Recykling pomysłem na biznes

Co zrobić gdy nasz telefon nie nadaje się do użytku? Jeden ze sposobów opisywaliśmy już w artykule Automat, który kupi od Ciebie telefon. Jednak istnieje również inna możliwość – przetworzenie telefonu w biżuterię.

Foto: YAY Foto

W okresie intensywnego konsumpcjonizmu pojawia się coraz więcej odpadów elektronicznych . Ten problem stał się pomysłem na biznes dla wielu firm, które postanowiły wykorzystać także panującą modę na recykling wśród Polaków. Z racji obecności wielu cennych materiałów w telefonie, odzyskuje się je w celu wykonania z nich biżuterii. Wśród nich można wyróżnić srebro, które jest stosowane do produkcji płyt głównych. Ten komponent używany jest do  tworzenia spinek do mankietów, pierścionków, naszyjników, kolczyków i breloków.

Nie tylko biżuteria

Praktycznie wszystkie urządzenia mogą otrzymać drugie życie. Przykładowo średnio jeden na trzy samochody ma katalizator spalin, który został odzyskany z nieużywanych już telefonów komórkowych.

W okresie rosnącego konsumpcjonizmu oraz wyczerpujących się surowcach, konieczne staje się coraz częstsze wykorzystanie już wcześniej pozyskanych materiałów. To może przyczynić się do dalszego rozwoju tego biznesu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

opiekunnestbank

16 stycznia 2018 Odpowiedz

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*