Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dostałeś decyzję odmowną ws. tarczy finansowej. Możesz się odwołać

Popularność tarczy finansowej systematycznie rośnie, stając się jednocześnie jednym z najważniejszych form wsparcia biznesu. Przypomnijmy, mogło być to w przypadku mikrofirm do 324 tys. zł, zaś w przypadku małych i średnich przedsiębiorców do 3,5 mln zł.

Fot. Shutterstock/ Jacek Wojnarowski

Po wysłaniu stosownego wniosku za pośrednictwem strony internetowej banku przedsiębiorca mógł otrzymać odpowiedź:

  • Pozytywną
  • Częściowo pozytywną
  • Odrzuconą

W pierwszym przypadku, a więc gdy odpowiedź była pozytywna to wnioskowana kwota subwencji zostaje przekazana na konto firmy. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku odpowiedzi częściowo pozytywnej. W takiej sytuacji przyznana zostaje część wnioskowanej kwoty subwencji. Jednak przedsiębiorca może się odwołać za pośrednictwem banku, w którym składany był wniosek (maksymalnie dwa razy, w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy).

Negatywna odpowiedź w sprawie przyznania środków również pozwala na odwołanie się od tej decyzji. Jak wskazuje PFR, po wyjaśnieniu wskazanych powodów odmowy, wniosek można złożyć ponownie w dowolnym momencie, ale za pośrednictwem tego samego banku.

Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.