Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

7 pomysłów na biznes, które można zrealizować w 2018 roku

Twoim celem jest założenie firmy w tym roku, ale wciąż szukasz pomysłu na biznes? Bardzo często dobrym sposobem na znalezienie swojej niszy w biznesie jest obserwacja panujących trendów. Co pewien czas powraca moda na pewne produkty i tutaj można upatrywać swojej biznesowej szansy. Redakcja MamBiznes.pl postanowiła zebrać 7 ciekawych pomysłów na biznes, które można zrealizować w 2018 roku.

Hygge

Foto: FORUM/ Philip Lee Harvey

Zapewne większość po raz pierwszy ma styczność z takim pojęciem jak „Hygge” (czyt. Hu-guf). Jest to skandynawska filozofia biznesu i stylu życia. W dosłownym tłumaczeniu z języka duńskiego oznacza to coś przyjemnego, przytulnego. W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania produktami o stylistyce skandynawskiej. Nawiązując do filozofii Hygge sprzedawane są różne wyroby, takie jak skarpetki, koce, rękawiczki.

Nostalgia za latami 90

Foto: YAY Foto/ deyangeorgiev

Co jakiś czas, moda powraca. W roku 2017 z powrotem zagościły lata 80. Z kolei w obecny będzie stanowił wielki powrót lat 90. Już teraz jest to zauważalne w postaci odzieży, gier z tamtego okresu, czy też otwierające się kawiarnie oparte o modę z lat 90.

Kawiarnie

Foto: YAY Foto

Na rynku wkrótce pojawią się nowe koncepty kawiarni, które zmieniają się wraz z aktualnie panującymi trendami. Do nich można zaliczyć ekologiczne wyroby. To właśnie ten rynek może najszybciej rosnąć w 2018 roku.

Rozwój technologii

Technologia VR w medycynie Źródło: REUTERS

Wciąż jest miejsce na nowe start-upy technologiczne. Rynek ten z każdym rokiem powiększa się coraz szybciej. To dzięki nim życia zazwyczaj staje się prostsze, dzięki rozwiązywaniu wielu problemów.

Internet – alternatywny świat

Foto: ThetaXStock

Do internetu przenosi się coraz więcej usług, a ten rok może zaskoczyć nas jeszcze wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Dzisiaj wykorzystując ten środek, możemy zrobić zakupy, zamówić jedzenie, umówić się na wizytę z lekarzem czy też fryzjerem.

Dzieci

Foto: YouTube.com/Szumisie

Gdy rodzi się dziecko zarówno rodzice jak i najczęściej dziadkowie próbują rozpieszczać swoje pociechy. To przekłada się na wzrost popytu w segmentach zabawek czy odzieży dla dzieci. Dodatkową uwagę należy zwrócić na rosnący wzrost urodzeń w Polsce.

Zarobić na znanych markach kosmetyków

Foto: FORUM/ Artifacts Images

Rynek kosmetyków oraz make-upu stale rośnie już od wielu lat. Dlatego coraz więcej osób pragnie zostać doradcami, tłumacząc jak je należy stosować. Jednak nie jest to biznes najłatwiejszy, przede wszystkim ze względu na panującą bardzo dużą konkurencję.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Miłosz 16 sty 2018 (16:04)

Słabe te 7 pomysłów, takie "na odwal się". Rozwój technologii, Dzieci...