Jak zrobić biznes na przedszkolakach?

Otwarcie prywatnego przedszkola to nie lada wyzwanie. W dobrej lokalizacji, z przemyślaną, ciekawą ofertą, może być dobrym pomysłem na zarabianie wcale niemałych pieniędzy.

Przedszkole to jednak nie najłatwiejszy biznes. Trzeba dużo uporu i cierpliwości przy zakładaniu tego rodzaju przedsięwzięcia. Już samo znalezienie odpowiedniego lokalu, przygotowanie atrakcyjnego programu nauczania i zatrudnienie wykwalifikowanego personelu pochłania sporo czasu i pieniędzy. A to te właśnie rzeczy stanowią o sukcesie przedszkola. Dochodzą żmudne formalności i liczne kontrole służb dbających o zgodne z przepisami standardy takich placówek.

Długa droga do celu

Żeby założyć przedszkole i uzyskać wpis do ewidencji, lokal musi spełniać wymagania budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe. W lipcu 2008 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które złagodziło warunki, jakie musi spełniać przedszkole. Teraz lokal musi mieć dwa wyjścia na zewnątrz i być wyposażony w trudno zapalne wykładziny podłogowe oraz określoną gaśnicę proszkową. Pomieszczenie musi mieć min. 2,5 m wysokości. Wcześniej wymagano 3 m. Są też określone wymagania dotyczące sanitariatów, dostępu do wody, ogrzewania, miejsc na sprzęt i środki utrzymania czystości (zabezpieczone przed dostępem dzieci), do przechowywania odzieży.

Droga inwestycja

Anna Sobocińska zakładała niewielkie, kameralne przedszkole „Słodki Domek” na 36 dzieci w 2005 r. w wynajętej na ten cel wilii w pięknej, zielonej dzielnicy Poznania. – Odpowiedniego lokalu szukałam kilka miesięcy – wspomina. – Wszystko konsultowałam z architektem, który zajmuje się projektowaniem takich obiektów – dodaje. Cztery lata temu na otwarcie placówki wydała 70 tys. zł. – Ale znalazłam bardzo dobry lokal, nie musiałam go bardzo przerabiać – zaznacza. W lutym br. przedszkole „Delfinek” w Sulejówku otworzyła Maria Chełchowska.

Jej zdaniem nadal wymagania sanepidu i straży pożarnej są wysokie. – Robiono nawet pomiary powietrza, które kosztowały 2,5 tys. zł. Nikt nie umiał mi podać, na jakiej wysokości mają być dokładnie umywalki – wspomina. I nadal to duży koszt. Przystosowywała własny 350-metrowy lokal. Koszty zależą głównie od wielkości przedszkola i ilości przeróbek, jakich wymaga lokal. – Jeszcze nie policzyłam dokładnie, ile pieniędzy wydałam, ale myślę, że ok. 200 tys. zł – mówi.

Nie jest to biznes, który można założyć z dnia na dzien. – Zamiar założenia przedszkola powstał w maju ubiegłego roku, ale zdobycie wszystkich potrzebnych dokumentów trwało kilka miesięcy. Przedszkole zaczęło faktycznie działać w lutym bieżącego roku – mówi Maria Chełchowska.

Atmosfera i dobra oferta

Kosztem, który trzeba ponieść z dniem otwarcia placówki, jest zatrudnienie wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Właściciel przedszkola nie musi mieć wykształcenia pedagogicznego. Anna Sobocińska i Maria Chełchowska zatrudniają dyrektorów pedagogicznych. Przedszkole musi realizować tzw. minimum programowe określone przez Ministerstwo Edukacji.

Dla rodziców ważna jest oferta programowa, ale też atmosfera i czas, na jaki można zostawić dziecko. Przedszkola nieustannie wprowadzają atrakcyjne dla dzieci i rodziców rozwiązania. „Słodki Domek” w wyjątkowych wypadkach umożliwia nawet zostawienie dziecka na noc. Właścicielka „Delfinka” myśli o otwarciu przy przedszkolu oddziału rehabilitacyjnego dla dzieci.

Powodzeniem cieszą się przedszkola językowe albo realizujące sprawdzone metody nauczania. Niektóre oferują rodzicom możliwość podglądania przez Internet, co robi ich maluch.

Nie dla każdego

Myli się ten, kto myśli, że przedszkole to biznes jak inne. Tu ważna jest pasja i chęć stworzenia przyjaznego klimatu dzieciom. Anna Sobocińska założyła przedszkole, bo… szukała dobrej placówki dla swojego dziecka. – W żadnym mi się nie podobało. W jednym pani dyrektor była oschła i nieprzyjemna dla dzieci, w innym były nieładne, niewygodne łazienki. Postanowiła założyć własne.

– Nie traktuję tej działalności jak biznesu. Są miesiące, że po podliczeniu kosztów wcale nie jest dobrze, ale ja tu ciągle coś nowego kupuję, udoskonalam – mówi Anna Sobocińska. Czy ważna jest lokalizacja? Właścicielki przedszkoli przyznają, że nie sprawdzały, ile dzieci mieszka w pobliżu. – Ja szukałam jednak lokalu blisko centrum. I znalazłam. Wielu rodziców przejeżdża tędy, jadąc do pracy w centrum – mówi Sobocińska.

Zwrot inwestycji

Zainwestowane pieniądze można odzyskać w dwa lata. W przypadku większych przedszkoli nawet wcześniej. Później zaczyna się zarabiać. Ile? To znowu zależy do wielkości przedszkola. Czesne od dziecka w zależności od miejscowości wynosi od 300 zł w mniejszym mieście do 800–900 zł w Poznaniu czy Krakowie, nawet do 1000 zł w Warszawie. Najdroższe są przedszkola językowe i te, które oferują coś oryginalnego, np. nauczanie metodą Montessori. Zgodnie z ustawą przedszkole otrzymuje też dotację z urzędu miasta lub gminy.

Prowadząc niewielkie przedszkole, można oczekiwać dochodów na poziomie od 3 do 10 tys. zł miesięcznie. W sieci franczyzowej Klub Malucha Siódme Niebo po roku można zarobić ok. 20 tys. zł. – Dlatego sugerujemy wielkość lokalu, min. 300 m², bo to daje gwarancję odpowiednich zysków – mówi Maciej Godlewski, który wraz z żoną Sylwią wprowadził na rynek sieć Klub Malucha Siódme Niebo.

A może franczyza?

Na razie na rynku działają dwie sieci franczyzowe. Jako pierwsze, sześć lat temu, uruchomiło budowę sieci franczyzowej przedszkole Klub Malucha Siódme Niebo. Franczyzobiorca wymaga dysponowania lokalem i kapitałem na jego adaptację oraz pokrycie kosztów zakupu licencji. Żeby przystąpić do sieci Klub Malucha Siódme Niebo, trzeba podpisać pięcioletnią umowę i wnieść jednorazową opłatę licencyjną w wysokości 100 tys. zł.

Franczyzobiorca przez dwa lata zwolniony jest z miesięcznych opłat. – Nie jest to jednak opłata sztywna, ale ustalana indywidualnie z każdym franczyzobiorcą. Podobnie jak opłata od dochodu – wyjaśnia Maciej Godlewski. Franczyzodawca bardzo dokładnie sprawdza potencjalnych partnerów franczyzowych. Muszą oni przejść pozytywnie weryfikację i odbyć szkolenie. – Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem i pomagamy na każdym etapie prowadzenia działalności – mówi Godlewski.
Niedawno z franczyzą ruszyło również przedszkole Zielona Ciuchcia.

Biznes z przyszłością?

Przedszkola mają przyszłość. Dzieci rodzi się coraz więcej, a przedszkoli państwowych nie przybywa w takim tempie i ilości, aby zaspokoić potrzeby wszystkich zainteresowanych.Do niektórych placówek trzeba zapisywać dzieci z ponad rocznym wyprzedzeniem. – Mamy już komplet dzieci na najbliższy rok szkolny, od września 2009, a także zapisane dzieci na lata 2010–2011 – mówi Sobocińska. – Szacuje się, że dla co czwartego, a w największych miastach co trzeciego dziecka brakuje miejsca w przedszkolu – podaje Katarzyna Foks, PR menedżer z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Polecamy:

– Jak zarobić na wycieczkach

– E-kasyno, salon gier a może bukmacher

– Organizacja weseli pomysłem na biznes

Lidia Majdecka

Komentarze

Avatar

anka

23 marca 2009 Odpowiedz

2 moich synów korzystała z przedszkola prowadzonego przez Panią Anię Sobocińską.

Uważam,że to najlepsze przedszkole, do jakiego trafiły moje dzieci.

Przedszkole zapewnia bardzo miłą, profesjonlną obsługę, a właścicielka naprawdę prowadzi je z pasją,

bardzo polecam tą placówkę

Avatar

Mariusz

21 kwietnia 2009 Odpowiedz

Witam.
Jest jeszcze jedno przedszkole, które stawiaja na rozwój franczyzy, przy czym warunki wejścia są o wiele bardziej korzystne niż w przypadku przedszkoli podanych w artykule. Zainteresowanych prooszę o kontakt: mariusz_cz@gazeta.pl
Pozdrawiam

Avatar

jadzia

29 kwietnia 2009 Odpowiedz

Witam, jestem studentką psychologii. Czy wykształcenie pedagogiczne jest konieczne, aby pracować jako wychowawca w przedszkolu, które w przyszłości sama chciałabym założyć?Czy jako psycholog też mam taką możliwość?

Avatar

koala

6 maja 2009 Odpowiedz

Witam

Chciałam założyc własne przedszkole, czy ktos mogłby podzielic sie ze mna swoimi doświadczeniami z czasow zakladania przedszkola

Avatar

Gargamel

17 czerwca 2009 Odpowiedz

Po co ta gadka szanownych zainteresowanych własnym przedszkolem !!! Ludziska same przyprowadzą wam swoje (ofiary)pociechy wy tylko kasujcie frajerów ile wejdzie nikt o zdrowych zmysłach nie pchał by się w to g….. !!!! Te małe hobbity ak się zesra…. po 30min śmierdzą i ciężko je domyć !!!! Proponuję hodowlę pieczarek porastają ale mniej kłopotu:):):P))

Avatar

wiolletta

25 listopada 2009 Odpowiedz

a ja powiem tak, są miasta gdzie cięzko jest o pozyskanie chętnych do przedszkola….ludzie chcieliby zadarmo dzieci tam posyłać…….komuna sie skonczyła i za usługe nalezy płacic

Avatar

Maja

7 grudnia 2009 Odpowiedz

Bardzo proszę o pomoc w załatwieniu tych wszystkich formalności z otworzeniem przedszkola! ziuta121@o2.pl

Avatar

Dzo

19 lutego 2010 Odpowiedz

Gargamelu, Twoje podejscie do sprawy jest…niezwykle…a moze rzeczywistosc nie jest tak szara (czy raczej musztardowa)?;-)

Avatar

Natalia

5 kwietnia 2010 Odpowiedz

Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad otwarciem przedszkola.
Mieszkam w Poznaniu. Znalazłam już wstępnie lokal pod taką działalność, przerażają mnie zwłaszcza przepisy, może jest możliwe uczynić je mniej strasznymi……
Proszę o wszelkie rady 🙂
z góry dziękuję za pomoc
Natalia

Avatar

zancia

20 maja 2010 Odpowiedz

Witam serdecznie. Chce otworzyc przedszkole, prosze o pomoc w zalatwieniu wszystkich formalnosci zwiazane z ta dg zaneta13@op.pl

Avatar

asia6062

12 czerwca 2010 Odpowiedz

Czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać o formalnościach.Z góry dziękuję 🙂
joanna_noj@wp.pl

Avatar

sylwka24

10 sierpnia 2010 Odpowiedz

witam, myślę o założeniu przedszkola niedaleko kielc, w gminie mniów tylko zastana,wiam się czy takie prywatne przedszkole ma szansę zaistnieć poza dużym miastem, proszę o poradę i z góry dziękuje adamczyksylwia1@wp.pl

Avatar

M. Woźniak

28 lutego 2011 Odpowiedz

Wszystkich przedsiębiorców zakładających przedszkole jak i tych którzy już działają zapraszam do zapoznania się z serwisem http://www.tuptak.net Serwis ten usprawnia prowadzenie przedszkola poprzez automatyzację naliczania opłat, prowadzenie dziennika, listy dzieci i nauczycieli. Pozwala na komunikowanie się z rodzicami przez SMSy i e-maile. Np. można wysłać emaila do wszystkich rodziców w wybranej grupie. Tuptak.net pozwala też na stworzenie prostej strony WWW z prezentacją przedszkola. Dla małych przedszkoli (do 20 dzieci) dostęp jest bezpłatny, dla większych w umiarkowanej cenie.

Avatar

guga

14 listopada 2012 Odpowiedz

A może założyć żłobek? Żłobki Guga Studio oferują możliwość wejścia w sieć franczyzową na bardzo dobrych warunkach. Chętne osoby zapraszam na http://www.gugastudio.pl/franczyza/

Prowadzimy także szkolenia i udzielamy indywidualnych konsultacji.

Avatar

Mrs.sorjigrices

27 stycznia 2015 Odpowiedz

Affordable Pożyczka Oferta ………… (Zastosuj teraz)

Do wiadomości,

Czy potrzebujesz pożyczki, to jest właściwe miejsce dla Ciebie, aby uzyskać kredyt każdej kwoty, której szukasz.Niskie oprocentowanie wynosi 2% stopy i moja oferta spółki z $ 50,000 do $ 100,000.000 milionów. To jest nasz kontakt emailowy mrs.sorjigricess@gmail.com jeśli które ubiegać się o pilną pożyczkę. Poniżej znajduje Formularz wniosku o pożyczkę, która jest formą kredytobiorcy do wypełnienia i wrócić, kiedy Appling dla kredytu w naszej firmie.

KREDYT WNIOSKUJĄCA FORMULARZ

Imię i nazwisko wnioskodawcy:

Status:

Kraj:

Miasto:

Kod pocztowy:

Telefon:

Kwota kredytu potrzebne:

czas trwania:

Miesięczny / roczny dochód:

Państwo pochodzenia:

Dzięki

Czekaj na odpowiedź natychmiast przetwarzać.

Mrs.sorjigrices

Avatar

ozibarandy

25 maja 2015 Odpowiedz

Cześć,

Szukasz kredytu biznesu, pożyczki osobiste, kredyt, dom kredyt samochodowy, kredyty studenckie, pożyczek konsolidacji zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub konfiguracji finansowej jednego lub więcej powodów. Raczej ich rozwiązania kredytowe! Jestem szczery, prywatne kredytodawcy, kredyty dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Zainteresowany? Kontakt z nami w leczeniu kredytu do naśladowania przelew w ciągu 48 godzin. KONTAKT: ozibarandy@hotmail.com
         Szczegóły aplikacji

Nazwa:
Data urodzenia:
Płeć:
Stan cywilny:
adres:
lokalizacja
Status:
Kod pocztowy:
Kraj:
Telefon:
E-mail:
Cel stan kredytu:
Kwota kredytu:
Kredyt Czas trwania:
Miesięczny dochód netto.

Powrót do mnie jak najszybciej z powyższych informacji uzyskać więcej informacji.
Nadzieja, aby usłyszeć od ciebie.
Dzięki i Bóg błogosławi was,
Pan Oziba Randy

Avatar

Pani Elena

11 lipca 2015 Odpowiedz

Drodzy Poszukiwacze kredytowe

Czy w każdej sytuacji trudności finansowych? Czy chcesz rozpocząć własny biznes? Firma ta została założona przez pożyczki organizacji praw człowieka na całym świecie z wyłącznie w celu pomocy biednym i osób z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz uzyskać kredyt, złóż wniosek o pożyczkę, wracaj do nas z poniższego formularza e-mail: elenanino05@gmail.com

Nazwa:
Wymagana kwota kredytu:
Kredyt Czas trwania:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i Bóg błogosławi
ZAUFANIE
Pani Elena

Avatar

heny duke

5 sierpnia 2015 Odpowiedz

Aby prawidlowo sie przedstawie, jestem Pan henry duke prywatnego pozyczkodawcy, i
Daj pozyczki na 3% stopy procentowej, to jest mozliwosc finansowego.
na drzwi kroku, uzyskac pozyczke szybko. Jest tak wiele osób z
Nie szuka mozliwosci finansowych lub pomocy za rogiem, a
Miejsca i wciaz nie sa w stanie dostac jeden, ale tutaj jest.
Finansowanie szans na drzwi kroku i jako takie nie moga przegapic tej
szansy Ta usluga jest na rzecz osób fizycznych, firm, biznesmenów i kobiet oraz loans.The
dostepnosci dowolnej ilosci chcesz uzyskac wiecej informacji.
Skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: henryduke05@gmil.com

Pozyczka formularz i odeslac go.

Imie i nazwisko ………………………………

Prywatny numer telefonu ……………………….

Kraj …………………………………….

Adres ………………………………..

Panstwo …………………………

Wiek ………………………………………

Masz stosowane przed, czy nie. …………………..

Stan ……………………………

Kwota kredytu potrzebne. ……………………………….

Okres kredytowania ……………………………

Zawód ………………………………

Dochód miesieczny ………………………..

W uznaniu tych szczególów wyslemy Ci nasza umowe z harmonogramem splat, i jesli zgadzasz sie z Warunkami, stoisz, aby uzyskac kredyt w ciagu 24 godzin, w zaleznosci od wagi i pilnosci i zaufania.

Avatar

Ron Collins

8 sierpnia 2015 Odpowiedz

Do not use all of these Private Money Lender here, there are not legitimate and if they have a free email account tag i.e. yahoo, gmail, hotmail, live etc then they are not legitimate. If they have telephone number with international dialing codes from Nigeria, India, UK, Singapore and France then you have to beware. A legitimate company would have a genuine website, personalized email address/account and based in the country they claim they are. I would recommend anyone looking a a serious/honest loan lender to visit: DAVID HERLEY FINANCE HOME BASED IN THE USA and their reputation speaks louder than others in the industry when it come to obtaining all kinds of loan, mortgage, debt consolidation and Real Estate Loans. Their full website information and contact details are tel no: +1 (321)-323-1809, Website: http://www.dherleyfinancehome.net or Email: loans@dherleyfinancehome.net located in Orlando, Florida. USA. Skype: dherleyfinance

Avatar

reliablemandate

17 maja 2016 Odpowiedz

We are Providers of all types of BG and SBLC with the best workable procedures. Our BG/SBLC ranges from MT799, MT760,(Both two way confirmation), MT103/23, MT103 (Both can be one way confirmation and two way confirmation) in USD and EUROS. Issuing Bank ranges from Top world 25 banks with face value ranging from 1M EUROS/USD to 5B EUROS/USD

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!
Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and cases to our attention and in complete confidence we will work together for the benefits of all parties involve

For further details contact us with the below information Thank you.

Contact : Mr. Wong Man
Email: reliablemandate@gmail.com
Skype ID: reliablemandate

Avatar

RobertReel

6 czerwca 2016 Odpowiedz

Do you have any lucrative business idea or existing business that needs funding? We help individuals and companies to obtain funds for business expanding and to setup a new business ranging any amount. Get funded at affordable interest rate of 3%.

For more inquiry send us a mail at: info@dominionfinancialserviceslimited.com or dominionloanfirm.ltd1@outlook.com

Avatar

Wong Man

26 czerwca 2016 Odpowiedz

We offer fresh cut bank instrument for lease, such as BG, SBLC, MTN, Bank Bonds, Bank Draft, T strips and others. Leased Instruments can be obtained at minimal expense to the borrower compared to other banking options. This offer is opened to both those and corporate bodies.

We are RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact us via email:

All relevant business information will be provided upon request. If Interested kindly contact me via Email:~
Contact : Mr. Wong Man
Email: reliablemandate@gmail.com
Skype ID: reliablemandate

Avatar

Annia vicky

16 lipca 2016 Odpowiedz

Dzień dobry Jestem MSR (annia Vicky) z United stanem Ameryki, zatrzymałem się w Alabamie, a mam zerwała działalność, aż znalazłem ten e-mail firmy, która pomoże mi zdobyć kredyt dla biznesu ,, a teraz chcę Wykorzystaliśmy ten krótki pożywkę pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, pożyczki dla mnie bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia, i pożyczki 500,000USD od firmy, aby zapisać swój biznes i wiele więcej, widziałem swoją pocztę w internecie, każdy zawsze dać świadectwo tego, co zrobili, więc szybko skontaktował się z nimi i wszyscy oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane do moich 24godz konta później, było zaskoczeniem i czuć się zadowoleni, teraz mam już standardowego środka kontroli biznesowych, które pomogą ja teraz będę doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nią skontaktować w diamondloancompany00@gmail.com~~HEAD=pobj jej bardzo dobre spółce i wiem, że będą one od razu ci pomóc .. Poniżej jest ich pożyczki zachęcające słowa. Dla kredytu kredytodawcy Czy jesteś finansowo w dół i potrzebujesz kredytu? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę kredytów i długów? Czy trzeba finansować założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki do realizacji dużych projektów? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania różnych innych procesów? Kontakt email: diamondloancompany00@gmail.com

Avatar

jan jacob

4 sierpnia 2016 Odpowiedz

Dear Sir/Ma,

We are specialist in providing direct and geniune provider of BG, SBLC, MTN, CD,LC , Non collateral loan, confirmable Bank Draft and other financial assistance from AAA rated bank (Prime Bank). The financial instrument can be invested in High Yield Trading Program or Private Placement Programme (PPP). thus our Bank Guarantee lease , the Direct Bank Guarantee and Indirect Bank Guarantee, which is used as Bid Bond, Payment Guarantees, Letter of Indemnity,Guarantee Securing Credit Line, Advance Payment Guarantees, Performance Bond Guarantee E.T.C.
We deliver promptly as set forth by our agreement. we have direct contact with the principal, mandate and brokers.
we ensure unequaled service and will be glad to share our working procedures with you upon request to help us proceed towards closing deals effectively.
Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.All relevant business information will be provided upon request.

For further inquiry contact
E-mail: bgjan.farnholt@gmail.com
Skype ID: bgjan.farnholt

Avatar

Speeckaert Bernard

16 sierpnia 2016 Odpowiedz

We are major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for lease and sale.We are one of the leading Financial instrument providers with offices all over Europe.
we always deliver on time and precision as Set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs, project financing, Credit line enhancement, Corporate Loans (Business Start-up Loans or Business Expansion Loans), Equipment Procurement Loans (Industrial Equipment, Air crafts, Ships, etc.) as well as other financial instruments issued from AAA Rated bank such as HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank , Standard Chartered Bank and others on lease at the lowest available rates depending on the face value of the instrument needed, Our Terms and Conditions are reasonable.

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:
1. Instrument: Bank Guarantee (BG)/SBLC (Appendix A)
2. Total Face Value: 10M MIN to 50B MAX USD or Euro
3. Issuing Bank: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS or any Top 25 .
4. Age: One Year, One Day
5. Leasing Price: 4+ 1%
6. Sale Price: 32+2%
7. Delivery by SWIFT .
8. Payment: MT103-23
9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

If you have need for Corporate loans, International project funding, etc. or if you have a client that requires funding for his project or business, We are also affiliated with lenders who specialize on funding against financial instruments, such as BG, SBLC, POF or MTN, we fund 100% of the face value of the financial instrument.
Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcomed; do get back to us if you are interested in any of our services and for quality service.

Name : Speeckaert Bernard.
E-mail : speeckjulesbern@gmail.com
Skype id : speeckbern47

Avatar

Mark Andrew

23 sierpnia 2016 Odpowiedz

We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. Email:andrewmarkhill360@gmail.com,

Regards,
Mark Andrew
Skype:andrewmark1996

Avatar

mr james

22 września 2016 Odpowiedz

Witamy Pan James Scott oferty firmy kredyt

Zostaliśmy stworzeni, aby pomóc ludziom, którzy potrzebują pomocy, oferujemy pożyczki w wysokości 2%, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe, lub jeśli jesteś w chaosie finansowym i trzeba pieniędzy rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na spłatę długów lub płacenia rachunków, rozpoczęcie działalności gospodarczej lub znalezieniu trudności z uzyskaniem kredytu obrotowego z lokalnych banków, prosimy o kontakt poprzez e-mail: mrjamesscott12@gmail.com

Zapraszamy do wypełnienia i odesłania poniższe informacje ..

wniosek kredytowy

Nazwa wnioskodawcy:
Kwota potrzebna:
Czas trwania kredytu:
Kraj:
Zawód:
Seks:
Wiek:
Telefon:
Miesięczny przychód:
Cel kredytu:

Proszę o kontakt e-mail: mrjamesscott12@gmail.com

Czekam na Twoją odpowiedź.

Pan James Scott

Avatar

Mrs Mary

23 września 2016 Odpowiedz

Niech pokój Boży będzie z wami.
Czy jesteś biznesmenem czy kobieta? Czy jesteś w żadnym
stres finansowy czy też potrzebujemy funduszy na rozpoczęcie.
Własny biznes?
A) rozszerzenie działalności pożyczki osobiste.
B) start-up firmy i wykształcenie.
C) Konsolidacja zadłużenia
Imię: ……………………………………
Kraj: …………………………………..
Lokalizacja: ……………………………………
Status: …………………………………
Płeć: ………………………………………… …
Wiek …………………………………………. ….
Kwota kredytu potrzebne: …………………….
Czas trwania kredytu: ……………………………..
Osobisty numer telefonu komórkowego: …………………..
Miesięczny przychód: ……………………………….
Dziękuję i Bóg zapłać.
E-mail: marycoleloanscompany3@gmail.com

Avatar

Teressa

15 października 2016 Odpowiedz

wielkie świadectwo

Witam, nazywam się Teressa Robinson, ofiarą oszustwa w rękach złym pożyczkodawcy, byłem oszustem prawie 12.000 euro, ponieważ szukałem pożyczki na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej, mój kapitał był niski, prawie umarł, ja nie miał dokąd pójść, moja firma była w tym procesie, straciłem syna .. nie znoszę go ponownie. Wrzesień 2016, spotkałem starego przyjaciela, który wprowadził mnie na dobrego człowieka, który ostatecznie pomógł mi w celu zabezpieczenia kredytu w ich towarzystwie, chciałem możliwość powiedzenia to mój przyjaciel, dziękuję Niech Bóg wam błogosławi wszystkich, ja też jak skorzystać z tej okazji, aby poinformować wszystkich matek i osób uważać istnieje zbyt wiele oszustw tam, jeśli potrzebujesz pomocy finansowej i chcą zabezpieczyć kredyt szybko zarejestrować tylko pan Robby Kontakt email: robbyhilsoncooperative@gmail.com~~HEAD=pobj. I można o kontakt mailowy do kontaktu; teressa0009@gmail.com jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i dla potwierdzenia. należy ta firma była tylko raz wiarygodna i godna zaufania.

Być mądrym.
Dziękuję Ci bardzo.

Avatar

Fred

21 października 2016 Odpowiedz

Czy jesteś w poszukiwaniu pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub w celu spłacenia
To dlatego jesteśmy rachunki tutaj, aby pomóc Ci, którzy są w potrzebie kredytowej z
2% udziałów więc wrócić do nas z następującymi

Kredytobiorca lub Formularz zgłoszeniowy:

imiona:
Kwota potrzebna:
Czas trwania kredytu:
Płeć:
Wiek:
Kraj:
członkowskie:
Numer telefonu:
Cel pożyczki:
E-mail:
Czy można stosować przed:
Czy rozumiesz po angielsku:
Skąd dowiedziałeś się o nas:
I czekamy na aktualizację Odnośnie email materii …
Dzięki za poświęcony czas i zrozumienie !!!

Więc z powrotem do naszego [email] fredjoseph335@gmail.com

Avatar

BELLA ALBERT

1 listopada 2016 Odpowiedz

Cześć,
Jestem Pani Bella Albert, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem:
(Bellaalbert6@gmail.com)

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*