Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tworzą amerykański biznes nad Wisłą. Udowadniają, że na donatach też można zarobić

Niemal w każdym mieście w cukierniach możemy spotkać pączki. Jednak już znacznie rzadziej amerykańskie donaty, lecz przedsiębiorcy z Bielska-Białej chcą to zmienić. Wykorzystując pomysł z USA, tworzą nie tylko w Polsce, ale i w Europie sieć mini donatów Donuts King.

Fot. Materiały prasowe

Pączki uchodzą za jeden z najbardziej tradycyjnych wyrobów cukierniczych w Polsce. Jednak niejednokrotnie rywalizują z jej zagranicznymi odpowiednikami, przede wszystkim z amerykańskimi donatami. Jednak jak udowodniają Polacy nie tylko na polskich paczkach można dobrze zarobić.

– Zaczęło się 3 lata temu, kiedy byliśmy za granicą w Stanach wraz ze wspólnikiem. Przechodząc ulicami zobaczyliśmy że praktycznie na każdym roku sprzedaje się mini donaty w małych pojemnikach. Każdy klient mógł kupić sobie 10,15 lub 20 mini donatów z różnymi polewami. Powiem Wam pycha. Stwierdziliśmy, że mogłoby się to przyjąć w Polsce. Mini donaty są pyszne ciepłe z różnymi dodatkami. A co ważne są małe i fajnie się je konsumuje – mówi Łukasz Przygoda.

Ruszają na podbój Europy

Ich pomysł na biznes ziścił się w 2018 roku. To właśnie wtedy pomysłodawcy nawiązali współpracę z amerykańską firmą, która udzieliła im licencji na wyrób i sprzedaż mini donatów. Już na samym początku zdecydowali się postawić na food trucki. Sprawdź jak uruchomić i ile kosztuje własny food turck.

– Mini Donaty praktycznie nie są znane w Polsce. Sprzedawane są jedynie duże donaty lub pączki z gotowym nadzieniem. Nasze Mini donaty wychodzą bezpośrednio przy kliencie z maszyny ciepłe i chrupiące. Klient decyduje o smaku donata czy ma być słodki czy na słono, czy też np. z boczkiem – mówi pomysłodawca.

Dziś ich food trucki można spotkać w 6 miastach w Polsce. Ponadto już wkrótce zagoszczą również w 10 innych lokalizacjach. Jednak to jeszcze nie wszystko, bowiem przedsiębiorcy z Bielska-Białej swój pomysł przenoszą już także na inne rynki europejskie. Na początku swoich sił próbują na Słowacji. U naszych południowych sąsiadów pojawią się w czterech lokalizacjach.

Fot. Materiały prasowe

Kierunek franczyza

Twórcy Donuts King, aby przyśpieszyć swój rozwój, postawili na franczyzę. – W Stanach takich punktów z mini donatami jest około 700. Chcemy, aby w Polsce również było ich wiele, dlatego zdecydowaliśmy się na franczyzę. Można by rzec „We franczyzie większe możliwości i siła” – mówi Łukasz Przygoda. – Otrzymujemy wiele zapytań o ten biznes. Być może dlatego, że jest on bardzo dochodowy. Na donatach można zarobić znacznie więcej niż na tradycyjnych polskich pączkach – dodaje.

Przejrzyj oferty także innych franczyz na MamBiznes.pl:

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Biz2504 12 wrz 2019 (19:58)

www.minidonutsking.pl