Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jakie promocje są na kontach firmowych we wrześniu?

Banki kuszą przedsiębiorców promocjami i bonusami pieniężnymi, które można otrzymać za założenie rachunku firmowego. Tego typu zabiegi marketingowe mogą przyczynić się bowiem, do wzrostu zainteresowania potencjalnych klientów daną instytucją. 1500 zł rocznej premii czy 1200 zł miesięcznie za polecenie konta firmowego z linią kredytową – to przykładowe promocje z jakich można skorzystać we wrześniu.

Źródło: YAY Foto

Jak co miesiąc, Redakcja Bankier.pl prezentuje zestawienie promocji, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący założenie rachunku firmowego. We wrześniu najwyższą premię pieniężną otrzymają klienci, którzy otworzą rachunek w Alior Banku – maksymalnie 1500 zł w ciągu roku, wypłacane po 125 zł przez okres 12 miesięcy. Kolejne miejsce, pod względem wysokości wypłacanego bonusu, zajmuje Idea  Bank  z roczną premią w wysokości  600 zł. Posiadacze własnych biznesów mogą równie skorzystać z promocji oferowanej przez mBank, w ramach której do otrzymania jest premia w wysokości 199 zł, do wykorzystania na zakup Pakietu Office 365 dla firm. Nieco mniej do zgarnięcia jest w Orange Finanse, gdzie na nowych klientów czeka bonus w postaci 150 zł, wypłacany miesięcznie po 25 zł na nowo otwarty rachunek.

Bonusy pieniężne dostępne w bankach dla klientów zakładających konto firmowe

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Wysokość premii: 1500 zł*.

Promocja „1500 zł dla firm”.

W ramach rachunku iKonto Biznes, klient ma możliwość zyskania nawet 1500 zł przez 12 m-cy (maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu). Z promocji mogą skorzystać:

– osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;

– podmioty, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Aby zarobić premię miesięczną, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, wykonując wskazane przez bank transakcje (m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą, utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku, przelew natychmiastowy). Za wykonanie określonych operacji bank nalicza odpowiednią wysokość premii.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Bank

Wysokość premii: 600 zł*.

„Premiowanie za bankowanie”.

Klient posiadający rachunek FIRMA TO JA, w ramach promocji może otrzymać 600 zł rocznej premii (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Warunki uczestniczenia w promocji:

– założenie konta firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej FIRMA TO JA;

– aktywne korzystanie z konta (tj. zlecanie przelewów do ZUS/US, wpłaty pieniędzy we wpłatomacie, wystawianie faktury online lub utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku).

Miesięczna wysokość premii jest naliczana za poszczególne operacje wykonywane na rachunku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Wysokość premii: 199 zł*.

Pakiet Office 365 dla firm nawet za 0 zł przy założeniu konta firmowego.

Do promocji mogą przystąpić osoby, które:

– w okresie obowiązywania promocji otworzą rachunek firmowy Biznes konto Standard;

– zaakceptują regulamin promocji;

– w okresie trzech miesięcy od otwarcia rachunku opłacą składkę ZUS w wysokości min. 250 zł z nowo otwartego rachunku.

Z promocji wyłączeni są natomiast przedsiębiorcy, który posiadali rachunek firmowy w okresie 24 miesięcy liczonym do dnia 31.07.2017 r. Po spełnieniu warunków, posiadacz rachunku otrzyma kod promocyjny na zakup Pakietu Office w cenie 199 zł na stronie promocji partnera. Po dokonaniu płatności do ZUS, bank wypłaca na rachunek zwrot w formie premii w wysokości 100 zł, natomiast kolejne 99 zł, po dokonaniu następnej płatności do ZUS zgodnie z warunkami akcji

Promocja obowiązuje do 30.09.2017 r.

Orange Finanse

Wysokość premii: 150 zł*.

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, jesień 2017”.

Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy w okresie trwania promocji nie posiadali konta firmowego. Klientowi przysługuje zwrot w wysokości 25 zł miesięcznie, na nowo otwarty rachunek firmowy pod warunkiem:

– opłacenia z Konta dla Firm fakturę na rzecz Orange Polska S.A.;

– dokonania z niego płatności za składkę ZUS.

Zwrot będzie naliczany przez 6 kolejnych pełnych miesięcy, liczonych od dnia otwarcia kotna.

Promocja obowiązuje do 01.02.2018 r.

mBank

Wysokość premii: 100 zł*.

Konto firmowe i 100 zł zwrotu.

Promocja skierowana dla nowych klientów, którzy otworzą rachunek firmowy mBiznes Standard oraz dodatkowo spełnią warunki stawiane przez bank:

– łożenia wniosku o otwarcie mBiznes konta Standard

– wykonanie przelewu do ZUS na min. 250 zł w ciągu do 30 dni od dnia otwarcia rachunku.

Po spełnieniu warunków potrzymają jednoarowa premię w wysokości 100 zł. Dodatkowo na 2 lata klient otrzymuje zwolnienie z opłat za konto, kartę, przelewy krajowe internetowe oraz brak opłat za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, Euronetu, Planet Cash, BZWBK i wpłat gotówki w wpłatomatach mBanku oraz Euronet.

Promocja obowiązuje do 31.10.2017 r.

Credit Agricole

Wysokość premii: 50 zł*.

Terminal POS z premią.

Promocja skierowana jest dla posiadaczy Konta Biznes oraz osób, które zawrą umowę o akceptację kart. Wybierając terminal płatniczy klienci mogą otrzymać premię bądź darmowe prowadzenie konta w zależności od obrotów terminala:

– darmowe prowadzenie konta firmowego w wybranym pakiecie przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy o akceptację kart,

– premia w wysokości 50 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 8000 zł,

– premię w wysokości 25 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 5000 zł.

Promocja obowiązuje do 31.01.2018 r.

Plus Bank

Wysokość premii: 25 zł*.

„Bonus Plus dla Firm”.

Bank proponuje Pakiet Mikro Biznes, z którym przedsiębiorca będzie mógł obniżyć swoje wydatki związane z opłatą abonamentową za telefon bądź internet w Plusie o maksymalnie 25 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić poniższe warunki:

– założyć rachunek Pakiet Mikro Biznes;

– posiadać jednoosobową działalność gospodarczą;

– wykonać w okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł;

– korzystać z abonamentu Plusa (internet, telefon).

Wysokość bonusu zależy od sumy wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty wydanej do rachunku Pakiet Mikro Biznes w okresie rozliczeniowym:

– bonus w wysokości 10 zł w przypadku sumy transakcji w przedziale 500-4499,99 zł;

Dodatkowo za przedłużenie umowy z Plus lub podpisanie nowej przedsiębiorca otrzymuje bonus w wysokości 15 zł miesięcznie.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Bank

Wysokość premii: 10 proc*.

Konto Branżowe z 10% zwrotem za zakupy kartą. Promocja przeznaczona jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które:

– złożyły wniosek o przystanie do promocji;

– w okresie promocji zawarły umowę o rachunek;

– w okresie promocji zawarły umowę o kartę płatniczą;

– w okresie promocji zawarły umowę o korzystanie z usług bankowości elektronicznej;

– wykonają raz w miesiącu przelew do ZUS lub US oraz transakcję bezgotówkową.

Premia w wysokości 10% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych na terytorium RP przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta jest wypłacana do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca z zastrzeżeniem, że miesięczna łączna wartość wypłacanej premii nie może przekroczyć kwoty 40 zł brutto.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 25.09.2017 r.

*podana kwota nie zawsze oznacza premię gotówkową; warunki promocji różnią się – szczegóły opisano w artykule;

 

Jakie usługi dodatkowe zamiast premii pieniężnej?

Premia pieniężna nie jest jedyną formą zachęty, która stosowana jest przez banki. Instytucje kuszą przedsiębiorców szerokim wachlarzem usług dodatkowych oferowanych w ramach rachunku firmowego oraz programami polecającymi.

Właściciele biznesów mogą skorzystać z oferty wirtualnego biura księgowego przygotowanej między innymi przez Alior Bank, Deutsche Bank oraz Idea Bank. Do dyspozycji przedsiębiorców są również oferty powiązane z terminalami płatniczymi, w ramach których można skorzystać z obniżonej ceny dzierżawy urządzenia czy liczyć na darmowe prowadzenie konta. Inną formą wabienia klientów jest oferowanie darmowych przestrzeni biurowych, pakietów ubezpieczeń oraz bonusów w formie dostępu do internetu 10 GB miesięcznie przez rok w ramach promocji PKO BP czy upominku w postaci wizytówek od ING Banku Śląskiego.

Pełne zestawienie usług dodatkowych oraz programów polecających na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.