Prosty pomysł na biznes, który odniósł duży sukces

Shower Power to najnowszy pomysł nowojorskiego start-upu Ampere. Twórcy postanowili zaoferować „koncerty” pod prysznicem i – jak się okazało – chętnych na taką rozrywkę nie zabrakło.


Jak zapewne każdy pamięta z lekcji fizyki, energia wody jest w stanie napędzić turbiny wytwarzające prąd. Jednak mowa nie tylko o dużych elektrowniach wodnych, ale także takich, które są w skali mikro. Każdego dnia zużywamy po kilkanaście litrów wody na jedną kąpiel. Woda ta płynie z pewnym określonym ciśnieniem, a energia która za tym idzie, nie jest wykorzystywana, albo… może nie była dotychczas. Teraz to się może zmienić za sprawą amerykańskiego start-upu. Minielektrownia Shower Power jest w stanie zasilić głośnik, dzięki któremu możemy umilić sobie czas spędzony pod prysznicem.

Urządzenie jest kompatybilne z telefonem za pośrednictwem bloetooth. Dzięki temu można odtwarzać ulubioną muzykę czy też audiobooki. Co więcej,  wbudowane trzy głośniki oferują dźwięk w 360 stopniach, co daje bardzo dobry efekt.

Jednak na tym zalety Shower Power się nie kończą. Jedną z najważniejszych cech tego urządzenia jest to, że wytwarza czystą energię. Do naładowania baterii wykorzystywany jest tylko strumień płynącej wody w kranie. Lecz na tym wątek ekologiczny się nie kończy. Jak przekonują producenci, urządzenie zostało wykonane tylko i wyłącznie z plastiku, który został wyłowiony z oceanów.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania sprzedających

Już od samego początku prowadzenia kampanii na platformie Kickstarter pomysł ten cieszył się dużą popularnością. Zaowocowało to zrealizowaniem celu w ciągu zaledwie kilku dni. Dziś łączna kwota, którą zebrali twórcy, przekroczyła 750 tys. dolarów, a liczba kupujących zbliża się do 2 500.

Na platformie Kickstarter urządzenie dostępne jest w cenie 69 dolarów. Jak wynika z opublikowanego harmonogramu, już za kilka dni kampania ma zostać zakończona. Natomiast już w styczniu miałaby się rozpocząć masowa produkcja.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*