Premier: Chcę, by firmy, które prowadzą w Polsce biznes, płaciły podatki w Polsce

Chcę, żeby firmy, które prowadzą w Polsce biznes, które mają tutaj klientów, płaciły podatki w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę w Łukowie.

Foto: FORUM/ Jerzy Dudek

Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami powiedział, że najbogatsze firmy, zazwyczaj międzynarodowe, ale nie tylko, również polskie, „bardzo chętnie wynajdywały różne sposoby unikania płacenia podatków”, często rejestrowały się w tzw. rajach podatkowych.

„Mi się to nie podoba. Ja chcę, żeby firmy, które prowadzą w Polsce biznes, które mają tutaj klientów, płaciły podatki w Polsce. Odważnie o tym mówimy na poziomie Unii Europejskiej, wygrywamy tę dyskusję na poziomie Brukseli i krok po kroku, zmieniamy również świadomość najważniejszych państw Unii Europejskiej, żeby podatki były płacone tu w Polsce i tu w Europie” – podkreślił.

„Jest to działanie, które ma wzmocnić polski kapitał. Więcej polskiej własności w polskiej gospodarce, więcej polskiego kapitału w polskiej gospodarce, przecież tego przede wszystkim chcemy” wskazał szef rządu.(PAP)

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

autor: Renata Chrzanowska


ren/ son/ wus/

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*