Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 kanałów na Youtube, które powinien odwiedzić każdy młody przedsiębiorca

YouTube to nie tylko zabawne filmiki, rozrywka czy teledyski ulubionych wykonawców. To także doskonałe źródło bezpłatnej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnego biznesu. Doświadczeni praktycy, dzielą się za darmo swomi spostrzeżeniami, które pomagają w odniesieniu biznesowego sukcesu.  Oto przegląd 10 wybranych kanałów YouTube, na które powinien zajrzeć każdy młody przedsiębiorca.

This Week In Startups

Przedsiębiorca Jason Calacanis wraz z grupą ekspertów wypowiadają się co tydzień na temat najlepszych, najgorszych pomysłów ze świata start-upów technologicznych. Ponadto  Calacanis,  przekazuje widzowi najnowsze informacje z przemysłu technologicznego. W swoich wypowiedziach używa humorystycznych dialogów, dzięki czemu ogląda się go z przyjemnością i zaciekawieniem.

Liczba wyświetleń: ok. 8 000 000

Behind the Brand

Na tym kanale można poznać zakulisowe informacje dotyczące wielu start-upów, korporacji.  Jest to możliwe dzięki wykonywaniu licznych wywiadów, jednak nie tylko z przedsiębiorcami. Do najsłynniejszych gości kanałów można zaliczyć Tony’ego Hawka, Cesara Millana. Jednak wszystkie poruszane zagadnienia toczą się wokół biznesu.

Liczba wyświetleń: ok. 5 000 000

Michal Sadowski

Jeden z najsłynniejszych polskich Youtuberów start-upowych. Sam jest założycielem oraz CEO start-upu Brand 24, który odniósł sukces na całym świecie.

Liczba wyświetleń: ok. 700 000

Hustle Con

Hustle Con to kanał na YouTube prezentuje filmy powiązane z konferencją odbywającą się pod tą samą nazwą. Uczestniczą w niej założyciele start-upów nie związani z branżą technologiczną. Przekazują oni swoją wiedzę i dają praktyczne rady na temat rozwoju własnego start-upa.

Liczba wyświetleń: ok. 400 000

tenpawelnowak

Paweł Nowak jest przedsiębiorcą, założycielem i CEO start-upu Contellio. Dokumentuje on działanie swojego biznesu, który aktualnie funkcjonuje w ramach akceleratora Techstars.

Liczba wyświetleń: ok. 400 000

Startup Grind

Podobnie jak kanał Hustle Con, Startup Grind jest powiązany z wydarzeniami. Tworzy globalną sieć różnych spotkań na całym świecie. Funkcjonuje we współpracy z Google, zaś wszyscy prelegenci wydarzeń to praktycy biznesu.

Liczba wyświetleń: ok. 1 500 000

Dan Martell

Dan Martell jest wielokrotnie nagradzanym kanadyjskim przedsiębiorcą i założycielem firmy Clarity. Wspiera start-upy, poprzez przekazywanie im praktycznej wiedzy na podstawie własnych doswiadczeń. W 2012 roku, Dan Martell został wybrany najlepszym analitykiem w Kanadzie.

Liczba wyświetleń: ok. 870 000

GaryVee

Gary Vaynerchuk jest przedsiębiorcą, CEO i  założyciel VaynerMedia.. Gary jest także bardzo dobrym mówcą, czterokrotnym autorem Bestsellingu w Nowym Jorku i został wymieniony na 40 pozycji w rankingu Crain i Fortune 40. Gary jest gospodarzem programu # ShowAskGaryVee Show, prezentując wideo dla biznesu i marketingu, a także DailyVee, serii dokumentów wskazującej na to, jak CEO, inwestor, mówca i publiczność postępuje w dzisiejszym wirtualnym świecie.

Liczba wyświetleń: ok. 78 000 000

Jakub Gajdamowicz

Jakub Gajdamowicz jest przedsiębiorcą, a od najmłodszych lat związany był z branżą interaktywną oraz polską sceną start-upową. Przez wiele lat był dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości we Wrocławiu, gdzie pomagał młodym i start-upom w podejmowaniu pierwszych przedsiębiorczych wyzwań. Na swoim kanale dokumentuje jak wygląda funkcjonowanie start-upu.

Liczba wyświetleń: ok. 120 000

Robin Sharma

Robin Sharma jest jednym z najbardziej znanych, światowych prelegentów na tematy start-upów oraz przedsiębiorczości. Jako prezenter Sharma motywuje do działania, ale również dzieli się własnymi spostrzeżeniami. Każde wydarzenie organizowane przez niego wspierają największe koncerny na świecie. Wśród nich można wyróżnić NASA, PwC, HP.

Książki Robina, tak jak „Lider Who Had No Title”, znalazły się na listach bestsellerów na arenie międzynarodowej, a jego filmy docierają do ponad piętnastu milionów osób, co czyni go prawdziwym globalnym YouTuberem.

Liczba wyświetleń: ok. 15 000 000

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
lambert 30 lip 2018 (18:39)

mnie zaciekawił ten kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UCxnMLVQHV_gocZSmUFBOCkQ/featured , jak na razie troche o mundialu,a le czekam na dalszy rozwój kanału