Rzecznik rządu zdradził, kiedy nastąpi drugi etap odmrażania gospodarki

Rzecznik rządu Piotr Müller w TVP Info poinformował, że uruchomienie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. Będzie to drugi z czterech zaplanowanych etapów.

Piotr Müller zdradził kiedy nastąpi drugi etap odmrażania gospodarki; Fot. FORUM/ Adam Chełstowski

Już w pierwszej połowie maja, można spodziewać się uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Taką informację przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Dokładną datę powinniśmy poznać już niebawem.

Müller podkreślił, także że rząd „z lekkim optymizmem” podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce. – Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu — czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem — powiedział rzecznik rządu.

Etapy odmrażania gospodarki

Rząd przewidział cztery etapy odmrażania gospodarki. Pierwszy z nich mamy już za sobą i nastąpił w poniedziałek 20 kwietnia. Zgodnie z nowymi zasadami, zwiększono liczbę osób obecnych w sklepach. Ponadto umożliwiono przemieszczenie się w celach rekreacyjnych, czy też otwarto lasy i parki.


Drugi etap będzie mocniej już wpływać na biznes, przede wszystkim na ten dotyczący kultury, jak i hoteli. Jednak to właśnie branża noclegowa może opóźnić wprowadzenie nowego etapu odmrażania. Rząd bowiem obawia się, że otwierając tego typu obiekty, zachęci Polaków do wyjazdów na długi weekend majowy.

W przedostatnim etapie ma zostać otwarta gastronomia, zakłady fryzjerskie, jak i kosmetyczne oraz galerie handlowe. Natomiast w czwartym etapie będą otwarte kina, teatry, salony masażu czy też siłownie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*