Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski wynalazek, który zwiększy poziom ochrony środowiska

Polski wynalazek Bin-e, stworzony przez zespół z Poznania, to inteligentny kosz na śmieci. Powstał ze względu na to, że pracownicy biurowi często mylą się przy segregacji śmieci, umieszczając odpad w złym pojemniku. Spowodować może to wzrost zanieczyszczenia (co jest przeciwną sytuacją do zamierzonej), ale również zwiększają się koszty pracy przy późniejszym sortowaniu.

Bin-e to urządzenie, które jest wstanie rozpoznać  rodzaje wyrzuconych śmieci. Następnie urządzenie przetwarza je oraz sprasowuje pod wpływem wysokiego ciśnienia, zwiększając tym samym pojemność. Dzięki podłączeniu jego do chmury, zarządca obiektu będzie znał na bieżącą poziom zapełnienia kosza, ewentualne problemy oraz otrzyma informację o konieczności jego opróżnienia.  Dodatkową zaletą jest jego nieduża wielkość oraz design. Można go umieścić w dowolnym miejscu w biurze.

Wersja pilotażowa Bin-e jest już praktycznie gotowa, jednakże do sprzedaży wejdzie dopiero w 2018 roku. Dzięki takiemu koszu na śmieci, poziom recyklingu w firmach może wzrosnąć do 80 %.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.