Lody i popcorn dla psów dały jej biznesowy sukces

Miłośnicy psów są w stanie zrobić bardzo wiele, by zadowolić swoje czworonogi. Czasamizamiłowanie do swojego pupila staje się impulsem do uruchomienia własnego biznesu. Takbyło w przypadku Marie Sawle, która z powodzeniem sprzedaje lody dla psów.


Pomysł namrożone przysmaki dla psów podsunął jej…ukochany labrador Billy. – Jednym z ulubionych jego smakołyków były lody, ale jako dietetyk wiedziałam, że mogą być szkodliwe dla układu pokarmowego psa – mówi Marie. Tak zrodziła się idea produkcji lodów pod marką Billy+Margot. Firma wystartowała w marcu 2012 roku i szybko okazało się, że chętnych na niecodzienne przysmaki nie brakuje. Brak barwników i konserwantów był ważnym argumentem dla potencjalnych klientów. W ciągu pierwszych czterech miesięcy mimo niesprzyjającej pogody udało się sprzedać 30 tys. opakowań.

Produkty firmy uzyskały tytuł „Produkt roku dla psów” w Wielkiej Brytanii, a grono hurtowników chcących je mieć w swojej ofercie szybko się powiększało. Potwierdzeniem słusznego kierunku biznesu był udział Marie w programie Dragons Den, który zakończył się pozyskaniem inwestorów. Kapitał i eksperckie wsparcie doświadczonych przedsiębiorców pozwoliły rozwinąć firmę i wprowadzić takie produkty jak: pop corn czy dziczyznę dla psów. Charakterystyczne, czarne opakowania Billy+Margot można dziś spotkać w sklepach zoologicznych, centrach ogrodniczych i supermarketach.

Marie przekonuje, że jednym zważnych elementów sukcesu jest pilnowanie kosztów. Biuro Billy+Margot wciąż mieści się wdomu Marie a produkcja i dystrybucja w dużym stopniu zlecana jest podmiotom zewnętrznym. – Rozwijanie firmy to bardzo ciężka praca, ale niezwykle satysfakcjonująca.Zawsze chciałem być swoim własnym szefem – mówi pomysłodawczyni firm.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

bredo

20 maja 2017 Odpowiedz

Lody dla psów a co z kotami?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*