Recykling pomysłem na biznes

Co zrobić gdy nasz telefon nie nadaje się do użytku? Jeden ze sposobów opisywaliśmy już w artykule Automat, który kupi od Ciebie telefon. Jednak istnieje również inna możliwość – przetworzenie telefonu w biżuterię.

Foto: YAY Foto

W okresie intensywnego konsumpcjonizmu pojawia się coraz więcej odpadów elektronicznych . Ten problem stał się pomysłem na biznes dla wielu firm, które postanowiły wykorzystać także panującą modę na recykling wśród Polaków. Z racji obecności wielu cennych materiałów w telefonie, odzyskuje się je w celu wykonania z nich biżuterii. Wśród nich można wyróżnić srebro, które jest stosowane do produkcji płyt głównych. Ten komponent używany jest do  tworzenia spinek do mankietów, pierścionków, naszyjników, kolczyków i breloków.

Nie tylko biżuteria

Praktycznie wszystkie urządzenia mogą otrzymać drugie życie. Przykładowo średnio jeden na trzy samochody ma katalizator spalin, który został odzyskany z nieużywanych już telefonów komórkowych.

W okresie rosnącego konsumpcjonizmu oraz wyczerpujących się surowcach, konieczne staje się coraz częstsze wykorzystanie już wcześniej pozyskanych materiałów. To może przyczynić się do dalszego rozwoju tego biznesu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

opiekunnestbank

16 stycznia 2018 Odpowiedz

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

rudzik

8 marca 2018 Odpowiedz

Pomysł bardzo ciekawy – ludzie zawsze będą potrzebować pieniędzy. Czy jest gdzieś podany szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku?

Avatar

andzia

15 kwietnia 2018 Odpowiedz

Czy można sfinansować otwarcie własnej placówki partnerskiej Nest Banku ze środków pomocowych Unii Europejskiej?

Avatar

opiekunnestbank

25 kwietnia 2018 Odpowiedz

Szanowna Pani, Nest Bank zezwala na finansowanie otwarcia Placówki Partnerskiej ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

www.uniwerstal.pl

26 stycznia 2018 Odpowiedz

To fakt, że recykling telefonów się opłaca, ale nie jest to tak bardzo opłacany biznes jak ZŁOMOWANIE SAMOCHODÓW i SPRZEDAŻ CZĘŚCI UŻYWANYCH jak to np robi SKUP ZŁOMU BIAŁYSTOK Uniwerstal. Tam to dopiero się dzieje, przerób nie z tej ziemie ! Wszystko złomują i wszystkim pokładają nadzieje.

Avatar

morgom

3 kwietnia 2018 Odpowiedz

Recykling jest dobrym pomysłem na biznes. Jeżeli planujecie w niego wejść to polecam wam zapoznać się z ofertą firmy Wega-Mikołów. Produkują noże, które są wykorzystywane w recyklingu. Oferują solidne produkty w dobrych cenach.

Avatar

dezmont

13 sierpnia 2018 Odpowiedz

Na śmieciach można sporo zarobić. Sam ostatnio podjąłem współpracę z firmą P.P.H.U Orion, która zajmuje się skupowaniem makulatury oraz tworzyw sztucznych ode mnie. Polecam wam również się do nich zgłosić.

Avatar

Anna05

18 lipca 2019 Odpowiedz

Prężnie działającą firmą w temacie jest Ago Recykling Warszawa. Zajmują się odbiorem i utylizacją elektroodpadów. Mają spore doświadczenie i wysoką świadomość ekologiczną. Mili i rzetelni we współpracy.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*