Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 pomysłów na studencki biznes, który nie wymaga dużych nakładów

Studia to czas nauki i przygotowania do podjęcia pracy na etacie. Nie wszyscy jednak idą tą drogą. Zamiast czekać na ofertę pracy już w okresie studiów biorą sprawy w swoje ręce i próbują swoich sił w biznesie. Jaką działalność można pogodzić z nauką i jednocześnie nie ryzykować dużych pieniędzy? Oto 10 pomysłów na studencki biznes, który można rozkręcić przy niskich nakładach.

Foto: YAY Foto/ MilanMarkovic78

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na biznes wśród studentów jest udzielanie korepetycji. Wiele osób pamiętając swoje zmagania z przygotowaniami do matury, decydują się na pomoc młodszym kolegom, którzy są dopiero przed lub w trakcie tych zmagań. Ten pomysł na biznes często pomaga bardzo podreperować budżet niejednego studenta.

Organizacja wydarzeń

Foto: YAY Foto

W czasie studiów, student nieraz organizuje imprezę. Zatem dobrze jest wykorzystać to doświadczenie we własnym biznesie. Organizacja różnych spotkań takich jak Language meeting czy też Speed dating potrafi przynieść znaczące dochody. Jednak takich pomysłów na wydarzenia jest bardzo dużo. Wystarczy sprawdzić co w danym czasie bardzo interesuje lokalną społeczność.

Punkt z lemoniadą

Foto: FORUM/ Lottie Davies

Gdy żar leje się z nieba nie ma nic lepszego od zimnej lemoniady. Pomysł na biznes znany z wielu amerykańskich filmów, można z pewnością przerzucić na polski grunt. Jego największą zaletą jest prostota oraz bardzo niskie nakłady finansowe.

Barman na wynajem

Foto: FORUM/ Darren Casey

Bywając nieraz na imprezie, z pewnością większość studentów uczy się  jak stworzyć idealnego drinka. Wykorzystując zdobytą wiedzą, można prowadzić własny biznes. Wystarczy zainwestować w podstawowy sprzęt, który jest niezbędny do realizacji powierzonych zadań. Dla wielu firm organizujących imprezy to bardzo korzystna alternatywa od zatrudniania na stałe barmana, przede wszystkim ze względów finansowych.

Ksero w akademiku

Foto: FORUM/ Viktor Cap

Pomimo rozwoju technologii, notatki papierowe wciąż mają bardzo wielu zwolenników. Jednak nie każdego studenta stać na drukarkę. To przyczynia się do jego częstych odwiedzin punktów ksera. Spora część studentów mieszka bardzo blisko samej uczelni, dlatego powiązanie tych dwóch faktów może przyczynić się do powstania własnego biznesu.

Agencja pracy dla studentów

Foto: YAY Foto

Będąc studentem, najlepiej rozumie się kwestie ważne dla studentów. W trakcie studiów, przy organizacji wielu imprez, poznaje się wiele osób z działów HR’owych firm. Dzięki temu łatwo jest rozpocząć współpracę, łącząc firmy ze studentami.

Organizacja spływów kajakowych

Foto: FORUM                         

Spływy kajakowe to coraz popularniejszy element turystyczny każdego regionu. Jest to biznes dla osób, które uwielbiają pływać i poznawać nowych ludzi. Co prawda koszt zakupu nie należy do najmniejszych, to jednak z pewnością można spodziewać się dużego zainteresowania taką usługą.

Pucybut

Foto: FORUM/ Ingo Schulz

Pucybuci bardzo często można spotkać na terenie Ameryki Łacińskiej. W Polsce jest to jednak bardzo rzadko spotykany biznes i to właśnie w tym tkwi największa jego zaleta. Mała liczba konkurentów może przyczynić się do szybkiego sukcesu.

 

Agencja hostess

Foto: FORUM/ Caters News Agency

Organizacja wielu ważnych wydarzeń, wymaga właściwej oprawy. Tutaj jest rola hostess, które powinny zaopiekować się klientem. Taka agencja może powstać przy współudziale najbliższych znajomych, gdzie część z nich będzie mogą zostać właśnie hostessami.

Tłumaczenie teksów

W okresie globalizacji oraz ciągłej ekspansji firm, konieczny jest kontakt z wieloma przedstawicielami z zagranicy. Nie każdy z nich jednak zna język angielski, dlatego bardzo często korzysta się z tłumaczów. Z powodu braku konieczności odpowiednich zezwoleń przy tego rodzaju tłumaczeniach jest to idealny pomysł na biznes dla studentów, którzy są stanowią dobrą alternatywą dla droższych profesjonalnych tłumaczów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
Mambiznes.pl

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.