Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Premier: Chcę, by firmy, które prowadzą w Polsce biznes, płaciły podatki w Polsce

Chcę, żeby firmy, które prowadzą w Polsce biznes, które mają tutaj klientów, płaciły podatki w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę w Łukowie.

Foto: FORUM/ Jerzy Dudek

Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami powiedział, że najbogatsze firmy, zazwyczaj międzynarodowe, ale nie tylko, również polskie, „bardzo chętnie wynajdywały różne sposoby unikania płacenia podatków”, często rejestrowały się w tzw. rajach podatkowych.

„Mi się to nie podoba. Ja chcę, żeby firmy, które prowadzą w Polsce biznes, które mają tutaj klientów, płaciły podatki w Polsce. Odważnie o tym mówimy na poziomie Unii Europejskiej, wygrywamy tę dyskusję na poziomie Brukseli i krok po kroku, zmieniamy również świadomość najważniejszych państw Unii Europejskiej, żeby podatki były płacone tu w Polsce i tu w Europie” – podkreślił.

„Jest to działanie, które ma wzmocnić polski kapitał. Więcej polskiej własności w polskiej gospodarce, więcej polskiego kapitału w polskiej gospodarce, przecież tego przede wszystkim chcemy” wskazał szef rządu.(PAP)

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

autor: Renata Chrzanowska
ren/ son/ wus/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.