Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 najlepiej zarabiających youtuberów

Kariera youtubera kojarzy się większości osób z wizją dużych pieniędzy, zarabianych na wykonywaniu tego, co się kocha. Jednak tylko garstka prowadzących własny kanał osiąga największy sukces. Przedstawiamy 10 najlepiej zarabiających youtuberów w 2017 roku według rankingu Forbes’a.

Lilly Singh

Fot. FORUM/ The Mega Agency

Dziesiąte miejsce zajęła Kanadyjka Lilly Singh. Prowadzi ona kanał na YouTube pod nazwą „Superwoman” skierowany głównie do kobiet. Na jej kanale można znaleźć krótkie filmiki komediowe z jej udziałem. Kanał śledzi ponad 13,9 mln osób z całego świata. W 2017 roku jej aktywność na kanale wzbogaciła ją o 10,5 mln USD.

Ryan Toysreview oraz Smosh

Fot. YouTube/RyanToysreview

Dwaj youtuberzy zajęli ex aequo ósme miejsce: Ryan ToysReview oraz Smosh uzyskując dochód w wysokości 11 mln USD. Pierwszy z kanałów, Ryan ToysReview prowadzony jest przez sześcioletniego Ryana. Na swoim kanale, który obserwuje 10 milionów osób recenzuje i testuje zabawki dla dzieci bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Fot. FORUM/ Capital Pictures

Ósme miejsce zajął również kanał Smosh. Prowadzony był przez duet Iana Hecoxa oraz Anthonyego Padilla (odszedł z kanału w czerwcu 2017 roku). Ich przygoda z kanałem zaczęła się w 2005 roku kiedy realizowali filmy parodiujące gry oraz pop kulturę. Już od samego początku odnosili sukcesy. Dziś kanał obserwuje 23,2 mln użytkowników.

Jake Paul

Fot. FORUM/ AKM Images

Siódme miejsce zajął pochodzący z USA youtuber Jake Paul. W 2017 roku dzięki kanałowi, na którym publikuje komediowe treści zarobił ok. 11,5 mln USD. Śledzi go ok. 12 mln użytkowników. Swój kanał prowadzi od 2013 roku, w tym samym czasie publikował również krótkie filmiki w aplikacji Vine, dzięki którym zdobył sławę.

Felix Kjellberg

Fot. FORUM/ MATTSSON STEFAN

Szwedzki komentator gier komputerowych zarobił na swoim kanale 12 mln USD. Dzięki temu znalazł się na szóstej pozycji najlepiej zarabiających youtuberów w 2017 roku. Znany jest przede wszystkim z jego zwariowanych reakcji w trakcie grania w gry. Jego konto śledzi ponad 58 mln użytkowników. Więcej o nim przeczytasz w artykule Zarobił na serwisie Youtube 8,1 mln dolarów w ciągu roku.

Mark Fischbach

Fot. Wikipedia

Mark Fischbach to pochodzący z Hawajów youtuber, który w 2017 roku na swoim kanale zarobił ponad 12,5 mln USD. Podobnie jak Szwed zajmuje się tematyką gier komputerowych.  Jego kanał śledzi ok. 18 mln użytkowników.

Logan Paul

Fot. FORUM/ Elite Images / BACKGRID

Czwarte miejsce ex aequo z Markiem Fischbachem zajął Amerykanin Logan Paul, który w 2017 roku również zarobił na swoich filmach 12,5 mln USD. Prowadzi codziennego vloga na YouTube, gdzie pokazuje efekty podjętych wyzwań. Na innym swoim kanale TheOfficialLoganPaul umieszcza filmy krótkometrażowe.

Dude Perfect

Fot. Dude Perfect

Najniższe miejsce na podium uzyskał kanał DudePerfect. Został założony przez Cobyego i Coryego Cottonów, Garretta Hilberta, Codyego Jonesa, and Tylera Toneya w 2009 roku. Od tego czasu wyświetlony został ponad 5,65 mld razy. Na swoich nagraniach wykonują różne ćwiczenia oraz triki sportowe. W 2017 roku cały zespół zarobił 14 mln USD.

Evan Fong

Fot. YouTube

25-letni Kanadyjczyk prowadzi własny kanał na YouTube o nazwie Vanoss Gaming. Zajmuje się komentowaniem i recenzowaniem gier. Jego kanał śledzi ponad 23 mln użytkowników, którzy odtworzyli opublikowane nagrania ponad 9,5 mld razy. Dzięki temu w 2017 roku Kanadyjczyk zarobił ponad 15,5 mln USDe

Daniel Middleton

Fot. FORUM/ Matrixmedia

Pierwsze miejsce wśród najlepiej zarabiających youtuberów w 2017 roku zajął Brytyjczyk Daniel Middleton. Według miesiecznika Forbes młodzieniec zarobił ponad 16,5 mln USD. 26-latek prowadzi kanał DanTDM, który skupia się na Minecraftcie. Jego filmy wyświetlane były ponad 13 mld razy na kanale śledzonym przez 19 mln osób.

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.