Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu

Perspektywa prowadzenia działalności gospodarczej z własnego m2 kusi niejedną osobę myślącą o założeniu firmy. W dobie internetu, wirtualnych usług, elektronicznych produktów, płatności online jest to zadanie wykonalne. Co ciekawe nie trzeba działać wyłącznie sieci, by rozwijać firmę w mieszkaniu.

Jak zarobić bez wychodzenia z domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o własnym biznesie. Perspektywa siedzenia na kanapie z laptopem lub innej działalności nie wymagającej codziennych wyjazdów i kontaktów z klientami kusi niektórych przedsiębiorców. Przedstawiamy listę 20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu.

Foto: thetaXstock

Przechowalnia dla małych zwierząt

Komu na czas wyjazdu zostawić akwarium ze złotą rybką lub ukochanego chomika? Z pomocą przyjść może przechowalnia dla małych zwierzaków, którą spokojnie można uruchomić w mieszkaniu.

Korepetytor

Jedna z najczęstszych form dorabiania wybierana przez studentów czy nauczycieli. Z czasem może stać się głównym źródłem dochodów. Wystarczy jeden pokój, stół i kilka krzeseł oraz oczywiście odpowiednie przygotowanie.

Fryzjer dla psów

Kolejny biznes na naszej liście dla miłośników zwierząt. Z tych usług zaczyna korzystać coraz więcej osób, a wystarczą praktyka, wydzielone pomieszczenie oraz kilka przyrządów fryzjerskich.

Projektant wnętrz

W tej działalności potrzebny jest talent i odpowiedni zmysł do nadawania pomieszczeniom odpowiedniego blasku. Dobry program do projektowania oraz biurko w domowym zaciszu na start w zupełności wystarczą. Z czasem bez wizyty u klienta się nie obejdzie, ale znakomitą większość prac można wykonać z domu mając dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń.

Pozycjonowanie(SEO)

Jeśli nie jesteś wysoko w Google to znaczy, że Ciebie nie ma – brzmi popularne motto. Osoby, które znają algorytmy wyszukiwarek i wiedzą jak poprawić pozycję strony w Google mogą spokojnie taką działalność prowadzić z domu. Wystarczy łącze internetowe i oczywiście wiedza z tego zakresu.

 

Tłumacz przysięgły

Biznes idealny do prowadzenia z domu. Do prowadzenia takiej działalności niezbędne jest jednak zdobycie odpowiednich uprawnień.

Projektant stron internetowych

Strona internetowa, w dzisiejszych czasach jest podstawą każdej firmy. To trudny biznes, ponieważ takich firm na rynku jest bardzo dużo, ale bez wątpienia działalność można prowadzić z domu.

Szkoła językowa

Nie wychodząc z domu można prowadzić zajęcia z języków dla kilku osób jednocześnie. Takie zajęcia niekoniecznie muszą odbywać się we własnym domu. Można je prowadzić również  drogą elektroniczną.

Korepetytor to dobry sposób na zarabianie bez wychodzenia z domu, foto: YAY foto

Naprawa sprzętu komputerowego

Biznes idealny dla majsterkowiczów, dla których żadna usterka w komputerze nie stanowi  problemu. Największą zaletą tego jest fakt, że takie osoby mogą robić to co lubią jednocześnie nie wychodząc z domu.

Zarządzanie profilami społecznościowymi

Wraz z rosnącą popularnością Facebooka wzrasta też popyt na usługi zarządzania profilami na Facebooku. Osoby dobrze czujące się na Facebooku, znające zasady poprawnej pisowni oraz wyczuwające specyfikę działalności w social media mogą spokojnie prowadzić taką działalność z domu.

Renowacja obuwia

Co jakiś czas wraca moda na obuwie, które wydawało się najlepsze lata ma za sobą. Są też takie buty, do których klienci mają sentyment i nie chcą się z nimi rozstać. Z pomocą przychodzą wówczas firmy zajmujące się renowację obuwia. Taką działalność można rozpocząć w domu.

Projektant mody

Początkujący projektanci zazwyczaj zaczynają swój biznes w domu. Zaletą są oszczędności, ale również spokój.

Prasowanie koszul

Bez wątpienia pranie i prasowanie koszul to działalność, którą można uruchomić w mieszkaniu. Klient dowozi brudne koszule i w wyznaczonym czasie odbiera je wyprane i wyprasowane.

Copywriter

Opisy produktów, teksty reklamowe, artykuły pod SEO – to najczęstsze zlecenia dla copywritera. Aby rozpocząć taką działalność trzeba mieć lekkie pióro i dostęp do internetu.

Blog

Pasja i dostęp do Internetu – tyle wystarczy aby prowadzić własny blog. Jeśli jego treści będą interesujące dla użytkowników to grono się powiększy, a z czasem mogą zapukać reklamodawcy.

Muzyk

Muzyk nie musi zarabiać wyłącznie grając koncerty. Jeśli ma talent może swoje nagrania sprzedawać np. do katalogów z plikami muzycznymi. Za każde ściągnięcie danego „jingla” autor otrzymuje wynagrodzenie.

Youtuber

Jeśli jest dziedzina, a której masz wiedzę, masz dar opowiadania i nie masz oporów przed kamerą – to jedną z możliwości jest własny kanał na Youtube. Jego prowadzenie wymaga konsekwencji bo tylko wtedy zgromadzisz odpowiednią grupę użytkowników, którzy będą wracali po Twoje treści. Jeśli kanał na Youtube będzie popularny to pojawią się także pieniądze.

Kanał na Youtube też może generować dochody jeśli jest interesujący, foto, Reuters, Dado Ruvic

Księgowy

Każdy księgowy może prowadzić własne biuro we własnym domu. Wystarczy odpowiedni program księgowy i dostęp do sieci.

Serwis rowerowy

O takim biznesie myśli spora część miłośników kolarstwa. Wystarczy zaadaptować jedno z pomieszczeń w domu, dzięki temu pojawi się bezpłatna lokalizacja.

Twórca aplikacji

Do stworzenia prostych aplikacji nie jest wymagana duża liczba pracowników. Wystarczy komputer, łącze internetowe oraz umiejętności programistyczne. Wynajęcie biura będzie potrzebne dopiero jeśli liczba zleceń przekroczy możliwości jednej osoby. Do tego czasu taką działalność można prowadzić z domu. Przeczytaj także na MamBiznes.pl o innych pomysłach:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
aroo 14 paź 2019 (19:46)

vers jak Ci idzie ten biznes pokaz strone internetowa swojej firmy to uwierze ze te 2 wpisy sa realne
Taka myjnia to koszt dosc spory trzeba by z 5 lat dobrej tyry zeby sie zwrocilo wiec.....