5 absurdalnych pomysłów na biznes

To, że ludzka wyobraźnia nie zna granic przekonywaliśmy się wielokrotnie. Okazuje się, że także w w biznesie praktycznie ich nie ma. Przekonuje o tym 5 niecodziennych pomysłów. Nie wszystkie z nich odniosły sukces, ale o wszystkich było głośno.

Prywatny paparazzi

Siła mediów jest ogromna — codziennie miliony osób marzą o tym, że zostaną przypadkiem odkryte i wejdą do wspaniałego świata „celebrities” — będą pić drinki z palemką, jeździć kabrioletami i uciekać przed paparazzi. Na tej potrzebie bycia sławnym bazuje firma Methodizaz,która oferuje usługi paparazzi dla każdego. Najpierw podpisywana jest umowa, a następnie w wybrany dzień, którego klient nie jest świadomy, fotograf staje się cieniem klienta i fotografuje go w najróżniejszych sytuacjach. Klient otrzymuje potem zdjęcia, których robienia nie był świadomy — może nie jest to idealne odzwierciedlenie życia gwiazdy, ale pamiątka na całe życie pozostaje, a zdjęcia są naturalne i pozbawione sztucznych uśmiechów.

Pełzająca polerka 

Aby Twoje raczkujące dziecko nie pełzało po mieszkaniu bezproduktywnie można zaopatrzyć je w specjalne ubranko z doszytymi fragmentami… mopa. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieciak pełzając dodatkowo czyści powierzchnie płaskie w mieszkaniu. Przyznać trzeba ze to jeden z bardziej nietypowych pomysłów na biznes — a szczególnie zachwyca przy tym prostotajego wykonania i niskie koszty produkcji.

Budowanie wizerunku za pomocą książek

Lubisz czytać, ale nie wiesz jak sprawić by Ci za to zapłacili? Załóż firmę doradczą zajmującą się budowaniem wizerunku prezesów za pomocą literatury. O co chodzi? Otóż chodzi o stworzenie odpowiedniego wrażenia w gabinecie szefa za pomocą zgromadzonej literatury. Konsultant dobiera odpowiednie książki, których tytuły zaprezentują prezesa we właściwy sposób — jako dystyngowanego i klasycznego w gustach przedsiębiorcę z filozoficznym zacięciem, bądź jako otwartego na nowe doświadczenia, energetycznego biznesmana z szerokimi zainteresowaniami. W USA, doradcy ds. literatury zatrudniani są nie tylko przez prezesów firm, lecz również przez osoby prywatne, które chcą zbudować odpowiedni wizerunek wśród sąsiadów wprowadzając się do nowejdzielnicy.

 Niecodzienny pomysł dwójki absolwentów

Butelkowana woda dla psów

Właściciele czworonogów najwyraźniej zrobią dla swoich pupili wszystko — nieważne jak dziwne by to było. Producenci napojów i wód mineralnych wpadli więc na pomysł produkowania butelkowanej wody mineralnej dla psów. Obecnie na świecie jest sześciu producentów butelkowanej wody dla zwierząt. Kilku z nich do wody dodaje witaminy i minerały. W pozostałych przypadkach jest to zwykła woda — taka jak dla ludzi, ale… znacznie droższa, bo dedykowana.

Bekon w tubce

Nie ma chyba produktu który Amerykanie kochali by bardziej niż bekon. No, może hamburgery. Stały zaś i wygodny dostęp do bekonu zapewnia nowatorski na rynku FMCG produkt — bekon w tubce. A w zasadzie w pojemniku typu ketchup. Wystarczy przechylić pojemnik i wycisnąć na kanapkę ulubioną ilość bekonu. Squeez Bacon® jest produktem nowym, nie wiadomo więc czy i jak przyjmie się na rynku (Produkt „bekon w tubce” był primaaprilisowym projektem serwisu thinkgeek.com — choć warto się zastanowić czy nie udałoby się jednak skomercjalizować pomysłu… ).

Sabina Stodolak

Komentarze

Avatar

E4TRF

22 marca 2013 Odpowiedz

To ubranko dla dziecka to bym kupił 🙂 Trzeba czasem eksperymentować. Nigdy nie wiadomo co wypali.

Avatar

ryq

22 marca 2013 Odpowiedz

z tym mopem małym to sam kiedyś nad tym myślałem, jak mój brat pełzał 🙂
Fajnie, że takie coś powstało kibicuje temu projektowi 🙂

Avatar

Ben

20 czerwca 2013 Odpowiedz

Jeśli macie fajne pomysły to polecam stronę tej firmy http://www.pieniadzenabiznes.eu/
Podobno są dobrzy.

Avatar

md_consulting@gazeta.pl

4 listopada 2013 Odpowiedz

Sprzedam fimę organizaującą śluby i wesela . Super fima super cena .kontakt md_consulting@gazeta.pl

Avatar

art

30 maja 2014 Odpowiedz

mam pieniądze, szukam pomysłu i wspólnika artur.kolwalski@o2.pl

Avatar

lol

6 lutego 2015 Odpowiedz

…chyba frajera?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*