Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

100 Kobiet Biznesu. Rusza inicjatywa dla przedsiębiorczych pań

Jesteś przedsiębiorczą businesswoman? Założyłaś firmę albo zarządzasz przedsiębiorstwem, które może się pochwalić rynkowymi sukcesami? Weź udział w IX edycji plebiscytu i rankingu „100 Kobiet Biznesu”. Dziennik „Puls Biznesu” szuka inspirujących historii, nietuzinkowych sylwetek i przykładów, które zarażają kolejne panie do własnego biznesu.

Nad Wisłą 35 proc. firm w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw zakładanych i zarządzanych jest przez panie. Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale na tle unijnych wskaźników wygląda zupełnie przyzwoicie. Dla tych pań, które wzięły sprawy w swoje ręce i dziennik Puls Biznesu po raz kolejny organizuje ranking „100 Kobiet Biznesu”.

Do przyjemnej rywalizacji w duchu fair play mogą stanąć wszystkie panie, które co najmniej od 2017 r. piastują stanowisko prezesa lub są właścicielkami 100 proc. udziałów przedsiębiorstwa. Z nadesłanych zgłoszeń sporządzony zostanie ranking, którego podstawą będą dane finansowe firmy będącej pod pieczą przedsiębiorczej kobiety. Zestawienie podzielone zostanie na 50 pań dowodzących firmami o przychodach poniżej 50 mln zł oraz 50 przedstawicielek płci pięknej kierujących przedsiębiorstwami o osiągającymi przychody powyżej 50 mln zł. Z kolei udział w plebiscycie nie jest obwarowany koniecznością pochwalenia się imponującymi wynikami finansowymi. Organizatorzy zapraszają do plebiscytu wszystkie panie, które w minionym roku wyróżniły się czymś na rynku, z różnych branż, z różnych organizacji, fundacji itd. Poszukiwane są inspirujące osobowości.

Projekt zakończy uroczysta gala finałowa w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Zostaną na nią zaproszone wszystkie Panie, które zgłosiły się do inicjatywy. Udział w konkursie i plebiscycie jest bezpłatny. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 września. Wszystko o inicjatywie dostępne jest na stronie www.pb.pl/100kobietbiznesu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi laureatek poprzednich edycji na temat inicjatywy „100 Kobiet Biznesu”.

100 nagrodzonych przez Puls Biznesu kobiet całkowicie ten wynik potwierdza. Laureatki to odważne w decyzjach, ale wrażliwe na potrzeby coraz bardziej złożonych grup pracowników i klientów managerki. Promowanie takich postaw jest zachętą dla tysięcy kobiet po podejmowania podobnych wyzwań. Szczególnie, że ciągle zbyt mało jest wzorców managerek, które osiągnęły sukces. Malejący udział kobiet w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa, jednoznacznie potwierdza, że promocja kobiet-liderek jest niewystarczająca.

Dla mnie, już dosyć świadomej swoich osiągnięć managerki, to kolejna okazja do wsparcia młodszych koleżanek i satysfakcja, że jest ważna, niezależna organizacja, która moje / nasze kobiece osiągnięcia docenia i promuje. Dlatego dziękując Pulsowi Biznesu za tę wspaniałą inicjatywę jednocześnie apeluję, aby kontynuował konkurs, a nawet podjął dodatkowe działania na tym polu.

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch
Laureatka rankingu „100 Kobiet Biznesu 2016”

Kobiety kształtują rynek w równym stopniu co mężczyźni. Wymaga to ciężkiej pracy, ale efekty motywują do dalszego działania. Już od ponad 30 lat jestem aktywna biznesowo na rynku nieruchomości za granicą, jak i w Polsce. Cieszy mnie to, iż firma którą od początku kieruję, nieustannie się rozwija, a klienci darzą nas dużym zaufaniem. Znalezienie się w tak zaszczytnym gronie laureatek rankingu „100 Kobiet Biznesu” to prawdziwa przyjemność. W perspektywie całego zestawienia dobrze widać jak silna jest obecność kobiet w biznesie, a uwagę zwraca przede wszystkim różnorodność branż, w których odnosimy sukcesy. Zachęcam serdecznie Panie kierujące firmami do wzięcia udziału w tym rzetelnym i obiektywnym konkursie. Warto pokazać, że jesteśmy przedsiębiorcze.

Monika Dębska – Pastakia, Partner i Prezes Knight Frank Sp. z o.o.
Laureatka rankingu „100 Kobiet Biznesu 2016”

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
hullrobert 23 lip 2019 (15:38)

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe?
Pożyczka biznesowa-
Kredyt hipoteczny-
Kredyt studencki-
Pożyczka osobista-
Konsolidacja zadłużenia
Pożyczka ślubna-
Bad Credit Loan-

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
.................................................. ...........
Tekst: +1 (812) 221-3888
WhatsApp: +1 (812) 221-3888
E-mail: [email protected] lub [email protected]