20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu

Perspektywa prowadzenia działalności gospodarczej z własnego m2 kusi niejedną osobę myślącą o założeniu firmy. W dobie internetu, wirtualnych usług, elektronicznych produktów, płatności online jest to zadanie wykonalne. Co ciekawe nie trzeba działać wyłącznie sieci, by rozwijać firmę w mieszkaniu.

Jak zarobić bez wychodzenia z domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o własnym biznesie. Perspektywa siedzenia na kanapie z laptopem lub innej działalności nie wymagającej codziennych wyjazdów i kontaktów z klientami kusi niektórych przedsiębiorców. Przedstawiamy listę 20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu.

Foto: thetaXstock

Przechowalnia dla małych zwierząt

Komu na czas wyjazdu zostawić akwarium ze złotą rybką lub ukochanego chomika? Z pomocą przyjść może przechowalnia dla małych zwierzaków, którą spokojnie można uruchomić w mieszkaniu.

Korepetytor

Jedna z najczęstszych form dorabiania wybierana przez studentów czy nauczycieli. Z czasem może stać się głównym źródłem dochodów. Wystarczy jeden pokój, stół i kilka krzeseł oraz oczywiście odpowiednie przygotowanie.

Fryzjer dla psów

Kolejny biznes na naszej liście dla miłośników zwierząt. Z tych usług zaczyna korzystać coraz więcej osób, a wystarczą praktyka, wydzielone pomieszczenie oraz kilka przyrządów fryzjerskich.

Projektant wnętrz

W tej działalności potrzebny jest talent i odpowiedni zmysł do nadawania pomieszczeniom odpowiedniego blasku. Dobry program do projektowania oraz biurko w domowym zaciszu na start w zupełności wystarczą. Z czasem bez wizyty u klienta się nie obejdzie, ale znakomitą większość prac można wykonać z domu mając dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń.

Pozycjonowanie(SEO)

Jeśli nie jesteś wysoko w Google to znaczy, że Ciebie nie ma – brzmi popularne motto. Osoby, które znają algorytmy wyszukiwarek i wiedzą jak poprawić pozycję strony w Google mogą spokojnie taką działalność prowadzić z domu. Wystarczy łącze internetowe i oczywiście wiedza z tego zakresu.

 

Tłumacz przysięgły

Biznes idealny do prowadzenia z domu. Do prowadzenia takiej działalności niezbędne jest jednak zdobycie odpowiednich uprawnień.

Projektant stron internetowych

Strona internetowa, w dzisiejszych czasach jest podstawą każdej firmy. To trudny biznes, ponieważ takich firm na rynku jest bardzo dużo, ale bez wątpienia działalność można prowadzić z domu.

Szkoła językowa

Nie wychodząc z domu można prowadzić zajęcia z języków dla kilku osób jednocześnie. Takie zajęcia niekoniecznie muszą odbywać się we własnym domu. Można je prowadzić również  drogą elektroniczną.

Korepetytor to dobry sposób na zarabianie bez wychodzenia z domu, foto: YAY foto

Naprawa sprzętu komputerowego

Biznes idealny dla majsterkowiczów, dla których żadna usterka w komputerze nie stanowi  problemu. Największą zaletą tego jest fakt, że takie osoby mogą robić to co lubią jednocześnie nie wychodząc z domu.

Zarządzanie profilami społecznościowymi

Wraz z rosnącą popularnością Facebooka wzrasta też popyt na usługi zarządzania profilami na Facebooku. Osoby dobrze czujące się na Facebooku, znające zasady poprawnej pisowni oraz wyczuwające specyfikę działalności w social media mogą spokojnie prowadzić taką działalność z domu.

Renowacja obuwia

Co jakiś czas wraca moda na obuwie, które wydawało się najlepsze lata ma za sobą. Są też takie buty, do których klienci mają sentyment i nie chcą się z nimi rozstać. Z pomocą przychodzą wówczas firmy zajmujące się renowację obuwia. Taką działalność można rozpocząć w domu.

Projektant mody

Początkujący projektanci zazwyczaj zaczynają swój biznes w domu. Zaletą są oszczędności, ale również spokój.

Prasowanie koszul

Bez wątpienia pranie i prasowanie koszul to działalność, którą można uruchomić w mieszkaniu. Klient dowozi brudne koszule i w wyznaczonym czasie odbiera je wyprane i wyprasowane.

Copywriter

Opisy produktów, teksty reklamowe, artykuły pod SEO – to najczęstsze zlecenia dla copywritera. Aby rozpocząć taką działalność trzeba mieć lekkie pióro i dostęp do internetu.

Blog

Pasja i dostęp do Internetu – tyle wystarczy aby prowadzić własny blog. Jeśli jego treści będą interesujące dla użytkowników to grono się powiększy, a z czasem mogą zapukać reklamodawcy.

Muzyk

Muzyk nie musi zarabiać wyłącznie grając koncerty. Jeśli ma talent może swoje nagrania sprzedawać np. do katalogów z plikami muzycznymi. Za każde ściągnięcie danego „jingla” autor otrzymuje wynagrodzenie.

Youtuber

Jeśli jest dziedzina, a której masz wiedzę, masz dar opowiadania i nie masz oporów przed kamerą – to jedną z możliwości jest własny kanał na Youtube. Jego prowadzenie wymaga konsekwencji bo tylko wtedy zgromadzisz odpowiednią grupę użytkowników, którzy będą wracali po Twoje treści. Jeśli kanał na Youtube będzie popularny to pojawią się także pieniądze.

Kanał na Youtube też może generować dochody jeśli jest interesujący, foto, Reuters, Dado Ruvic

Księgowy

Każdy księgowy może prowadzić własne biuro we własnym domu. Wystarczy odpowiedni program księgowy i dostęp do sieci.

Serwis rowerowy

O takim biznesie myśli spora część miłośników kolarstwa. Wystarczy zaadaptować jedno z pomieszczeń w domu, dzięki temu pojawi się bezpłatna lokalizacja.

Twórca aplikacji

Do stworzenia prostych aplikacji nie jest wymagana duża liczba pracowników. Wystarczy komputer, łącze internetowe oraz umiejętności programistyczne. Wynajęcie biura będzie potrzebne dopiero jeśli liczba zleceń przekroczy możliwości jednej osoby. Do tego czasu taką działalność można prowadzić z domu. Przeczytaj także na MamBiznes.pl o innych pomysłach:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Patryk19Środa

13 października 2017 Odpowiedz

Dobrą opcją, o której warto wspomnieć jest wypełnianie ankiet. Bardzo dobrze można dorobić sobie do kieszonkowego czy wypłaty. twojeankiety.pl daje nawet nam możliwość przekazania datku np. na jakąś organizację charytatywną, świetna sprawa i myślę, że powinno być o niej wspomniane.

Avatar

iwonka

27 listopada 2017 Odpowiedz

Mam od kilku miesięcy swój salon kosmetyczny, ale początki były bardzo trudne. Chodziło głównie o ogarnięcie harmonogramu umawianych wizyt. Ciągle coś mi się nie zgrywało. Teraz odkąd moje klientki mogą rezerwować wizyty online nie mam tego problemu i mam porządek 🙂

Avatar

Klaudia

14 stycznia 2018 Odpowiedz

Gratuluje ! Świetny artykuł. wiele pomysłów o których by mi się nawet nie śniło 🙂 Ja polecam pracę w Network Marketingu, pomimo braku doświadczenia, 8 miesięcy temu zaangażowałam się do współpracy z firmą amerykańską , która promuje zdrowy styl życia i naturalne produkty codziennego użytku. Wchodziłam do biznesu całkiem zielona, a dziś mam w zespole 350 partnerów biznesowych, i sama prowadzę szkolenia dla grupy 🙂 Najlepsze jest to, że robie ten biznes z domu, i nie muszę już pracować na etacie. Niesamowite pieniądze do zarobienia w bardzo krótkim czasie, Polecam. Jeśli ktoś by chciał wiedzieć więcej to zapraszam do kontaktu 🙂 klaudiastawiarska.ks@gmail.com

Avatar

opiekunnestbank

1 marca 2018 Odpowiedz

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

paulazet

15 kwietnia 2018 Odpowiedz

Czy wymagane jest doświadczenie/wykształcenie z zakresu finansów, jeżeli chciałabym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

Avatar

opiekunnestbank

25 kwietnia 2018 Odpowiedz

Szanowna Pani, Nest Bank nie dyskryminuje przedsiębiorców, którzy nie posiadają doświadczenia finansowego. System partnerski Nest Banku adresowany jest do osób, które nie boją się trudnych wyzwań, ciężkiej pracy a równocześnie są ukierunkowane na uzyskanie satysfakcjonujących przychodów. Nie dyskryminujemy osób bez doświadczenia czy osób nie mających doświadczenia w finansach. Wymagamy jednak, aby Partner nie posiadający doświadczenia, zatrudniał przynajmniej jednego pracownika, który takie doświadczenie ma. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/kogo-szukamy.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

Zuza

10 maja 2018 Odpowiedz

W prowadzeniu własnego biznesu ważne jest to, by wiedzieć w których momentach należy realizować zadania samodzielnie, a kiedy lepiej zlecić to ekspertom. Nie można znać się na wszystkim dobrze – można znać się jedynie pobieżnie. Każdy przedsiębiorca ile można zyskać wykorzystując doświadczenie. Bardzo pomocna w działaniach marketingowych jest pomoc agencji reklamowych. Jakich? Np. agencji reklamowej Tech-Media 🙂

Avatar

maks

20 sierpnia 2018 Odpowiedz

Mam swój pomysł na wymarzony biznes, ale niestety ilość formalności i pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi mnie zniechęca

Avatar

combi1

5 lutego 2019 Odpowiedz

Fajnym pomysłem na własny biznes jest uruchomienie mobilnej myjni parowej. Pełne wsparcie i pomoc ze strony firmy Greensteam. Pomagają dobrać urządzenie do potrzeb, uzyskać finansowanie i dzielą się swoim know-how jak ten biznes prowadzić. Zaskakująco dużo branż może korzystać z takich usług. Wszytkie informacje na stornie greensteam.pl

Avatar

vers

4 marca 2019 Odpowiedz

Zgadzam się, że myjnia parowa to bardzo fajne rozwiązanie. Polecam. A greensteam to profesjonaliści, którzy pomogą roziwnąć skrzydła

Avatar

aroo

14 października 2019 Odpowiedz

vers jak Ci idzie ten biznes pokaz strone internetowa swojej firmy to uwierze ze te 2 wpisy sa realne
Taka myjnia to koszt dosc spory trzeba by z 5 lat dobrej tyry zeby sie zwrocilo wiec…..

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*