Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

7 najdziwniejszych pomysłów na biznes

Biznes nie znosi próżni brzmi popularne powiedzenie.  Każdego dnia rodzą się biznesowe idee, które przełamują dotychczasowe stereotypy i wytyczają nowe trendy. Jest jednak kategoria  pomysłów, które balansują na delikatnej linii między poważnym biznesem, a śmiesznością, czy nawet nadużyciem. Oto subiektywny przegląd 7 najdziwniejszych pomysłów na biznes.

Juicero 

Foto: Juicero

Start-up, który powstał w 2016 roku jest na skraju bankructwa. Wszystko zaczęło się gdy dwa największe VC zainwestowały kwotą 120 mln USD w firmę Juicero. Skonstruowała innowacyjną (według nich) wyciskarkę do soków, która była wstanie wycisnąć więcej soku, niż tradycyjne wyciskarki. Problem jednak jest z tym, że urządzenie nie wyciskało soku prosto z owoców, a z opakowań, które również sprzedawał wspomniany start-up. Kolejnym istotnym problem jest cena tego urządzenia. Kosztuje on 700 USD za sztukę. To sprawiło, że nie ma popytu na ten wynalazek.

Niedawno grupa dziennikarzy z Bloomberga postanowiła przetestować urządzenie. Okazało się, że różnice są praktycznie nie zauważalne, jeśli wyciśniemy ręcznie tubkę, zamiast korzystać z bardzo drogiego urządzenia

Washboard

Foto: Forum/ Andrzej Bogacz

Nie zawsze można zapłacić kartą, wtedy koniecznie musimy zapłacić gotówką. Schody pojawiają się wtedy, gdy stoimy przed automatem, w którym można zapłacić tylko monetami. Zauważyli ten problem młodzi amerykanie, którzy podczas odwiedzania pralni zawsze brakowało im drobnym. To spowodowało stworzenie start-upu – Washboard. Oferowali oni dostarczenie 20 $ w monetach w ciągu kilku minut. Jednak pojawia się pytanie skąd czerpali przychody? Otóż ta usługa była płatna. Za wspomniane 20 $, należało zapłacić 25 $. W wyniku małego zainteresowania, start -up upadł.

Hushme

Foto: gethushme.com

Przekazanie tajemnicy, innej osobie nigdy nie jest proste. Dodatkowo jeszcze gorzej jest, gdy wokół nas znajduje się dużo ludzi. Jednak jest możliwość, aby zapobiec temu. Mowa o Hushme, które przez pomysłodawców nazywane jest maską głosową. W środku umieszczony jest mikrofon, zaś całe urządzenie przylega szczelnie do twarzy. Dzięki temu można rozmawiać, bez obaw, że ktoś mógłby podsłuchać. Cena urządzenia ma wynosić od 149 do 249 dolarów.

No More Woof!

Foto: nomorewoof.com

Każdy właściciel psa zawsze się zastanawia co myśli taki zwierzak. Teraz jest pewna szansa, aby móc się tego dowiedzieć. To wszystko za sprawą start-upu No More Woof! Stworzyli oni zestaw do odczytywania myśli zwierząt. Składa się on z czujnika oraz głośnika, z które wychodzą informacje. Jednak jest jedno „ale”. Czujnik ten jest w stanie stwierdzić tylko bardzo proste myśli czworonoga takie jak: jestem śpiący, jestem głodny. Takie zachowania właściciele psów odczytują zazwyczaj bez urządzenia kosztującego 1200$.

Ship Snow Yo

Foto: thetaXstock

Śnieg z puszki, ale nie sztuczny, a całkiem prawdziwy – to możliwe. Amerykański start-up Ship Snow Yo postanowił sprzedawać śnieg. Na początku ręcznie pakują naturalny śnieg w grube opakowania styropianowe. Każde pudełko jest zapieczętowane taśmą pakunkową o dużej gramaturze. Po zapakowaniu wysyłane są bezpośrednio do adresata, ale tylko i wyłącznie nocą.

I Am Rich

Foto: FORUM/ YURIKO NAKAO

Większość ludzi na Ziemi chciałaby być bogatą osobą. Jednak jak już się tak stanie to każdy chce się tą informacją podzielić. Właśnie po to powstała aplikacja „I am rich”. Jednak aby zostać członkiem grupy osób posiadających taką aplikację konieczne jest zainwestowanie ponad 1000 $. W zamian otrzymujemy potwierdzenie o naszej zamożności. Co ciekawe klientów im nie brakuje.

Potato Parcel

Foto: potatoparcel.com

Dawniej ludzie wysyłali do siebie listy papierowe. Dziś wiadomości można przekazać na … ziemniaku! Na ten pomysł wpadła grupa Amerykanów. W swojej ofercie zapowiadają, że są w stanie dostarczyć dowolną wiadomość umieszczoną na ziemniaku. Kosztuje to jedynie 25 $. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Basia 12 mar 2023 (13:37)

Świetny materiał.
Przeszkadzają jednak liczne błędy.