Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ponad milion złotych trafi do 52 start-upów na wsparcie prawne

Ponad milion złotych bezzwrotnego wsparcia trafi do startupów w ramach programu Wsparcie prawne dla startupów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła projekty, które otrzymają środki na pomoc prawną w prowadzeniu biznesu.

To była kolejna edycja inicjatywy w ramach, której młodzi przedsiębiorcy mogli otrzymać zastrzyk gotówki. Środki zostaną przeznaczone na konsultacje prawne w takich aspektach jak: negocjowanie i podpisywanie umów, due-dilligence, wycena przedsiębiorstw, współpraca z kontrahentami, pozyskiwanie inwestora. Każdy start-up mógł wnioskować maksymalnie o 25 tys. zł finansowania. Usługi doradztwa prawnego świadczyć będą wybrane wcześniej przez PARP kancelarie prawne.

O środki mogły się ubiegać start-upy, które:
– prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż pięć lat;
– osiągają przychody z działalności operacyjnej nie dłużej niż trzy lata (licząc od dnia złożenia wniosku);
– są na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej bądź posiadają dokument potwierdzający zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Ostatecznie do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wpłynęły 73 wnioski o dotację. Z tej listy wybrano 52 start-upy, które niebawem rozpoczną współpracę z kancelariami prawnymi. Łącznie do wszystkich start-upów trafi kwota 1 099 636 zł. W poprzedniej edycji pula środków wynosiła 500 tys. zł. W trakcie trwania naboru, w związku z dużym zainteresowaniem PARP zwiększyła kwotę.

Listę start-upów, które otrzymały wsparcie od PARP znajdziesz tutaj

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.