Stworzyli jadalną saszetkę zamiast plastikowej butelki

Firma Skipping Rocks Lab stworzyła genialny wynalazek, który ma na celu wyeliminować plastikowe butelki i inne szkodliwe tworzywa. Czy dzięki saszetkom Ooho pożegnamy popularne opakowania?

Ooho ma być rewolucją na rynku opakowań

Według naukowców z Wielkiej Brytanii wyrzucane co roku na całym świecie butelki PET utworzyłyby wieżę o wysokości 28 mln km. Używany do ich produkcji popularny Poli(tereftalan etylenu) rozkłada się nawet 500 lat. Wystarczą te dwie liczby, by stwierdzić, że konieczna jest alternatywa dla tworzyw sztucznych.

Znaleźli ją pomysłodawcy saszetki Ooho. Jest to bezbarwna, cienka i elastyczna tkanka wykonana z ekstraktu wodorostów, w której można zamknąć płyn. Biodegradowalną bańkę wypełnioną napojem można przedziurawić, a następnie wypić całą zawartość. To jednak nie koniec. Saszetkę Ooho z płynem można po prostu zjeść na co pozwala naturalny surowiec, z którego jest zbudowana. Niecodzienny produkt może być używany do zapakowania nie tylko wody czy innych napojów bezalkoholowych. W bańce Ooho zamknąć można także alkohol, a nawet kosmetyki.

Technologia produkcji rozwijana jest od dwóch lat przez firmę Skipping Rocks Lab ze wsparciem akceleratora Climate_KIC z siedzibą w Londynie. Pomysłodawcy zgłosili wynalazek w biurze patentowym i przekonują, że swoim produktem chcą rozwiązać problem odpadów z tworzyw sztucznych. Oprócz oczywistego waloru ekologicznego podkreślają, że saszetka Ooho jest także tańsza w produkcji.

Przeczytaj o innych niezwykłych pomysłach na biznes

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*