Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Startuje Akademia Menadżera MŚP. Fundusze europejskie dla firm na szkolenia menadżerów z cyfryzacji

Przedsiębiorcy oraz kadra zarządzająca mają czas do 31 sierpnia na złożenie aplikacji do programu w ramach, którego mogą zwiększyć swoje kompetencje z zakresu cyfryzacji w firmie. Inicjatywa realizowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Dla każdego z operatorów wdrażających program Akademia Menadżera MŚP przygotowano do rozdania na szkolenie kadry w sumie 45 mln zł z funduszy europejskich.

Foto: FORUM

Przedsięwzięcie skierowane do właścicieli firm oraz pracowników zajmujących kluczowe stanowiska w przedsiębiorstwie realizowana jest ze środków Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Właściciele, współwłaściciele przedsiębiorstw oraz kadra menadżerska zyskują dostęp do oferty, której celem jest wypełnienie luki kompetencyjnej z zakresu technologii cyfrowych. Nabór w programie Akademia Menadżera MŚP rusza w drugiej połowie sierpnia.

45 mln dla operatora na szkolenie menadżerów z cyfryzacji

Celem programu jest wyjście na przeciw problemowi jakim pojawiająca się luka kompetencyjna wynikająca z braku doświadczonej kadry zarządzającej, rozumiejącej nie tylko biznesowe i organizacyjne aspekty zmiany, ale przede wszystkim rozumiejącej działanie nowych technologii cyfrowych i potrafiącej skutecznie wykorzystywać je jako narzędzia do kreowania wartości i utrzymywania przewagi konkurencyjnej. Receptą na brak wiedzy z zakresu technologii cyfrowych ma być program „Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje w zakresie cyfryzacji”. Inicjatywa zakłada refundowanie szkoleń i innych usług, które przyczyniają się do podniesienia poziomu kompetencji cyfrowych w przedsiębiorstwie. Środki mogą być pozyskane na analizę potrzeb w firmie, diagnozę problemów związanych z cyfrowymi procesami, przegląd kompetencji kadry czy wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu transformacji cyfrowej w biznesie.

Przyjmowaniem i weryfikacją wniosków zajmą się operatorzy, którzy najpierw staną do rywalizacji. Maksymalna kwota dla pojedynczego podmiotu wdrażającego program wynosi 45 mln zł. Operatorami realizującymi projekty mogą być przedsiębiorcy, podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców, reprezentatywne organizacje związkowe i pracodawców, organizacje pracodawców, organizacje samorządu gospodarczego, organizacje związkowe.

Program skierowany jest do osób, które pracują lub wkrótce podejmą pracę jako menadżerowie i już posiadają kompetencje w tym zakresie. Projekt ma uzupełnić podstawowe kompetencje menadżerskie o te, które są niezbędne do zarządzania transformacją cyfrową w przedsiębiorstwie, czyli np. znajomość zasad prowadzenia biznesu i sposobów budowania przewagi konkurencyjnej, w gospodarce cyfrowej, umiejętność stosowania nowych metod przetwarzania i analizy dużych zbiorów danych czy budowania i zarządzania zespołami realizującymi założenia transformacji cyfrowej w firmie.

Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji projektów wybranych w konkursie to 1 stycznia 2022 r.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.