„Drugiej Naszej klasy nie będzie”

O początkach Naszej klasy, pieniądzach zarobionych na sprzedaży serwisu, współpracy z inwestorem, nowych pomysłach na biznes oraz planach na przyszłość w rozmowie z MamBiznes.pl opowiada Maciej Popowicz, założyciel portalu Nasza-klasa.pl.

Pewnie większość osób zna już historię powstania Naszej klasy, ale przypomnij proszę w kilku zdaniach jak to się zaczęło, jak zrodził się pomysł, jak zaczynaliście prace nad serwisem, kto go współtworzył?

Styczeń 2006 – rzuciłem pomysł moim kolegom z drużyny programistycznej Uniwersytetu Wrocławskiego: Pawłowi Olchawie i Michałowi Bartoszkiewiczowi, zaproponowałem też współpracę grafikowi – Łukaszowi Adzińskiemu. Sam pomysł był wynikiem potrzeby – chciałem móc w prosty i efektywny sposób kontaktować się ze znajomymi ze średniej oraz odnowić kontakty z ludźmi z podstawówki.

Koledzy zainteresowali się pomysłem. Przez kilka miesięcy dyskutowaliśmy nad ogólną koncepcją serwisu, prace rozpoczęliśmy w wakacje 2006, programowaliśmy do samego startu nk w sieci, czyli do 11 listopada 2006. Gdy nk pojawiła się w Internecie, przez kilka miesięcy pracowaliśmy ze swoich domów w sześcioosobowym już składzie nad rozwojem serwisu i informowaniem o nim. W wakacje 2007 zaczęliśmy wprowadzać się do naszego pierwszego biura – rozpoczynaliśmy regularną pracę nad projektem, tworzyliśmy zręby naszej firmy.

Opowieść o tym, że serwis był tworzony dla grupy przyjaciół z liceum słyszeliśmy już nie raz. Czy naprawdę na początku powstawania serwisu nie myślałeś o tym by stworzyć projekt, który podbije Polski Internet a Tobie przyniesie ogromne pieniądze?

Oczywistym jest, że tworząc jakiś projekt zakłada się, że odniesie on pewien sukces, inna motywacja raczej nie zachęcałaby do działania. Prawdą jest też, że robiliśmy serwis w gronie znajomych i dla znajomych oraz to, iż marzyło się nam, by serwis się „przyjął”.
Zakładaliśmy, że sukcesem będzie 100 000 zarejestrowanych Internautów – pamiętam nawet dzień, w którym zarejestrował się stutysięczny „klasowicz”! Napisałem wówczas do Michała Bartoszkiewicza: „Udało nam się”. Okazało się jednak, że był to dopiero początek. Skala przedsięwzięcia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Impet projektu jest naprawdę spory. Obecnie nad nk pracuje sztab ponad 100 osób, zatrudniamy wielu wybitnych w swoich dziedzinach specjalistów, reorganizujemy spółkę tak, by optymalnie wykorzystywać potencjał naszego zespołu, stawiamy na uczciwość, zaangażowanie i kreatywność!

Kiedy poczułeś, że zaskoczyło? Czy był taki moment, w którym wiedziałeś, że teraz to już będzie tylko rosło?

Pierwsza taka refleksja przyszła właśnie wraz ze stutysięcznym „klasowiczem”, a w pełni to do mnie i do zespołu dotarło, gdy przyrost liczby użytkowników realizował efekt kuli śnieżnej. Zresztą, nie był to zbyt różowy okres – farma serwerów nie była wówczas imponująca, środki na dokupienie sprzętu były dopiero „w drodze”, potrzebowaliśmy na wczoraj wielu rzeczy i ludzi. Z drugiej jednak strony był to czas przyjemnej gorączki, wszyscy byliśmy maksymalnie zaangażowani, pracowaliśmy na pełnych obrotach i ostatecznie zapanowaliśmy nad sytuacją, mogliśmy odetchnąć i zacząć się faktycznie cieszyć tym, że przybywa nam kolejny milion Użytkowników.

Jak odbierałeś wszystkie głosy internetowych „znawców” , którzy krytykowali Naszą klasę na każdym kroku. Jak dziś pamiętam te blogi, które przewidywały szybki spadek popularności serwisu bo przecież „użytkownik odnajdzie znajomych i już na Naszą klasę więcej nie wróci”.

Takie scenariusze to jedna z możliwych opcji. Niektóre komentarze tego typu miały złośliwy charakter i swego czasu działały drażniąco, inne zaś były konstruktywne i zmuszały do przemyśleń. Wiemy, że część osób wykazała właśnie taki schemat korzystania z nk, jaki opisałeś, jednak miażdżąca większość „klasowiczów” po odnowieniu kontaktów i spotkaniach ze szkolnymi przyjaciółmi powraca do serwisu, zatem nk musi służyć nie tylko odnawianiu szkolnych relacji, ale także nawiązywaniu i podtrzymywaniu innego typu więzów.

Mimo, że serwis zyskiwał popularność to wspominałeś, że wpływy z Google Adsense ledwo wystarczały na opłacenie rachunków. Jak sobie radziliście z rosnącą popularnością a jednocześnie brakiem gotówki?

Nawiązaliśmy współpracę z inwestorami – najpierw pracowaliśmy z niemieckim European Founders, a następnie z estońskim Forticomem, dzięki temu mogliśmy się spokojnie rozwijać. Prócz zastrzyku finansowego, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, dostaliśmy wsparcie merytoryczne – know how nie do przecenienia. Już prawie od roku jesteśmy częścią grupy Forticom, która skupia największe serwisy społecznościowe w środkowej i wschodniej Europie i bardzo sobie cenimy tę współpracę.

Rosnąca popularność serwisu a wraz nią potrzeby finansowe skłoniły Cię do szukania inwestora. Czy dużo podmiotów interesowało się wówczas inwestycją w Naszą klasę?

Pierwsze oferty inwestycyjne pojawiały się w zasadzie od momentu zaistnienia nk w sieci, jedna, które opiewała na 1 000 pln wpłynęła do nas jakoś na początku 2007 r. Później ofert systematycznie przybywało, niektóre były sensowne, inne mniej, ale wszystkie obwarowane były tyloma warunkami, że przeczytanie ich było już nie lada wysiłkiem. Latem 2007 zacząłem rozmowy z EF i te pertraktacje okazały się strzałem w dziesiątkę – ustalenie wszystkich szczegółów, bądź co bądź złożonej i ważnej współpracy, zajęło mniej niż przetrawienie zapisów „jeśli, musicie, nie możecie” polskich propozycji, które dostawaliśmy. Jesienią EF przejął pakiet 20 % udziałów w firmie i pozostawał udziałowcem do początku 2008, kiedy to związaliśmy się z Forticomem.

Opowiedz proszę w skrócie jak wyglądał proces pozyskania inwestora, którym finalnie został fundusz European Founders.


Pierwsze poważne rozmowy o charakterze inwestycyjnym prowadziłem z Tiger Global Managments, niemniej nie działała jeszcze wówczas firma Nasza Klasa Sp. z o.o. i współpraca z formalnych powodów nie mogła dojść do skutku. Jednak przedstawiciele Tiger Global przekazali namiary do mnie braciom Samwer, właścicielom funduszu European Founders i dalej już sprawa potoczyła się szybko. Telefon, spotkanie w Monachium, godzinna rozmowa, dojście do wniosku, że mamy spójną wizję i decyzja o podjęciu współpracy! Brzmi to niemal sielankowo, ale trafiliśmy na wizjonerów Internetu, więc tak to wyglądało.

W czerwcu media poinformowały, że 70 proc. udziałów Naszej klasy kupił estoński fundusz Forticom. Dlaczego sprzedałeś serwis?

To był naturalny etap rozwoju, potrzebowaliśmy większego inwestora, bardziej strategicznej współpracy. Wspólnie z Alexem Samwerem uznaliśmy, że grupa Forticom, jest dla nas najlepszym partnerem.

Czy po tej transakcji posiadasz jeszcze jakieś udziały w Naszej klasie?

Tak, 30% udziałów znajduje się ciągle po stronie założycieli, w tym mnie.

Jak układa się współpraca z nowym właścicielem? Co fundusz wniósł do spółki oprócz kapitału?

Współpraca układa się bardzo pomyślnie. Dużo czerpiemy z doświadczenia naszych inwestorów, działają, bowiem w tej branży już kilka ładnych lat – prowadzą serwisy pod szyldem „One” (na Litwie, Łotwie i w Estonii), mają udziały w rosyjskich „Odnoklasnikach”, a dzięki ich praktyce wiemy, co potencjalnie może się sprawdzić, np. w sensie funkcjonalnym, a co niekoniecznie powinno być wdrożone.

Powiedz, co zamierzasz zrobić z pieniędzmi, które zarobiłeś na Naszej klasie? Giełda, lokata, waluty a może własny fundusz inwestujący w przedsięwzięcia Internetowe?

Pieniądze są dla mnie narzędziem, służą dalszej pracy, pozwalają myśleć o kolejnych projektach, ale wszystko w swoim czasie.

Jeszcze nie tak dawno mówiłeś, że liczba użytkowników Naszej klasy rośnie w tempie kilkadziesiąt tysięcy dziennie. Jak wyglądają obecnie te statystki serwisu? Czy i w jakim tempie przybywa Wam nowych użytkowników?

Obecnie w serwisie zakładanych jest około 24 tys. kont dziennie, mają one różny charakter – rzeczywisty, fikcyjny, sponsorowany. Pozostałe nasze statystki są jeszcze bardziej imponujące: dziennie Użytkownicy nk klikają nawet ponad 460 mln odsłon, co przekłada się na wynik ponad 14 miliardów (sic!) odsłon w ciągu miesiąca (takiego rezultatu nie osiąga, nawet sumarycznie, pięć największych serwisów horyzontalnych w kraju). Nk jest także witryną, na której Polscy internauci spędzają najwięcej czasu, średnio 12, 5 min w ciągu jednego logowania, a z ostatnich doniesień Google’a wynika, że fraza „nasza klasa” jest siódmym na świecie najczęściej wpisywanym w ich wyszukiwarkę zapytaniem!

Myślisz czasami, co byś robił, gdyby nie było Naszej klasy?

Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić (śmiech). A poważnie – pewnie realizowałbym inne projekty internetowe.

Zapewne obserwujesz polski rynek Internetowy. Czy jakieś projekty zwróciły Twoją szczególną uwagę? W których widzisz duży potencjał?

Jest dużo ciekawych projektów, jednak jeszcze za wcześnie na ocenę, które z nich się przyjmą.

W jakich obszarach widzisz obecnie największe szanse na zrobienie dobrego biznesu w Internecie?

Wydaję mi się, że jest kilka obszarów, które ciągle czekają na zagospodarowanie i mam kilka pomysłów, jakby je zaanektować, ale obecnie nie będę się nimi dzielić (śmiech).

Czy Twoim zdaniem jest szansa, że na naszym rynku pojawi się projekt, który odniesie sukces podobny do Naszej klasy?

Jeśli miałby to być projekt społecznościowy, to wydaje mi się, że ciężko byłoby powtórzyć taki sam sukces, jednak Internet potrafi być nieprzewidywalny, więc szanse na pewno są.
Ameryki nie odkrywam, ale uważam, że większe prawdopodobieństwo sukcesu mają projekty w pewnym zakresie innowacyjne bądź z pozoru niszowe.

Kiedyś wspominałeś, że myślisz także o nowych projektach Internetowych. Czy masz już pomysł na „drugą Naszą klasę”, ?

Tak jak wspominałem, mam kilka pomysłów, ale nie są one związane ze „społecznościówkami”, zresztą – dobrze byłoby sprawdzić się w czymś innym.

Nasza klasa powoli detronizuje wszystkie największe serwisy w Polsce o społecznościach nie wspominając. Czy często dzwoni do Ciebie płaczący Rafał Agnieszczak z fotka.pl i skarży się, że zabierasz mu użytkowników?

(śmiech) Bardzo cenię Rafała, ma swój pomysł na prowadzenie biznesu internetowego i skutecznie go realizuje, więc nie musi do mnie dzwonić ze skargami(;. Poza tym fotka.pl ma nieco węższą grupę docelową i służy Internautom w inny sposób niż nk – Rafał pewnie sypia spokojnie. A nad tym by nk umacniała swoją pozycję na rynku internetowym nieustannie pracujemy i nie zamierzamy spoczywać na laurach.

Niedawno znowu zrobiło się głośno o Naszej klasie w związku z atakiem spamerów i kwotą, jaką rzekomo serwis miał stracić przez ten incydent. Skąd na początku takie szacunki, które później musieliście dementować. Pomyłka czy może skuteczny PR?

Suma straty liczona była na podstawie utraconych odsłon (poprzez działania spamerów) przemnożonych przez cenę emisji reklamy (liczoną za tysiąc odsłon). Była to topowa wycena – oszacowanie było pewną wielkością potencjalną, a dokładnie maksymalną stratą, jaką mogłyby spowodować działania spamerów, gdyby powierzchnia reklamowa w czasie ich aktywności została w całości sprzedana. Istotą tego komunikatu nie była jednak kwota (choć tak jak zauważyłeś to ona głównie przykuła uwagę mediów), ale fakt, że dzięki współpracy NK z policją doszło do precedensowej akcji – ujęcia spamerów. Przestępstwa internetowe są niemniej realne od tych popełnianych na ulicy i pokazanie tego było naszą intencją.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Nasza-klasa potrafi przełożyć swoją popularność na konkretne pieniądze. Jakie macie pomysły na zarabianie?

Najbardziej oczywistymi są te, które widać w serwisie: reklama oraz mikropłatności, ale pojmowane w dla nas właściwy sposób. Od kilku miesięcy w naszej strukturze mamy profesjonalny i rozbudowany Dział Handlowy, złożony ze znakomitych specjalistów – zresztą nie są to tylko moje czcze przechwałki – zespół Tomasza Przybyłowicza w zeszłym roku został przez czytelników Media&Marketing okrzyknięty najlepszym teamem handlowym w naszej branży. Kilka dni temu dołączył do naszego zespołu także Dominik Kaznowski, którego nikomu zainteresowanemu Internetem nie trzeba przedstawiać. Zakładamy, że potencjał serwisu, dzięki takim ludziom, zostanie jeszcze pełnej wykorzystany.

Czy serwis jest rentowny, czy może ciągle inwestujecie w rozwój?

Spółka przynosi zyski od marca tego roku, ciągle jednak sporo inwestujemy w infrastrukturę techniczną i to się nie będzie zmieniać.

Jakiś czas temu media obiegła informacja, że Maciej Popowicz nie jest już prezesem Naszej klasy. Czy praca nad rozwojem Naszej klasy już Ci się znudziła? W jakim charakterze jesteś obecnie w strukturach serwisu? Czym się zajmujesz?

Praca nad nk absolutnie mi się nie znudziła. Zmiana, o której mówisz wynikała z tego, że chciałem wykonywać zadania, które lepiej odpowiadają moim możliwościom oraz chęciom. Stery w firmie przejął Arek Pernal – mój wieloletni przyjaciel, ale przede wszystkim świetny menadżer, który współtworzył serwis i firmę od samego początku! Mój obecny tytuł dumnie głosi: „President of products”, co wiąże się z tym, że odpowiadam za koncepcyjny, funkcjonalny rozwój serwisu, najprościej – wraz z grupą kreatywną dostarczam użytkownikom nowych funkcjonalności oraz usług. Pierwsze, a właściwie kolejne efekty naszej pracy już niebawem.

Jakie stawiacie sobie obecnie zadania związane z rozwojem Naszej klasy? Na czym się skupiacie?

Chcemy przekształcić nk w kompleksową platformę komunikacyjną – poszczególne etapy tej ewolucji są już opracowywane, więcej jednak nie zdradzę (śmiech).

Wielu młodych ludzi marzy o sukcesie podobnym do Naszej klasy. Co byś mógł poradzić osobom rozpoczynającym swoją przygodę z e-biznesem?

Praca, praca i jeszcze raz praca, oraz duża doza uporu, zaangażowania.

Jaka jest według Ciebie recepta na sukces w Internecie?

Nie wiem czy da się mówić o takiej recepcie w ogóle – tak jak powiedziałem wcześniej – Internet bywa nieprzewidywalny. W naszym przypadku kluczowe okazały się: spora wiedza i umiejętności programistyczne, zaangażowany i dynamiczny zespół, nisza w Internecie. Pewnie też istotna była jakaś doza szczęścia, czyli spotkanie przygotowania z okazją.

Co robi Maciej Popowicz w wolnym czasie, czy w ogóle ma wolny czas?

Staram się mieć, wówczas spędzam go z dziewczyną, przyjaciółmi – latem na żaglach, zimą na desce. Uwielbiam też kino, chadzam na koncerty, no i sprawdzam, co słychać na nk, tak dla przyjemności (;

Warto przeczytać:

Polacy inwestują w rumuńską Naszą-klasę

Inwestorzy poszukują drugiej Naszej-klasy

Kiedy Nasza-klasa zacznie zarabiać?

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Grzegorz Marynowicz

Komentarze

Avatar

BORRKA1

15 grudnia 2008 Odpowiedz

niech się szczyl nie krępuje i przyzna że skopiował pomysł z podobnych portali w świecie!bo tak wygląda jakby on to wymyślił.Potwierdz to fakt że wyżej nie podskoczył i sprzedał rosjanom którzy wyp0rowadzili na czyste wody zakiblowany portal wprowadzając wiele nowości.

Avatar

Pretorian

15 grudnia 2008 Odpowiedz

A ty szczylu zazdrościsz? Koleś był pierwszy, zgarnął kase i gratulacje.

Avatar

atam

15 grudnia 2008 Odpowiedz

„a z ostatnich doniesień Google’a wynika, że fraza ?nasza klasa? jest siódmym na świecie najczęściej wpisywanym w ich wyszukiwarkę zapytaniem!”

Co to za kłamstwa? Nie jest żadnym 7-mym najczęściej wpisywanym hasłem! Jest 7-mym najszybciej rosnącym hasłem.

Pozatym, N-K teraz tylko szuka jak doić kasę z ludzi. Połączenia z Allegro, później zobaczycie, że będzie to jeszcze gorsze gówno niż GG, ale oby – dało się z tego szybko wypisać.

Avatar

leszcz

16 grudnia 2008 Odpowiedz

O ironio jakie to jest dziwne. Mamy portal na którym ludzie masowo marnuja czas (czyli pieniądz), nie wiedząc o tym ze chodzi tutaj tylko o biznes. Czy w tym interbecie nie może byc portali non-profit przeciez to byłoby cos wspanialego. Non stop tylko komercja, marketing, nowe projekty a ten biedny glupi tylko lazi po tych portalach i marnuje czas nabijajac portfele „pomyslodawcom”!!!
Pomysl mial zgarnal kaske i tu gratuluje!

Avatar

Łukasz

16 grudnia 2008 Odpowiedz

A ile osób dziennie usuwa konta z NK ? Bo chyba ostatnio nie mało…

Avatar

Łukasz

16 grudnia 2008 Odpowiedz

@leszcz: a Ty co matka Teresa z Kalkuty? Do gęby że tak powiem masz co włożyć? A skąd? Rodzice fundują czy może jesteś już na tyle „dorosły” że pracujesz? Jeśli tak dlaczego nie wykonujesz swojej pracy za free? Ty nabijasz portfele innym, a inni Tobie..to się nazywa gospodarka 😉

Avatar

zaneta

18 grudnia 2008 Odpowiedz

zalozyli, napracowali sie to niech biora kase

Avatar

kn

18 grudnia 2008 Odpowiedz

zgadzam sie z BORRKA1 on skopiował tylko pomysł ze stanów!!!! a robi sie na misjonasza co miał wizje spotkania sie z kolegami z piaskownicy…

Avatar

Adrian1207

18 grudnia 2008 Odpowiedz

Ale komentarze…porażka. Na pewno ma gość dużo więcej wiedzy niż wy, którzy piszecie że skopiował pomysł ze stanów itd. No dobra kn, to jak to było takie proste dlaczego Ty tego nie zrobiłeś? Pewnie nie chciałeś pieniędzy, nie? Leszczu a Tobie daje 100% że gdybyś to Ty był posiadaczem takiego serwisu wprowadziłbyś jeszcze płatne zakładanie kont i płatne chodzenie po profilach, bo zazdrościsz. Chcesz fundacji non profit? To może zasponsorujesz serwery na taką liczbę userów? Po drugie, te akcje typu nie płacę na NK mnie rozśmieszają. Ludzie, kto Was zmusza?! Ja mam konto i wszystko co chce i nie zapłaciłem za to ani grosza za co cenię NK. Tak to właśnie w Polsce osiągnąć sukces…rzuci się stado zazdrośników pieniędzy od razu. Pozdrawiam

Avatar

yerzoo

19 grudnia 2008 Odpowiedz

facebook byl pierwszy, a nasza-klasa to cholernie chwytliwa nazwa i jest to przeinaczona kopia facebooka, fotka.pl to cos jak facebook tylko ze z ocenami… Jednym slowem wszystko to kopia tylko ze „troche inna”. Jak sie nie podoba to wymyslcie lepsze „kopie” ale do tego trzeba miec skilla i łeb nie od parady. Szkoda, ze zaden z tworcow nie przyzna sie w 100% do kserowania pomyslow z krajow bardziej rozwinietych…

Avatar

kamil

20 grudnia 2008 Odpowiedz

@Łukasz: dokładnie – dziennie tworzy się 24 tys. kont ale z jakości danych widać, że są to głównie konta fikcyjne, sponsorowane; oczywiście serwis nie poda ile kont jest dziennie usuwanych ale na pewno dużo (moja liczba znajomych topnieje z tygodnia na tydzień); no i niestety powoli nic się nie dzieje – przy 200 znajomych mam 1 nowe zdjęcie na tydzień! – nudy! Zagladam teraz na imprezeo.pl i wrocilem na grono!

Avatar

dziwka

20 grudnia 2008 Odpowiedz

ze co jak to niebedzie??

Avatar

mulatka

21 grudnia 2008 Odpowiedz

co?? o nie nie nie nie pozwole na to!!!

Avatar

ZIBI3842

22 grudnia 2008 Odpowiedz

Dobry komentaz

Avatar

ZIBI3842

22 grudnia 2008 Odpowiedz

wpisalem juz swoj komentaz.chcialem wejsc na nasza klase bo jest pewnie wiele wiadomosci do mnie a nie bylo mnie w kraju,i niewiem jak to zrobic

Avatar

widget

22 grudnia 2008 Odpowiedz

Niekwestionowany sukces! Gratuluję zapału, wytrwałości, mądrych decyzji i szczęścia.
Czekam tylko na lekcję biznesu jakie dostarczyła nasza-klasa 🙂

Avatar

wlodek311

23 grudnia 2008 Odpowiedz

mowiac szczerze gratuluje im nawet jesli sciagneli pomysl od kogos innego niekturzy nazekaja na nk gg skype czy msn w takim razie dlaczego az tyle osub jest uzytkownikiem takiego programu lub portalu kim kolwiek jestes ”BORRKA1” uwazam ze niepowinienes wyzywac kogos od szczyli to ze komus sie nieuklada w zyciu to nieznaczy ze powinienes zyczyc tego innym. moim zdaniem jaka kolwiek nowosc czy skopiowana czy nie czy nowa czy stara jest dobra. pozdrawiam wszystkich uzytkownikow nk skype gg msn icq

Avatar

zuza

23 grudnia 2008 Odpowiedz

super mega fajoeskie przełomowe odkrycie

Avatar

kisior

23 grudnia 2008 Odpowiedz

dobre i fajne

Avatar

dupa

23 grudnia 2008 Odpowiedz

DUPA

Avatar

MISIA:)

25 grudnia 2008 Odpowiedz

szkoda że nie będzie NK ale grono też moze byc:) bu$ki dla Was pozdro..:?:-)

Avatar

Marta:(:(

27 grudnia 2008 Odpowiedz

prosze włoączcie to bo piekna dziewczynka bedzie plakac

Avatar

TWOJ PAN

28 grudnia 2008 Odpowiedz

ZAMKNIJCIE TO KUR…..

Avatar

darutka_kg

28 grudnia 2008 Odpowiedz

no i dobra i tak ta naszaklasa byla do dupy

Avatar

Aniusia

29 grudnia 2008 Odpowiedz

Ku**a!!! nk nie ma być katastrofa!!

Avatar

Aniusia

29 grudnia 2008 Odpowiedz

Przywroćcie!!!!

Avatar

Nick

29 grudnia 2008 Odpowiedz

a dlaczego maciej popowicz nie ma konta na naszej klasie?

Avatar

TKLAT

29 grudnia 2008 Odpowiedz

to nie sukces nk ale głupota rodaków, uwielbiających afiszować sie jakie to sukcesy w życiu osiągnęli, w USA prywatność jest podstawą,w Polsce publiczne obnoszenie sie z fałszywym pozornym bogactwem. A skończyło sie tak, że estońskie mongoły mają bazę ze zdjęciami 3/4 narodu. gdyby III Rzesza startowała teraz, to bez wystrzału podbiliby polandie

Avatar

susie

30 grudnia 2008 Odpowiedz

Hej
niemieszkam w kraju, czy to znaczy ze nk juz niema ? czy jest inna nazwa moze ? niebardzo wiem o co tu chodzi
thanks

Avatar

Dude

30 grudnia 2008 Odpowiedz

zupelnie jak te pieprzone seriale zaczynaja i koncza bo tak im sie podoba. Typical polish assholes !!

Avatar

darekgolebiowski1@wp.pl

30 grudnia 2008 Odpowiedz

tak jak każdy biznes zaczyna i kończy sie jesli nie bedzie naszej klasy to niech szlag trafi

Avatar

CHIGq

31 grudnia 2008 Odpowiedz

dopiero sie zalogowałem a tu masz koniec co oni robią pierw firmy likwiduja a teraz naszą klase to jest właśnie nasza piekna Polska totalna bonanza

Avatar

marcin17

31 grudnia 2008 Odpowiedz

lech

Avatar

rimpal40@wp.pl

31 grudnia 2008 Odpowiedz

BEZ KITU WSZYSTKO DO BANI

Avatar

darekgolebiowski1@wp.pl

1 stycznia 2009 Odpowiedz

Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2009 i żeby nasza klasa sie pojawiła a nie takie sralis mazgalismiałem tam swoich wszystkich kolegów i teraz co wszystko w p…u tak sie nie robi to jest draństwo

Avatar

Kamila

1 stycznia 2009 Odpowiedz

a ja właśnie usunęłam swoje konto po mniej więcej roku. dlaczego? odnalazłam ludzi, nie widzę powodu, by wciągać w swoją sieć całą rodzinę, sąsiadów i ludzi, których prawie w ogóle nie pamiętam z podstawówki … żałosne są zdjęcia ludzi i podpisy „znajomych” pod nimi. nie podoba mi się to, że wszystko jest jawne na n-k. w friendsreunited.com jest kilka poziomów znajomości [family, work, etc.], i można ustawić inne poziomy prywatności dla każdego poziomu znajomości. czyli np. znajomy nie widzi moich znajomych z grupy „rodzina” czy „przyjaciel”. nie podoba mi się taka patelnia. reklamy mi nie przeszkadzają, bo to jest biznes, a nie instytucja charytatywna …

Avatar

daerkgolebiowski1@wp.pl

2 stycznia 2009 Odpowiedz

Wiecie co to dziwne bo wczoraj byłem u kuzyna i na jego kompie działa nasza klasa ktoś nas tu robi w h..a

Avatar

jaga

2 stycznia 2009 Odpowiedz

LUDZIE!!!!!CZY WY POTRAFICIE CZYTAC PO POLSKU???PRZECZYTAJCIE RAZ JESZCZE ALBO CO NIEKTóRZY PO RAZ PIERWSZY TEN TEKST I ZASTANóWCIE SIE NAD SWOIMI KOMENTARZAMI!!! NIKT TU NIKOGO W H…A NIE ROBI!!!

Avatar

monika2374

5 stycznia 2009 Odpowiedz

Bardzo szkoda ze zamykacie!!

Avatar

ANGELA

7 stycznia 2009 Odpowiedz

NIECH NK BĘDZIE!!!!

Avatar

siema

8 stycznia 2009 Odpowiedz

fajne zdjęcie

Avatar

www.pupomisiaczek1.pl

9 stycznia 2009 Odpowiedz

NATALA Z Jaworzna

Avatar

Evelin

9 stycznia 2009 Odpowiedz

Superrrr….pomysl!!!Gratulacje i wielkie dzieki :)…

Avatar

TYNA

12 stycznia 2009 Odpowiedz

JEST OK

Avatar

26kwe

12 stycznia 2009 Odpowiedz

yes

Avatar

Beny

13 stycznia 2009 Odpowiedz

Good

Avatar

JACEK

17 stycznia 2009 Odpowiedz

TO NIC

Avatar

Jarek

17 stycznia 2009 Odpowiedz

…wszystkim się zdawało,
że Wojski gra jeszcze…

Avatar

polak za granica

20 stycznia 2009 Odpowiedz

jedna wielka bzdura co wy tu wypisujecie!!!!!

Avatar

hipcio

22 stycznia 2009 Odpowiedz

nie piszcie głupot

Avatar

redds6

23 stycznia 2009 Odpowiedz

jest ok

Avatar

bamar6

23 stycznia 2009 Odpowiedz

dzieki naszej klasie zobaczylem zdjecia znajomych po 10 latach znam nr tel rozmawialem znimi troche sie posmielismy planowalismy spotkania ale tylko na tym sie skonczylo

Avatar

Bałwanek

23 stycznia 2009 Odpowiedz

Ja dzięki naszej klasie zaczłem gadać z tymi których nie lubiałem. Pozdro

Avatar

gzes

24 stycznia 2009 Odpowiedz

jest spoko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar

karlos

27 stycznia 2009 Odpowiedz

kase biorą!toniech biorą to ich sprawa …załorzyli !i majoą

Avatar

ktos10000

31 stycznia 2009 Odpowiedz

ale o co chodzi???

Avatar

arekwirus

1 lutego 2009 Odpowiedz

………….

Avatar

ja

5 lutego 2009 Odpowiedz

przywruccie nasza klase !!!

Avatar

spychala1969

9 lutego 2009 Odpowiedz

co mi tam

Avatar

ja

10 lutego 2009 Odpowiedz

xd

Avatar

lolo

13 lutego 2009 Odpowiedz

Ja wątpie że zrobiliście TYLKO dla przyjaciół ten portal zeby ich znalesc ale napewno był powód taki jak wiadomo Pieniądze ,tyle jest tu użytkowników ze tą stronke dało by sie sprzedać za ogromne pieniądze a jeszcze same reklamy wam trzepią kase więc to wasz sukces i sposób na pieniądze czy pomysł był twoj czy skopiowany z zaganicy nieważne wazne że zadziałał i teraz trzepiesz kase gratuluje !

Avatar

Wiolka1000

13 lutego 2009 Odpowiedz

NK to jest jeden z najlepszych portali internetowych…:)
Nie rozumiem jak niektóre osoby mogą pisać takie głupstwa typu”to nie sukces nk ale głupota rodaków, uwielbiających afiszować sie jakie to sukcesy w życiu osiągnęli…”, to się w głowie nie mieści żeby coś takiego pisać na forum i się ośmieszać jeszcze…widać w tym zazdrość że komuś udało się stworzyć coś takiego niesamowitego:):):)
ale naszczęście większości ludziom się to podoba jak widać bo inaczej nie zakładali by sobie kont na nk…
ja sama mam konto i szczerze mówić nie wyobrażam sobie żeby kiedy kolwiek nasza klasa znikła…
pozdrawiam świetnych oragnizatorów i pracowników…:)

Avatar

SUM

13 lutego 2009 Odpowiedz

JEST OK, BĘDZIEMY JESZCZE ŻYĆ,
JAK ON ŻYJE,[SUM] MY BĘDZIEMY…..

Avatar

21stasiu

16 lutego 2009 Odpowiedz

NK to odjazdowy portal stworzyli go ludzie z klasą dla naszej klasy aby po latach móc się odnależć dziękuję wam za to a jeżeli ktoś nie chce tu być to przecież nie musi się logować pozdrawiam

Avatar

szwagier

17 lutego 2009 Odpowiedz

wiecie co dzieci neostrady? wlasnie sie posikalem czytajac wasze komentarze. glupie ludzie. oczywiscie z was. pozdrawiam i sie nie wypowiadam na temat artykulu. pozdro ku*** malotaty z piaskownicy. trzymajcie lopatke

Avatar

komenty

23 lutego 2009 Odpowiedz

nie ma jak to nasi zaj.. Polacy najlepiej zazdroscic a gdyby nawet gdzies juz to bylo a nawet zeby cos tam mieli pomysl weszli z tym a wy ze sie boicie nie macie odwagi nie umiecie sie bawic to zazdroscie i piszcie takie komenty maja paczke przyjaciol tworza i czerpia korzysci na poczatku peniw nie mysleli o kasie a samo przyszlo ale zazdrosc naszych rodakow wielka jedna wielka wioska:) bawcie sie dobrze:)

Avatar

21stasiu

27 lutego 2009 Odpowiedz

jesteście kul

Avatar

assiurr

11 marca 2009 Odpowiedz

nasza klasa to kontrola, kto cie ogladał, jakie ktos ma auto, jaki obraz na ścianie i ile kilo przytył.
Poza tym nk jest niebezpieczna za duzo informacji idzie wyciągnąć, niech kazdy robi co chce ale niech niektórzy pomyslą jak wklejaja zdjecia swoich X5 i willi no i pólnagich dzieci we wanienkach, heh głupota i tyle.
A kolejna kontrola która wprowadzili to połącz swoje konto z allegro tak nawet sasiad musi wiedzieć że fotel z domu sprzedaje. Ehh ludzie nie dajcie się tak podgladać i kontrolować!!
Ale to i tak wasza sprawa JEDNI MYŚLĄ A INNI NIE to jest taki Big Brother w którym my sami występujemy i błaznów z siebie robimy…

Avatar

SEBA_214

11 marca 2009 Odpowiedz

SIEMA

Avatar

wile09

11 marca 2009 Odpowiedz

Dla mnie bomba…

Avatar

699885

13 marca 2009 Odpowiedz

Kochani ja sie nazywam wiktoria

Avatar

marek

28 marca 2009 Odpowiedz

beznadzieja

Avatar

etommi

31 marca 2009 Odpowiedz

Artykuł powstał aby pokazać sukces młodego polskiego informatyka a nie sonde czy ktoś lubi NK czy nie!!
Panie Maćku gratuluje pomysłu, determinacji oraz wytrwałości.
Wiem, że szuka Pan nowych pomysłów – chciałbym się takim nowym i bardzo innowacyjnym pomysłem podzielić. Wiem, że sporo ludzi twierdzi, że jego pomysly są najlepsze, ale wydaje mi sie że ten pomysł zainteresowałby Pana. Chetnie sie nim podziele. Pozdrawiam
Tomek
mail: etommi@tlen.pl

Avatar

anty

2 kwietnia 2009 Odpowiedz

Może sam pomysł na taki portal nie jest zły,ale ludzie z tego zrobili jakieś jarmarczne pokazówki. Nowo narodzone dziecko trzeba zaraz po porodzie zaprezentować, wakacje pod palmami też, kolejnych partnerów i nowe auta również, nawet dłoń z pierścionkiem zaręczynowym.Ogłaszanie ciąży przez NK jest mało smaczne.Ludzie litości! Sama tam nie jestem zalogowana, zniechęca mnie ten cały festyn, ale znajomi opowiadają.

Avatar

wera

4 kwietnia 2009 Odpowiedz

co to ma być jaki zal

Avatar

hhhhhhhh

4 kwietnia 2009 Odpowiedz

żenada

Avatar

tomii

5 kwietnia 2009 Odpowiedz

nasza klasa to jeden wielki śmietnik !!!!!!

Avatar

Benia k.

5 kwietnia 2009 Odpowiedz

ale jest super Dlaczego??

Avatar

DanaAfrica

7 kwietnia 2009 Odpowiedz

Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami, ze nasza klasa to nic nowego, tylko plagiat w jezyku polskim dla spragnionych tego typu nowosci Polakow. Nie znaczy to, ze jest w tym cos zlego. Portal pokazuje profesjonalnosc i zdolnosc Polakow ze strony technicznej. Sama zazdroscilam moim znajomym Anglikom, Amerykanom, ze znajduja znajomych z przed lat. Teraz tez odswiezylam duzo kontaktow. Dzieki naszej klasie jestem tez na finalizowaniu rozwodu. Moj byly maz nawiazal tu romans ze swoja pierwsza miloscia ze szkoly… Ciekawe ile takich przypadkow sie wydarzylo, podejrzewam, ze nie moj jeden 🙂

Avatar

lucky

10 kwietnia 2009 Odpowiedz

hmmm…bedzie bedzie;))
NK ma wiele wad tak jak facebook
nie bede wymienial bo nie bede dawal pomyslu jak to usprawnic i zrobic portal bardziej przyjaznym….
trzeba sluchac ludu

Avatar

XYZ

10 kwietnia 2009 Odpowiedz

Ludzie sami doprowadzacie do tego ze BIG BROTHER nie spi.
Najpierw sie pozapisujecie na bezsensowne portale a pozniej sie dziwicie ze maja Wasze dane.
Zadnych NASZYCH KLAS, zadnych FACEBOOKOW i innych badziewi.
Cenie sobie prywatnosc wiec nie mam zamiaru umieszczac swojej facjaty na stronach gdzie Mariola chwali sie tipsami a Edek reklamuje na tle nowej bryki za 2000$ USD.

Avatar

sssssssss

12 kwietnia 2009 Odpowiedz

dobre niby kakie sobie

Avatar

malwa

13 kwietnia 2009 Odpowiedz

no ja lubie cos innego nie powiem wam

Avatar

terrorysta300

16 kwietnia 2009 Odpowiedz

nk jest spoko

Avatar

klodek1

19 kwietnia 2009 Odpowiedz

czemu nie dziala nk??

Avatar

marta

20 kwietnia 2009 Odpowiedz

to znaczy że nk już niebędzie?:(

Avatar

B-A-R to sz

20 kwietnia 2009 Odpowiedz

Powiem jedno najelpszym portalem dla mnnie jest i bendzie n-k

A to 2 to fotka i te inne badziewie to poprostu zenada

Avatar

black

21 kwietnia 2009 Odpowiedz

tyle ludzi pisze ze nie chce nk. ze to glupota i ze nie sa tu zalogowani. jak tak to po co tu wlezli i pisza te komentarze??? ja odnalazlam tu duzo znajomych z ktorymi nie mialam komtaktu od lat i innej mozliwosci nawiazania go. mam nadzieje ze nk wroci

Avatar

MARTUCHA

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

kurwa dawac nk co to jest!!!!

Avatar

Mysza

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

porypana n-k! poj ebani jaja sobie robią!!!!! matoły

Avatar

NASZA KLASA TO ZJ EB ANY POR

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

NK TO CHORY PORTAL!!! JESZCZE SOBIE JAJA ROBIĄ Z LUDZI!!!!! JESZCZE IM PŁAC IC MOŻE SZMACIARZOM!!!!!!!!

Avatar

Szmaciarze

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

no nie karolinko ze matoły jaja sobie robią?/??

Avatar

sandra771

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

to bedzie jeszcze nasz klasa czy juz skasowaliscie te stronke

Avatar

REX1998

25 kwietnia 2009 Odpowiedz

non komentsssss !!!

Avatar

okiujk

4 maja 2009 Odpowiedz

jest ok

Avatar

rekruter

5 maja 2009 Odpowiedz

Radzę uważać co wypisujecie na NK i podobnych portalach, bo wasz wizerunek w internecie może być weryfikowany przez waszych partnerów biznesowych czy potencjalnych pracodawców. Wiele osób zwyczajnie robi z siebie pośmiewisko, upubliczniając zdjęcia ślubne, zdjęcia swoich dzieci czy narzeczonych, na dodatek okraszone słówkami: kotek, serduszko itp. Pomyślcie o wystawieniu (skoro już musicie) bardziej stosownego ,,towaru na eksport”.Badziewiakom dziękujemy.

Avatar

19zdzihu93

7 maja 2009 Odpowiedz

ok

Avatar

kajman450

10 maja 2009 Odpowiedz

czyli co bedzie

Avatar

Ryszawa

11 maja 2009 Odpowiedz

to nie prawda ze N-K nie bedzie…wierzycie w to bo ja jakos nie…

Avatar

~~~~~~~Urodzona 4 Lipca

12 maja 2009 Odpowiedz

Nk to najgorsze gówno jakie widzialem…. pokazywać swoje mordy innym dla checy? cieszy was to? poco to wam

Avatar

kotka154mił

13 maja 2009 Odpowiedz

miłosc

Avatar

Gaju15...

14 maja 2009 Odpowiedz

zjebane jak huj……

Avatar

gabrysia3155

16 maja 2009 Odpowiedz

jestem bez zdania

Avatar

abba0101

16 maja 2009 Odpowiedz

marek.p101vp.pl

Avatar

Damian

21 maja 2009 Odpowiedz

Wrocław zagłębiem IT, stąd pochodzą najlepsze serwisy, sukcesu N-K zazdroszczą wszyscy. A może by tak samemu zbudować portal społecznościowy? tym bardziej że ostatnio w tym temacie się książka na helion pokazała.

Avatar

4MFLT

17 czerwca 2009 Odpowiedz

Teraz największy m konkurentem dla NK jest serwis http://www.foto-wpadka.pl

Avatar

Dominik007

21 czerwca 2009 Odpowiedz

NaszaKlasa jest super.
jak już tak sobie sypiecie nowymi przykładami na konkurencję to są przecież i jakleci.pl i fotka.pl
ale też się robi coś nowego np.
http://www.multibe.pl

Avatar

AndyPSV

12 lipca 2009 Odpowiedz

ja zrobie konkurencje dla naszej klasy, jeszcze tydzien…

Avatar

b22ra

1 września 2009 Odpowiedz

Zazdrość ludzka nie zna granic…Polacy są cudownym narodem. Potrafią fantastycznie krytykować i wbijać szpile, jeśli ktoś wpadnie na lepszy pomysł, niż oni sami… Panowie z NK mieli pomysł (nawet jeśli w innych krajach już istniał, to jednak właśnie ONI zajęli sie tym u nas..), cierpliwość, zapał i włożyli w to sporo pracy. I dobrze, że im sie udało. Zamiast zazdrościć i pisać bzdury na forach, zajmijcie się własnym rozwojem. Z pozdrowieniami 🙂

Avatar

ring

28 października 2009 Odpowiedz

„Non stop tylko komercja, marketing, nowe projekty a ten biedny glupi tylko lazi po tych portalach i marnuje czas nabijajac portfele „pomyslodawcom”!!! ” ?? Ale z Ciebie jest niedzisiejszy debil:D az sie plakac chce! Ciekawe czy tak samo bys mowil gdybys mial wlasny biznes… ludzie nie nabijajcie mi portfela? Kazdy robi co chce, i sam jestes glupi lazac po mambiznes i wypisujac bzdury,. myslisz ze jak tu jestes to nie nabijasz nikomu portfela? pewnie chodzisz nago meiszkasz w lesie i wpierniczasz robaki zeby nie ‚nabijac innym portfela’ buahahaha. troche pomyslunku zycze:D Nk jest swietna:) nie widze powodu dla którego zalozyciele nie mieliby na własnym pomysle zarabiac. Swoja droga zarabiaja na tych uzytkownikach ktorzy chca im placic, bo przeciez tylko neiktore opcje sa tam platne ;). To jest wspolpraca – oni daja wam portal i wiele przyjemnosci w zw z korzystaniem z niego itd… wolna wola mozna korzystac lub nie. jak wam nie pasi to sobie zalozcie wlasny idioci nad ktorego opracowaniem spedzicie mnostwo czasu, ludzie beda z niego korzystac ZA DARMO ciekawe jak dlugo nie pomyslicie o zyskach, z wlasnych srodkow oplacajcie rozbudowe portalu skoro macie tak wielkie serca i was stac:D

Avatar

Hall xD

28 stycznia 2010 Odpowiedz

jak idziecie do sklepu (internet) i nie chcecie kupowac pomaranczy(zakladac konta na nk) poniewaz… WSZYSCY sie na nie rzucili bo są dobre… a wy macie inna opinie poniewaz chcecie czus sie „Inni niz wszyscy’ „Wyjątkowi” wasza sprawa xD poprostu jak idziecie do sklepu to nie kupuj i tyle ale dajcie kupic innym ktorzy maja na nie ochote… wgle porazka xD jakby dzieci sie tu wypowaidaly… a ten wulgaryzm … :*

Avatar

sopel-mormon@wp.pl

25 kwietnia 2010 Odpowiedz

Mam jeden genialny pomysł na coś w stylu Naszej Klasy.Po przeprowadzeniu sondy w kilku miastach średnia za była 82%Co ciekawe to liczba użytkowników tego portalu napewno przekroczyła by ponad 2.000.000 miliony osób.Tylko potrzebny jest inwestor i to bardzo pilnie.Na 1034 osoby które przepytałem 978 powiedziało że pomysł jest mega-genialny,wspaniały,trafiony.Podaję mój kontakt sopel-mormon@wp.pl
Pomysł sprzedam na zasadzie 5% udziału.Problem jest w tym że nie mogę złapać kontaktu do tego gośćia który wymyślił Naszą Klasę.

Avatar

Pomyśl, wylicz i zrealizuj

21 lipca 2010 Odpowiedz

@sopel-mormon@wp.pl- 5% udziału – chyba desperat by się zgodził gdyż trzeba wziąć pod uwagę ryzyko, niepewne zyski, oczekiwania klientów, gotowość rynku i konsumentów na tego typu usługi/produkty ; panujące trendy, know-how, zaangażowanie, szanse rozwiju pomysłu, usługi/produktu, możliwości zarabiania na usłudze/produkcie, odpowiedni marketing i reklama i tak dalej . Pomysł może będzie super ale czy będzie rentowny a później zyskowny. Pewnych pomysłów się nie realizuje choć są świetne ale nikt nie jest świętym mikołajem rozdającym pieniędzy w zamian za środki muszą iść wyliczenia przyszłych zysków.

Avatar

pablo

12 sierpnia 2010 Odpowiedz

Dla wszystkich krytykantow (nie krytykow): NK to nie jest kopia pomyslu, ale nasladownictwo, a to oznacza, ze sie jednak rozni. Na facebooku nie ma czegos takiego jak „szkola z podzialem na klasy”. Portale spolecznosciowe to po prostu trend w Internecie i nikt tego juz nie zatrzyma. Jesli komus sie udalo za granica, to dlaczego w Polsce nie zrobic tego samego? Jesli ktos w stanach zrobil duzy biznes na produkcji ziemniaka, to w Polsce juz tego zrobic nie mozna? ma do nas przyjechac amerykanska firma i robic to za nas? przyklady mozna mnozyc. Gdyby myslec w ten sposob, to ten, kto pierwszy cos wymyslil, ma na to monopol. a figa z makiem. Problem z Internetem jest taki, ze jest jak najbardziej globalnym rynkiem, lecz nikt na szczescie nie opatentowal pomyslu tworzenia portalu z siecia przyjaciol.
Gratulacje dla tworcow nk.

Avatar

SlumdogMillionaire

13 sierpnia 2010 Odpowiedz

sopel-mormon: przykro to mowic, ale swoja wypowiedzia dajesz dowod, ze nie masz odpowiedniej motywacji.”nie mozesz zlapac kontaktu tego goscia ktory wymyslil Nasza Klase…”? Usmialem sie troche. Naprawde. Przeciez w artykule stoi jasno. To Pan Maciej Popowicz. Reszte danych masz w wywiadzie. Przeciez Pan Popowicz podal nazwe firmy, w ktorej pracuje, podal nazwe swego obecnego stanowiska w firmie. To nie jest problem poznac struktury firmy, i uzyskac kontakt do osoby dzialajacej w tych strukturach. Jesli nawet nie do Niego wprost, to mozna znalezc najblizszych wspolpracownikow. Poza tym sa tez inne mozliwosci – chocby proba odszukania pana Popowicza na GLu (osobiscie moja ulubiona forma wyszukiwania osob) – moze akurat tam jest. Jesli nie on osobiscie, to moze wlasnie bliscy wspolpracownicy. A tak na marginesie: masz chlopie chociaz biznes plan?
Pomysl, wylicz i zrealizuj: chyba sie z Toba nie zgodze. „5% udziału – chyba desperat by się zgodził”. Kolego – najmocniejsi gracze na rynku wykladaja duze pieniadze zdajac sobie doskonale z ryzyka. Jest wkalkulowane, licza sie z tym ryzykiem. Akurat osoby sukcesu finansowego wiedza co-nieco o ryzyku. Zwracam Ci uwage na jedna rzecz: inwestycje w start-upy internetowe wiaza sie z ogromnym ryzykiem a takze… dosyc duzym zwrotem. Co wiecej: w poczatkowej fazie istnienia nie wymagaja az tak ogromnych nakladow. Dlatego jestem przekonany, ze panowie jak Leszek Czarnecki czy Tadeusz Chmiel inwestowac beda nadal w mlode start-upy, nawet jesli poniesli wczesniej na nich straty. Historie FB, NK, fotki, Allegro, Amazona, Paypala i wielu innych wyraznie wskazuja za ile mozna sprzedac internetowa „perelke”. Przelicz sobie stope zwrotow tych tworow. Wychodzi czesto w tysiacach procentow. Zatem wystarczy aby „wypalal” projekt jeden na kilkadziesiat. Osobiscie takze pracuje nad biznes planem pewnego projektu. Zasieg ogolnoeuropejski, pomysl absolutnie nowatorski – nigdzie nie podpatrzony, wynikajacy z moich kilkunastomiesiecznych obserwacji „zycia” w internecie. Przynajmniej trzy silne sposoby monetyzacji klienta, plus do tego mozliwosci 3-4 off-spinow przynoszacych rownie pokazne dochody. Zwrot nakladow (kilkaset tysiecy zlotych) przewiduje po maksymalnie 4 latach, po tym czasie produkt bedzie takze gotowy do odsprzedazy „duzemu graczowi”. I myslisz, ze zadowole sie 3ema czy 5oma procentami? Napewno nie. Choc wiadomo, ze inwestor otrzyma znaczna wiekszosc to nie zgodzilbym sie na 5%. Mimo, ze wychodzi sie z pozycji „nikogo” to trzeba sie troszke cenic…

Avatar

AndyPSV

8 marca 2011 Odpowiedz
Avatar

IexYPRQp

15 czerwca 2011 Odpowiedz

AvI6wn , [url=http://ongupvaazoce.com/]ongupvaazoce[/url], [link=http://mqsfcrenrbth.com/]mqsfcrenrbth[/link], http://xjzbqtoshoxy.com/

Avatar

jimmy

3 października 2011 Odpowiedz

kiedy zdejmiecie ten artykuł z głównej ? W 2014 ?

Avatar

Olek

9 marca 2015 Odpowiedz

To ich przebija: http://www.klinikatekstu.pl

Avatar

Bishop Berry Smith

3 grudnia 2015 Odpowiedz

Halo,

Czy jesteś w potrzebie pożyczki ?? Możesz dostać swoje problemy rozwiązać, kiedy działa na niego. Jestem pani Susan Randy. Od United stanem Ameryki, w zeszłym tygodniu w poniedziałek, szukałem na kredyt, aby zapłacić za swoje rachunki, więc oddaję w ręce różnych oszustw i był oszustwa przez innego wierzyciela, gdyby nie pani Sadaih który jest dobrym przyjacielem przedstawić mnie mój biskup Berry Smith (CEO) biskup berry Smith kredyt, a on pomógł mi z pożyczki w wysokości $ 50.000 bez stresu. Więc Moi dobrzy ludzie na świecie, można się z nim skontaktować poprzez e-mail: bishopberrysmith@hotmail.com

Avatar

Ryan

10 marca 2016 Odpowiedz

Witaj !

Czy potrzebny jest uzasadniony i szybką obsługę kredytu?

Zastosuj teraz i dostać gotówkę pilnie!

* Pożycz od $ 5,000 do $ 50.000.000
* Wybierz od 1 do 30 lat, aby spłacić.

NAZWA:
KWOTA KREDYTU:
czas trwania:
KRAJ:
NUMER TELEFONU:

Wszystkie te plany i więcej, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: ryanloanfunds@gmail.com

pozdrowienia
Zarządzanie.

Skontaktuj się z Speedy Loan teraz !!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*