Kolejny niezwykły pomysł na biznes

To, że ludzka wyobraźnia nie zna granic wszyscy wiemy. Okazuje się jednak, że także w biznesie granice wyobraźni praktycznie nie istnieją. Dobitnie przekonuje o tym lista 101 niezwykłych pomysłów na biznes przygotowana przez portal MamBiznes.pl. To niewiarygodne do jakich rzeczy jest zdolny człowiek poszukujący swojej niszy w biznesie. Aż dziw bierze, że te idee zrodziły się w ludzkiej głowie, a na dodatek odniosły sukces. Dziś prezentujemy kolejny pomysł.

Buty kupujemy w parze. Nawet gdybyśmy chcieli kupić jedynie jeden but, kupić musimy od razu dwa – prawy i lewy. A co w sytuacji kiedy nie mamy jednej nogi?

Lub może mniej drastycznie — kiedy mamy na tyle duże różnice w rozmiarze pomiędzy stopami, że tak naprawdę pasowałoby kupić dwie pary butów w różnym rozmiarze? Choć niewielu ludzi ma takie dysproporcje to jednak się one zdarzają, a ludziom tym, znacznie wygodniej byłoby kupić jednego buta w rozmiarze 39, drugiego w rozmiarze 40.

O takich osobach pomyślała firma Mix Match Shoes, która umożliwia zakup butów na sztuki. W sklepie można kupić lewego buta w jednym i prawego w drugim rozmiarze, bądź kupić zaledwie jednego buta.

Choć firma rozpoczęła działalność z myślą o osobach mających dysproporcje w rozmiarze, okazało się szybko, że klientami Mix Match Shoes są osoby kalekie, które nie posiadają jednej stopy, bądź osoby, którym zepsuł się jeden but i dokupują teraz drugiego „do pary”. Jeden jest w końcu tańszy niż dwa.

Komentarze

Avatar

poprawiacz

13 sierpnia 2009 Odpowiedz

Pierwsze zdanie:
„Nawet gdybyśmy chcieli kupić jedynie jednego buta”

powinno być:
„Nawet gdybyśmy chcieli kupić jedynie jeden but”

nie ma określenia jak butA

Avatar

poprawiacz

13 sierpnia 2009 Odpowiedz

o reszcie zdań nie wspominając bo dopiero teraz doczytałem dalej….

oczy bolą

Avatar

Ala

13 sierpnia 2009 Odpowiedz

Dziękujemy za słuszne uwagi:-) Poprawione:-)

Avatar

diablo

13 sierpnia 2009 Odpowiedz

o jeju ze ci to przeszkadza polonista sie znalazl!!!

Avatar

poprawiacz

14 sierpnia 2009 Odpowiedz

tak, przeszkadza. Poza tym dla dobra serwisu dobrze by było gdyby nie mieli błędów.

polonistą nie jestem i sam robie błędy, ale jak mogę komuś pomóc to to robię.

Avatar

Justyna

15 sierpnia 2009 Odpowiedz

Diablo, z Twoim podejściem,że nic nikomu nie przeszkadza, nadal siedzielibyśmy na drzewach. Kultura języka- sposób wypowiadania się świadczy o Twojej kulturze. Potem nic dziwnego,że gimnazja wypuszczają kolejnych nieudaczników, bo im błędy nie przeszkadzają. Przerażające.

Avatar

szukam biznesu

24 sierpnia 2009 Odpowiedz

Popieram: poprawiacz & Justyna.
Pozdrawiam.

Avatar

Mazi

1 września 2009 Odpowiedz

Justyna popieram Cie w 100% językiem ojczystym trzeba władać w sposób umiejętny i wie co sie pisze a nie okaleczać język to nasza duma narodowa 🙂

Avatar

still on the tree?

8 listopada 2009 Odpowiedz

Mazi skoro tak trzeba władać językiem ojczystym, to czemu sama zapominasz o interpunkcji? popiera w 100% żeby wejść w tyłek, ale sobą coś reprezentować to już ni da radi. Taka to „duma”, zaduma. Jeszcze jedno, bo nie wytrzymie, sposób wypowiadania się o niczym takim jak kultura nie świadczy.Kultura to kultura.

Avatar

cipcie

11 stycznia 2010 Odpowiedz

still on tree masz rację, dzieci i krzykacze onetu tu się zaczynają wypowiadać.

Avatar

Jan

30 listopada 2011 Odpowiedz

ale osły !!!!

Avatar

Poprawiacz poprawiacza.

9 kwietnia 2012 Odpowiedz

Pozdrawiam poprawiacza, który rozpoczyna zdanie małą literą.

Avatar

POLYWKA

26 stycznia 2014 Odpowiedz

ALE STOLEC

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*