Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak zacząć zarabiać jako dostawca jedzenia? Sprawdzamy oferty znanych firm: Pyszne.pl, Bolt Food oraz Wolt

Dostawca jedzenia

Firmy oferujące dostawę jedzenia poprzez aplikację coraz mocniej rozpychają się na polskim rynku. Przykładem może być Wolt, który uruchomił swoją usługę w formie benefitu pracowniczego. Sprawdzamy jakie wymagania należy spełnić aby zostać „kurierem” dostarczającym jedzenie.

Na ulicach dużych miast coraz częściej rzucają się rowery i skutery z niebieskimi plecakami. Wśród popularnych są również zielone, należące do Bolta oraz pomarańczowe, charakterystyczne dla Pyszne.pl. Firmy konkurują ze sobą i „prześcigają się na rynku”. Przykładowo wspomniany Wolt uruchomił nową usługę jaką jest Wolt for Work. To nic innego jak benefit pracowniczy, dający dostęp do restauracji czy sklepów spożywczych.

Praca jako dostawca jedzenia może idealnie sprawdzić się dla studenta lub dla osoby, która chce popracować dorywczo. Sprawdzamy jakie wymagania należy spełnić, aby zostać dostawcą firmy Wolt, Bolt Food oraz Pyszne.pl.

Warto przeczytać: Myjnie samoobsługowe jako pomysł na biznes. Sprawdzamy czy to opłacalna działalność

Dostawca Wolt

Wymagania na dostawcę we wspomnianych firmach są podobne. Każdy z pracodawców umożliwia elastyczność pracy, dzięki czemu może ona się sprawdzić szczególnie dla studentów i młodych osób, które dysponują wolnym czasem o różnych porach. W przypadku Wolt, to dostawca decyduje kiedy może realizować zamówienia. Oczywiście, im więcej zrealizowanych dostaw, tym większe będą zarobki. Wynagrodzenie przysługuje za dostawę oraz odległość do miejsca docelowego.

Aby rozpocząć współpracę w niebieskich barwach, należy zgłosić się na stronie Wolt poprzez formularz rejestracyjny. Następnie Wolt dokonuje aktywacji konta, a dostawca otrzymuje dostęp do aplikacji. Wypełnienie dokumentów zajmuje około 30 minut. Gdy w danym mieście prowadzone są aktywacje, to może zająć ona od 24 do 48 godzin od złożenia formularza. Pod wskazany adres wysyłany jest plecak (kurierem lub do paczkomatu).

Jakie są wymagania? Potencjalny dostawca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać rower/skuter/samochód. Tym samym wymagane jest prawo jazdy. Wolt traktuje kurierów jako partnerów i daje dostęp do aplikacji, w której to pracownik decyduje kiedy chce być online i realizować zamówienia.

Dostawca Bolt Food

Podobnie jak Wolt, Bolt Food zachęca nowych pracowników elastycznym czasem pracy. Dostawcy z zielonym plecakiem mogą liczyć na tygodniowe wypłaty, a Bolt zapewnia, że nie pobiera żadnych stałych opłat. Zarobki są zależne od liczby zrealizowanych zamówień, ale również godzin pracy. W godzinach zwiększonego popytu, stawki godzinowe są wyższe. Zadowoleni klienci mogą również podzielić się napiwkiem z „kurierem”.

Ponadto, Bolt Food oferuje bonusy w kilku przypadkach. Mowa o pracy w weekendy, godzinach wieczornych, ale również w złych warunkach pogodowych. Potencjalny dostawca musi wypełnić uprzednio formularz rejestracyjny spełniając kilka wymagań. Musi być pełnoletni, posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, telefon z systemem Android 9.0+ lub iOS 12+ oraz hulajnogę, rower lub samochód.

Bolt Food nie określa minimalnej ani maksymalnej liczby zamówień, które należy zrealizować, aby zacząć zarabiać.

Dostawca Pyszne.pl

Choć Pyszne.pl również zapewnia elastyczny czas pracy, to potencjalny kurier musi być dostępny minimum 40 godzin w miesiącu. Wymagane jest posiadanie samochodu, roweru lub skutera, wraz z ważnym prawem jazdy. Korzystając z własnego pojazdu można liczyć na dodatek za używanie prywatnego sprzętu. Kurier za zrealizowane zamówienia może również otrzymywać napiwki od zadowolonych klientów, które w 100% trafiają do jego portfela.

Podobnie jak w Wolcie oraz Bolcie należy wypełnić formularz rejestracyjny. Nie jest wymagane doświadczenie zawodowe, a Pyszne.pl zapewnia szkolenia dla pracowników. Warto podkreślić, że firma może również zaoferować elektryczny rower lub firmowy skuter. Kurierzy mogą korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej i ubezpieczenia na życie.

Zarówno wymagania jak i oferty pracy są podobne w powyższych firmach. Wszystkie charakteryzują się elastycznym czasem pracy, co pozwala na podjęcie jej w dowolnym momencie.

Warto przeczytać: Franczyza Carrefour. Znana marka oferuje kilka konceptów handlowych w sprawdzonym modelu biznesowym

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.