Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Subwencja z tarczy finansowej dla firm. Dziś mija ważny termin

Twój firma ubiegała się o pomoc finansową z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, ale uzyskałeś decyzję odmowną lub częściowo odmowną? Firmy w takiej sytuacji mogą złożyć odwołanie. Jak firmy mogą się odwołać od tych postanowień i do kiedy mają czas?

Shutterstock/ Bartosz Zakrzewski

Od startu programu subwencji dla firm w ramach tzw. tarczy finansowej. Są jednak firmy, które z różnych powodów nie uzyskały pozytywnej decyzji. Termin składania dokumentów w postępowaniu wyjaśniającym mija dziś.

O zbliżającym się ostatecznym terminie złożenia dokumentów w postępowaniu wyjaśniającym poinformował Bartosz Marczuk, członek zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.- Drodzy Przedsiębiorcy. Przypominam, że dzisiaj jest ostatni dzień na składnie tzw. postępowań wyjaśniających w Tarczy Finansowej – napisał w mediach społecznościowych, Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu do dnia 15 kwietnia 2021 r. możliwości składania zapytań w postępowaniu wyjaśniającym, dotyczącym wniosku o udzielenie subwencji finansowej w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy przez PFR, przedsiębiorca będzie miał możliwość złożenia wniosku o udzielenie subwencji finansowej albo odwołania do dnia 22 czerwca 2021 r.

Odwołanie od decyzji PFR krok po kroku

1. Wypełnij formularz w systemie bankowości elektronicznej banku, w którym składany był wniosek
2. Wniosek za pośrednictwem banku trafia do Polskiego Funduszu Rozwoju
3. PFR analizuje wniosek odwoławczy i przekazuje decyzję za pośrednictwem bankowości elektronicznej

Wysokość subwencji przyznanej mikrofirmie zależy od spadku jej obrotów oraz od liczby pracowników: spadek obrotów o co najmniej 30% to 18 tys. zł na pracownika, a o co najmniej 60% – 36 tys. zł na pracownika. Maksymalna do uzyskania kwota subwencji dla mikroprzedsiębiorców wynosi więc 324 tys. złotych

Dla kogo subwencja i jej umorzenie?

Mikroprzedsiębiorca, który starał się o subwencję musiał spełnić łącznie trzy kryteria:

1) Pierwsze z nich dotyczy prowadzenia działalności w jednej ze wskazanych branży wskazanych na podstawie kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

2) Drugie kryterium dotyczy spadku obrotów o co najmniej 30%. Przedsiębiorca mógł wybrać, które dwa okresy chce w tym celu porównać. Mógł to być kwiecień – grudzień 2020 r. do kwietnia – grudnia 2019 r. lub październik – grudzień 2020 r. do października – grudnia 2019 r.

3) Trzeci warunek to brak zaległości w opłacaniu podatków i składek ZUS na 31 grudnia 2019 r. lub 31 grudnia 2020 r. lub na dzień składania wniosku.

Całkowite umorzenie subwencji jest możliwe, jeżeli mikroprzedsiębiorca spełni jeszcze dwa warunki. Pierwszym z nich jest nieprzerwane prowadzenie działalności gospodarczej w okresie od dnia złożenia wniosku o subwencję do 31 grudnia 2021 r. Drugim – utrzymanie średniego zatrudnienia w 2021 r. w porównaniu do 2020 r.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Claudia204 17 kwi 2021 (10:01)

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!