Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

7 pomysłów na biznes, nad którymi nie przejdziesz obojętnie

Luty to kolejny miesiąc, kiedy można zrealizować świetne pomysły na biznes. Podpowiadamy idee, któe odniosły duży sukces w różnych częściach świata, a które mogą być inspiracją do własnego biznesu. Wśród nich można wyróżnić te z obszaru kryptowalut czy też autonomicznych pojazdów.

Technologia wkracza do środków higieny dla kobiet

Foto: Facebook.com/myfreda

Freda to jedna z firm, która postanowiła wykorzystać subskrypcje dla produktów do pielęgnacji okresowej dla kobiet. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, Freda jest wstanie przewidzieć kiedy należy dostarczyć nowe opakowanie dla klientki.

Jak opisuje założycielka Affi Parvizi-Wayne: „Tradycyjne usługi subskrypcji mają charakter miesięczny, czyli 12 razy w roku, w przeciwieństwie do cyklu miesiączkowego (średnio 28 dni na cykl w przybliżeniu 13 rocznie).” Algorytm Fredy pomaga przewidzieć średnią długość cyklu użytkownika w czasie, ponieważ cykle te naturalnie się zmieniają.

Panel słoneczny w rowerze

Foto: www.thesolarbike.com

Firma Solar Motion Corporation sparowała technologię słoneczną z rowerami elektrycznymi, aby zapewnić wszechstronne rozwiązanie dla nowoczesnego rowerzysty. Tak długo, jak Słońce jest na zewnątrz, cykliści będą mogli naładować akumulatory w dowolnym miejscu. SolarBike można również ładować, podłączając go do standardowych gniazd ściennych. Dzięki temu rozwiązaniu można jeździć zarówno w tradycyjny sposób (przy użyciu własnych mięśni) lub z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Walizka, która podąży za tobą

Foto: trendhunterstatic.com

Opisywaliśmy już wiele autonomicznych produktów, między innymi samochód dostawczy Nuro, stworzony przez byłych pracowników Google’a. Jednak po raz pierwszy przedstawiamy autonomiczną walizkę – Forward CX-1. Podąży ona zawsze za właścicielem bez konieczności wykorzystywania własnej siły.

Dzięki obiektywowi o kącie w 170 stopni i wbudowanemu rozpoznawaniu twarzy, ten sprzęt może osiągnąć maksymalną prędkość do 7 mil na godzinę. Dla osób obawiających się kradzieży walizki, mogą spać spokojnie. Urządzenia zostały bowiem wyposażone w podłączony tracker na rękę, który powiadomi właściciela, gdy walizka znajdzie się poza zasięgiem.

Płyty winylowe powracają

Foto: Kickstarter.com

Płyty winylowe stają się coraz popularniejsze. Użytkownicy twierdzą, że dźwięk który jest na nich zapisany posiada znacznie wyższą jakość od tych zapisanych cyfrowo. Jednak urządzenie do ich odtwarzania z reguły jest dość duże i nieporęczne. Dlatego stworzony został mały, kieszonkowy gramofon. Start-up RockBlok wypuściła urządzenie, które porusza się po płycie odtwarzając dźwięk. Zatem jest odwrotnie niż w przypadku tradycyjnych gramofonów. Posiada wbudowaną baterię i głośnik. Jednak dzięki zainstalowaniu technologii Bluetooth, można podłączyć się z zewnętrznym zestawem głośników.

Na luksusowe auta rośnie popyt

Foto: trevls.com

O posiadaniu drogich aut może tylko pomażyć większa część społeczeństwa. Jednak na rozwiązanie tego problemu również znalazł się sposób. Coraz popularniejsze staje się bowiem wypożyczanie luksusowych aut. Ten trend został zapoczątkowany w USA, zaś do Polski dopiero dociera. Jednak już dziś możemy zauważyć tego typu auta na weselach, wieczorach kawalerskich/panieńskich.

Jednak kapitał inwestycyjny już na samym początku przy tego rodzaju biznesu jest bardzo duży, ale przychody  również są bardzo duże. Przykładowo w USA za wypożyczenie samochodu Tesli modelu X lub S na cały dzień należy zapłacić ponad 200 USD.

Kryptowaluty

Foto: crumbsapp.io

W trakcie gorącego okresu, jaki w ostatnim czasie panuje na notowaniach Bitcoina, pojawia się wiele pomysłów na biznes wykorzystując właśnie tą kryptowalutę. Jednym z nich jest Crumbs, amerykański start-up, który stworzył aplikację zapewniającą łatwy, o niskim ryzyku i niskich barierach wejścia na rynki kryptowalut inwestycję. W przeciwieństwie do akcji i obligacji, niestabilny rynek kryptograficzny jest idealny dla mikro inwestycji. Twórcy aplikacji zauważyli, że małe inwestycje zapewniają wysokie zyski. Zatem nawet przy spadku, nie traci się zbyt dużo. Ponadto w ramach aplikacji, otrzymuje się najświeższe informacje o rynku kryptowalutowym.

Przeczytaj także o 11 pomysłach na zarobek na kryptowalutach

Czas na przejażdżkę

Foto: onewheel.com

Luty to zazwyczaj ostatni zimny miesiąc tej pory roku. W marcu, gdy pojawia się coraz więcej ciepłych dni, coraz częściej wychodzimy na zewnątrz. Start-upowcy z Future Motion, opracowali Onewheel+XR. Ta samonośna deskorolka oferuje zasięg elektryczny do 29 kilometrów dzięki zastosowaniu ultra wydajnych ogniw baterii litowo-niklowych z tlenkiem kobaltu manganu. Deskorolkę można podłączyć do aplikacji, która pozwala zawodnikom rejestrować i udostępniać swoje przejażdżki. Dostępna jest w przedsprzedaży w cenie 1 799 USD.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.