Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

9 pomysłów na biznes, które nie wymagają dużych nakładów

Jak rozpocząć własny biznes bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych? Czy jest w ogóle możliwe uruchomienie dochodowej działalności bez istotnego zastrzyku gotówki na starcie? O własnej restauracji, pubie czy firmie produkcyjnej trudno myśleć bez dużych pieniędzy na start, ale są inne możliwości.  Oto 9 pomysłów na biznes przy niskich nakładach początkowych.

Agencja Chatbot

Chatboty pojawiają się coraz częściej na stronach internetowych. Ich zadaniem jest wyjaśnienie, bądź pomoc  osobom je odwiedzającym.
Jednak firmy nie zawsze mają czas stworzyć własne. Dlatego poszukują firm, które je w tym wyręczą. Aby założyć taką agencję nie trzeba mieć w ogóle wiedzy programistycznej ani technicznej. Są odpowiednie platformy, które umożliwiają stworzenie w prosty sposób chatbota.

Tłumacz

Jeśli uwielbiasz naukę języków obcych ten biznes jest dla ciebie. Co prawda w przypadku tłumaczeń ważnych dokumentów, wymagane są odpowiednie kwalifikacje. Jednak często potrzebne jest również tłumaczenie bieżących wypowiedzi. Szczególnie dotyczy to języków, którymi biegle posługuje się wąska grupa osób jak np. japoński czy chiński.

Pranie dywanów

Aby uruchomić ten biznes wystarczy porządny Karcher do prania dywanów i wykładzin oraz dobrej jakości środki czystości. Inwestycja powinna się zamknąć w kwocie 10-15 tys. zł. Nie ma potrzeby wynajmu biura ponieważ usługa jest z dojazdem do domu klienta.

App tester

Źródło: FORUM/ Valery Sharifulin/TASS

Wystarczy dostępność do smartfona i można zostać testerem aplikacji. W tym biznesie można łączyć to co przyjemne z pożytecznym. Na początku zwykle należy zapłacić za pobranie niektórych aplikacji. Jednak z reguły w późniejszym czasie ten koszt jest zwracany. Dużo zależy od samego testera i jego determinacji..

Pisanie opinii o produktach

Podobnie jak w przypadku testowania aplikacji, niektóre firmy oferują możliwość zarobienia pieniędzy dzięki publikacji  recenzji produktów w internecie.  Nie jest to prosty biznes ponieważ stawki są niskie, a konkurencja spora.

Blog

Nie jest to prosty biznes ponieważ najpierw wymaga zbudowania odpowiedniej społeczności zainteresowanej danymi treściami. Jeśli jednak mamy coś ciekawego do przekazania to z czasem mogą pojawić się reklamodawcy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przekuć swoją pasję w sposób na zarabianie pieniędzy. Gdy blog uzyska odpowiednia ilość wyświetleń można zarabiać na programach takich jak Google AdSense lub oferując płatną subskrypcję z dostępem do dodatkowych treści.

Kursy online

Źródło: YAY Foto / leungchopan

Jest to idealny sposób aby wykorzystać własne doświadczenie. Dla wielu osób będzie to bardzo cenna wiedza, której oni sami szukają i są w stanie za to zapłacić. Warunkiem jest oczywiście odpowiedni poziom merytoryczny prowadzonych kursów.

Popularny kanał mediów społecznościowych.

Media społecznościowe są dziś jednym z najbardziej skutecznych kanałów komunikacyjnych. Funkcjonują dosyć podobnie jak blogi. W momencie uzyskania znacznej liczby tzw. followersów firmy chcą często nawiązać współpracę. Oferują w zamian znaczne wynagrodzenie.

Sprzedaż na Allegro lub Ebay

Ta forma działalności wymaga oczywiście nieco większych nakładów ponieważ żeby sprzedać najpierw trzeba mieć towar. Zaletą jest brak konieczności posiadania biura i jakichkolwiek środków trwałych na starcie. Bardzo ważne jest także to, że w przeciwieństwie do własnego sklepu na tych serwisach użytkownicy już są i tylko trzeba im zaproponować atrakcyjny towar. Warunkiem powodzenia takiej działalności jest oczywiście produkt, ktorego szukają klienci na popularnych platformach handlowych. Przeczytaj także: 20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu

Bartłomiej Godziszweski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
[email protected] 17 paź 2017 (09:33)

Blog i kursy online to temat mi bardzo bliski. Jedno z drugim ma dużo wspólnego. Z resztą blog jest narzędziem, który jeśli jest dobrze prowadzony to przyniesie mnóstwo czytelników i zbuduje blogerowi markę. Czyli osoba prowadząca bloga staje się influencerem, a to przekłada się na wszystko :)