Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Prosty pomysł na biznes, który odniósł duży sukces

Shower Power to najnowszy pomysł nowojorskiego start-upu Ampere. Twórcy postanowili zaoferować „koncerty” pod prysznicem i – jak się okazało – chętnych na taką rozrywkę nie zabrakło.


Jak zapewne każdy pamięta z lekcji fizyki, energia wody jest w stanie napędzić turbiny wytwarzające prąd. Jednak mowa nie tylko o dużych elektrowniach wodnych, ale także takich, które są w skali mikro. Każdego dnia zużywamy po kilkanaście litrów wody na jedną kąpiel. Woda ta płynie z pewnym określonym ciśnieniem, a energia która za tym idzie, nie jest wykorzystywana, albo… może nie była dotychczas. Teraz to się może zmienić za sprawą amerykańskiego start-upu. Minielektrownia Shower Power jest w stanie zasilić głośnik, dzięki któremu możemy umilić sobie czas spędzony pod prysznicem.

Urządzenie jest kompatybilne z telefonem za pośrednictwem bloetooth. Dzięki temu można odtwarzać ulubioną muzykę czy też audiobooki. Co więcej,  wbudowane trzy głośniki oferują dźwięk w 360 stopniach, co daje bardzo dobry efekt.

Jednak na tym zalety Shower Power się nie kończą. Jedną z najważniejszych cech tego urządzenia jest to, że wytwarza czystą energię. Do naładowania baterii wykorzystywany jest tylko strumień płynącej wody w kranie. Lecz na tym wątek ekologiczny się nie kończy. Jak przekonują producenci, urządzenie zostało wykonane tylko i wyłącznie z plastiku, który został wyłowiony z oceanów.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania sprzedających

Już od samego początku prowadzenia kampanii na platformie Kickstarter pomysł ten cieszył się dużą popularnością. Zaowocowało to zrealizowaniem celu w ciągu zaledwie kilku dni. Dziś łączna kwota, którą zebrali twórcy, przekroczyła 750 tys. dolarów, a liczba kupujących zbliża się do 2 500.

Na platformie Kickstarter urządzenie dostępne jest w cenie 69 dolarów. Jak wynika z opublikowanego harmonogramu, już za kilka dni kampania ma zostać zakończona. Natomiast już w styczniu miałaby się rozpocząć masowa produkcja.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Igor 23 maj 2024 (12:05)

Niezbędna pomoc prawna dla Twojej firmy? Z Kancelarią Semper Paratus zyskasz nie tylko doradztwo, ale i spokój ducha. Dowiedz się więcej na: https://kancelaria-semperparatus.uk/services/obsluga-prawna-firm/