Ranking kont firmowych

Start-up z Wrocławia opracował aplikację, która zamówi mycie samochodu

Wrocławscy start-upowcy postanowili zuberyzować proces mycia samochodów. – Myśląc jak podbić rynek mycia aut, wykorzystując popularność Ubera w Polsce stworzyliśmy aplikację, która zamówi mycie samochodu w dowolne miejsce. Wykorzystujemy przy tym naszą innowacyjną technologię mycia – mówi Piotr Bulcewicz z Moxly.

Na zdjęciu założyciele Moxly

Pomysłodawcy aplikacji Moxly Piotr Bulcewicz i Przemysław Szpak opracowali aplikację, która nie tylko ułatwi czyszczenie samochodów, ale także poprawi jakość mycia i ochronę środowiska. To za sprawą innowacyjnego sposobu mycia,  którą opracowali pomysłodawcy na bazie tzw. Waterless nie wykorzystujący praktycznie wody. – Ta technologia powstała w Australii,  bardzo szybko rozwinęła się na zachodnim brzegu Stanów Zjednoczonych – mówi Piotr Bulcewicz. Za sprawą twórców Moxly trafiła ona również nad Wisłę, a właściwie nad Odrę z tego względu, że start-up działa obecnie tylko na obszarze Wrocławia.

Rozwój własnej technologii

Przed pomysłodawcami stanął jednak zasadniczy problem, polegający na rozwoju australijskiej technologii – Rozwiązanie z Australii i USA nie sprawdziłoby się w warunkach europejskich, ze względu na zupełnie inny klimat – wyjaśnia twórca Moxly. Rozwój tej technologii zajął im blisko 1,5 roku.

O innowacyjności rozwiązania może świadczyć także fakt, że start-upem zainteresował się inwestor, z którym twórcy podpisali umowę 6 lutego tego roku. – Od tego momentu cały nasz biznesplan i wszystkie pozostałe plany weszły w życie. Od czasu uruchomienia spółki do wejścia usługi na rynek potrzebowaliśmy osiem miesięcy – mówi Przemysław Szpak.

Przeczytaj  także Jak założyć własną myjnię samochodową?

Zamów mycie samochodu

Działanie aplikacji jest dość proste i zbliżone do amerykańskiego Ubera. Na samym początku należy wybrać miejsce, w którym samochód ma zostać umyty, następnie termin kiedy chcemy mieć umyte auto. Dalej należy wybrać markę i model samochodu oraz odpowiedni program – Czyścimy także pojazdy w środku. Można również wybrać dodatkowe opcje jak np. aplikacja wosku syntetycznego czy pielęgnacja skórzanej tapicerki– tłumaczy współzałożyciel Moxly.

Jak podkreślają twórcy aplikacji, ich rozwiązanie oszczędza czas właścicielowi samochodu, który  podczas mycia może skupić się na codziennych zajęciach ponieważ osoby myjące samochód z Moxly mogą wyczyścić pojazd w dowolnym miejscu np. w garażu czy pod domem. Wystarczy tylko kilka kliknięć na smartfonie i gotowe!

Warszawa i kolejne miasta

Obecnie start-up świadczy swoje usługi tylko na terenie Wrocławia. Jednak jak zaznaczają twórcy, koncept jest skalowalny i niedługo ten innowacyjny sposób mycia pojazdów zagości również w Warszawie i kolejnych dużych miastach Polski. – Docelowo planujemy zawitać także m.in. do Czech i Niemiec – zaznacza Piotr Bulcewicz.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.