Wyszukiwarka laptopów dla laików pomysłem na biznes

Każdy kto szukał laptopa ten wie, że nie jest to łatwa sprawa. Wiedział o tym także Marek Kosno, który za namową znajomych stworzył portal wyszukujący modele laptopów na podstawie prostych parametrów.

Większość osób, które w jakikolwiek sposób znają się na sprzęcie komputerowym, bardzo często są podstawowym źródłem informacji dla swoich znajomych czy rodziny. Tak też było w przypadku Marka Kosno. – Z ciągłych pytań znajomy o polecenie laptopa w dobrej cenie. Przeszukując oferty korzystałem z Ceneo jednakże wyszukiwanie laptopów po parametrach sprzętowych jest mało wygodne. Postanowiłem więc stworzyć portal który znacząco uprości proces wyszukiwania – mówi Marek Kosno, założyciel z Znajdź Laptopa.

Pomysł ten realizowany był po godzinach pracy, gdzie zespół programistów tworzył portal, który miał pomóc znaleźć idealnego laptopa. Tak powstał Znajdzlaptopa.pl. Jednak zanim udało się uruchomić wyszukiwarkę minęło ponad 7 miesięcy.

– Portal zbiera i udostępnia informacje o ofertach sprzedaży laptopów z 12 sklepów i portalu Allegro. Dodatkowo udostępnia możliwość automatycznego wyszukiwania modeli na podstawie parametrów oraz automatycznie wskazywanie laptopów o lepszych parametrach w podobnej cenie – mówi Marek Kosno. – Dla użytkownika usługa jest całkowicie darmowa, pobieramy opłaty od sklepów którym przekierowujemy ruch na strony produktów – dodaje.

Jak wskazuje pomysłodawca, to nie jedyny jego pomysł na biznes. – Powstają kolejne portale z innymi grupami towarowymi np. AGD. – mówi pomysłodawca.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

Inno2019

27 grudnia 2018 Odpowiedz

Szajs. Allegro lub ceneo, skąpiec są lepsze. Brakuje np możliwości wyboru firmy albo wyszukiwania po nazwie.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*