Polski wynalazek, który zwiększy poziom ochrony środowiska

Polski wynalazek Bin-e, stworzony przez zespół z Poznania, to inteligentny kosz na śmieci. Powstał ze względu na to, że pracownicy biurowi często mylą się przy segregacji śmieci, umieszczając odpad w złym pojemniku. Spowodować może to wzrost zanieczyszczenia (co jest przeciwną sytuacją do zamierzonej), ale również zwiększają się koszty pracy przy późniejszym sortowaniu.

Bin-e to urządzenie, które jest wstanie rozpoznać  rodzaje wyrzuconych śmieci. Następnie urządzenie przetwarza je oraz sprasowuje pod wpływem wysokiego ciśnienia, zwiększając tym samym pojemność. Dzięki podłączeniu jego do chmury, zarządca obiektu będzie znał na bieżącą poziom zapełnienia kosza, ewentualne problemy oraz otrzyma informację o konieczności jego opróżnienia.  Dodatkową zaletą jest jego nieduża wielkość oraz design. Można go umieścić w dowolnym miejscu w biurze.

Wersja pilotażowa Bin-e jest już praktycznie gotowa, jednakże do sprzedaży wejdzie dopiero w 2018 roku. Dzięki takiemu koszu na śmieci, poziom recyklingu w firmach może wzrosnąć do 80 %.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*