Pomysł na biznes: sprzedaje owady jak ciepłe bułeczki

Między żywnością, a nauką o owadach trudno znaleźć wspólny mianownik. Założycielce firmy Edible Bug Shop udało się połączyć zamiłowanie do insektów z biznesem w branży…spożywczej.


Tuż po obronie dyplomu z entomologii(nauka o owadach) Skye Blackburn postanowiła pasję przekuć w niecodzienny biznes. Australijka uruchomiła hodowlę i sprzedaż jadalnych owadów za pośrednictwem strony ediblebugshop.com.au. W ten sposób zamiast tradycyjnych chipsów czy krakersów na stołach klientów lądują takie „przysmaki” jak: suszone mrówki, czy larwy jedwabnika.

Klienci, którzy chcą popróbować różnych smaków mogą kupić mieszankę „wielka paka”. Mix suszonych owadów kosztuje 18 dol. i zawiera: chrząszcze, karaluchy i świerszcze. Właścicielka sklepu nie zapomniała także o najmłodszych klientach. Dla nich w ofercie przygotowano zestaw 5 lizaków – każdy zawierający w środku inny owad. Bestsellerem są świerszcze o smaku czosnku i chili. – Hodujemy owady w naszym gospodarstwie zgodnie z australijskich normami żywnościowymi – zachęca niezdecydowanych Skye Blackburn:-)

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*