Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Recykling pomysłem na biznes

Co zrobić gdy nasz telefon nie nadaje się do użytku? Jeden ze sposobów opisywaliśmy już w artykule Automat, który kupi od Ciebie telefon. Jednak istnieje również inna możliwość – przetworzenie telefonu w biżuterię.

Foto: YAY Foto

W okresie intensywnego konsumpcjonizmu pojawia się coraz więcej odpadów elektronicznych . Ten problem stał się pomysłem na biznes dla wielu firm, które postanowiły wykorzystać także panującą modę na recykling wśród Polaków. Z racji obecności wielu cennych materiałów w telefonie, odzyskuje się je w celu wykonania z nich biżuterii. Wśród nich można wyróżnić srebro, które jest stosowane do produkcji płyt głównych. Ten komponent używany jest do  tworzenia spinek do mankietów, pierścionków, naszyjników, kolczyków i breloków.

Nie tylko biżuteria

Praktycznie wszystkie urządzenia mogą otrzymać drugie życie. Przykładowo średnio jeden na trzy samochody ma katalizator spalin, który został odzyskany z nieużywanych już telefonów komórkowych.

W okresie rosnącego konsumpcjonizmu oraz wyczerpujących się surowcach, konieczne staje się coraz częstsze wykorzystanie już wcześniej pozyskanych materiałów. To może przyczynić się do dalszego rozwoju tego biznesu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Michal80 24 kwi 2021 (22:29)

Dobrze, że recykling staje się coraz bardziej popularny i wiele przedsiębiorstw korzysta z tego typu usług. Ja od dawna współpracuję z firmą https://www.mag-bar.pl . Zajmują się skupem, przetwórstwem i sprzedażą tworzyw sztucznych. Oferują indywidualne podejście do każdego klienta oraz własny transport.