Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wystartował start-up, który pomoże znaleźć kilkudniową opiekę dla zwierząt domowych

W Polsce została uruchomiona platforma internetowa do wyprowadzania i kilkudniowej opieki dla zwierząt domowych.  Platforma działająca jako Start-up jednoczy właścicieli zwierząt domowych i tych, którzy chcą pomóc w wychodzeniu na spacery i kilkudniowej opiece oraz zarabiać na tym. Obecnie Petsitters.pl ma ponad 100 zarejestrowanych pet-sitterów i wyprowadzaczy.

Foto: YAY Foto/ N_u_T

Projekt Petsitters.pl uruchomili Alicja z Polski, Evgenia z Białorusi, Andrejs z Wielkiej Brytanii.  Alicja mieszka w Polsce i z powodzeniem pracuje w branży IT. Zastanawiała się nad pomysłem stworzenia takiej platformy, będąc słuchaczką studiów podyplomowych (kierunek: UX designer). We wrześniu 2020 roku Alicja natknęła się na wywiad z Evgenią, w którym opowiada o pomyślnie uruchomionej platformie Petsitters. Tak narodziła się idea wspólnego projektu.

7 miesięcy temu (we wrześniu) rozpoczęto prace i analizę rynku, 4 miesiące temu zespół wziął udział w akceleracji w Gdańsku, który był punktem wyjścia i Start-up pokazał swój potencjał. Następnie w grudniu 2020 Start-up dołączył do programu Polish Business Harbor, podczas którego udało im się porozmawiać z prawnikami z EY, doradcami inwestycyjnymi oraz zaprezentować pomysł na biznes podczas Czwartkowych Spotkań w Venture Cafe.

Jak to działa

W jaki sposób właściciel zwierzaka może skorzystać z usługi?  Należy wspomnieć, jakiego rodzaju zwierzaka masz (psa lub kota) i jakiej usługi potrzebujesz (spacer lub kilkudniowa opieka (pet-sitting); wprowadź swoje życzenia: daty, dzielnice, behawiorysta/ weterynarz lub nie, czy opiekun zwierząt ma zwierzęta i inne. Platforma będzie oferować, zgodnie z tymi parametrami, listę osób, z którymi można się skontaktować (poprosić o rezerwację) i uzgodnić usługę. Podczas rejestracji musisz szczegółowo opisać zwierzaka. Alicja i Evgenia podkreślają, że im więcej właściciel i opiekun zwierząt mówią o sobie, tym najbardziej odpowiednią osobę wybiorą.

Ile to kosztuje?

Koszt usługi ustalają sami opiekunowie (pet-sitterzy). Średnio to 40-60 zł dziennie za dobę opieki i 10-20 zł za spacery (w zależności od miasta), które klienci płacą opiekunowi. Petsitter odlicza 25% od każdego zamówienia na platformę (według licznika na stronie).

Abt zostać pet-sitterem użytkownik musisz wypełnić ankietę na stronie internetowej: podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu, link do sieci społecznościowych i wykonać do testu z podstawowej wiedzy z komunikacji ze zwierzętami oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Obie strony są testowane i sprawdzane. Opiekunowie (pet-sitterzy) oprócz danych z ankiety przechodzą osobisty wywiad oraz szkolenie z behawiorystami. Recenzowanie jednego wykonawcy trwa średnio około 7-10 dni, a jego ocena będzie dalej oparta na opiniach klientów. Klienci z kolei rejestrując się, podają linki do kont na portalach społecznościowych, podają swoje dane kontaktowe oraz adres.

W najbliższym czasie platforma również będzie współpracować z klinikami weterynaryjnymi w nagłych przypadkach. Jeśli takie przypadki wystąpią podczas kilkudniowej opieki lub wyprowadzania, opiekun zwierzaka może bezpłatnie skontaktować się z kliniką partnerską przy pomocy administratora platformy. Aby to zrobić, będziesz musiał przedstawić dowody, że incydent wydarzył się podczas opieki lub wyprowadzania.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.