Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Top 9 pomysłów na biznes września

Wrzesień to kolejny miesiąc, który zaskoczył kreatywnością młodych przedsiębiorców z całego świata. Na rynku pojawiły się takie pomysły, jak indywidualne pomieszczenia do ćwiczeń, domowe badanie krwi czy samomieszająca butelka dla niemowląt . Oto subiektywny przegląd 9 ciekawych pomysłów na biznes minionego miesiąca. 

Domowe badanie krwi

„Thriva”  jest to start-up w branży technologii medycznych. Oferuje ona domowe testy krwi, które pomagają osobom poprawić ich stan zdrowia. Zestawy te zawierają wszystko, co potrzebne do samodzielnego wykonania badania krwi na palcach: lancetę, wilgotną ściereczkę, materiał nasączony alkoholem, rurkę zbierającą krew oraz formularze i koperty niezbędne do zwrócenia próbki do badań.

W ciągu kilku dni Thriva udostępnia wyniki testów na specjalnej platformie.

 

Przystanek siłownia

„Gym in a box” to chińska odpowiedź na popularyzację uprawiania sportów. Mają powierzchnię kilku metrów kwadratowych, ale są wystarczające aby umiejscowić bieżnię i wyświetlacz. Mikrosiłownie wymagają depozytu w wysokości 15 USD. Drzwi odblokowują się za pośrednictwem aplikacji i dostarczonego kodu QR. Po wejściu do środka można się odizolować od innych i ćwiczyć bez żadnego skrępowania.

W stolicy Chin, Pekinie, ta usługa zyskuje coraz większe zainteresowanie. „Gym in a box” zlokalizowane są w wielu publicznych miejscach takich jak parki, skwery, place itd. Aktualnie jest już ustawionych ponad 1000 takich obiektów.

 

Tańsze sprzątanie

W dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany. Brakuje nam na wszystko czasu. Często nawet na podstawowe czynności jak sprzątanie. Zwykle jednak koszt wynajęcia osoby do sprzątania jest za duży. Twórcy aplikacji Zyp rozwiązali ten problem. Dzięki takiej aplikacji można wybrać dokładnie to co ma być posprzątane, nie całe pomieszczenie. Pozwala to wygenerować znaczne oszczędności.

 Wynajem domu

Wynajem mieszkań wydaje się, że to nic nowego, a jednak. Zasadniczą różnicą jest możliwość wynajmu mieszkania na potrzebny okres (liczony w dniach). Przy czym najem odbywa się tylko na dłuższy okres. Strona Homelike odpowiada na potrzeby osób podróżujących w sprawach służbowych. Często oni muszą korzystać z hoteli. Jednak w przypadku wynajmowania mieszkań mogą poczuć się trochę jak w domu.

Nowoczesny fitness

ARX ​​to start-up z branży technologii w fitness, który zmienia sposób, w jaki ludzie rozwijają się, dzięki rozszerzonej rzeczywistości.
Użytkownik może przekształcić proste ćwiczenia fizyczne w atrakcyjne gry, które wymagają zbierania punktów. Dzięki ARX, ćwiczący mogą zdecydować czy chcą widzieć wszystkie parametry na ekranie czy też w rozszerzonej rzeczywistości.

Wypożycz zbędne przedmioty 

Portal Fat Lama umożliwia wynajmowanie zbędnych stale lub czasowo przedmiotów. Pozwala uniknąć chomikowania niepotrzebnych rzeczy. Dzięki czemu jedna ze stron będzie mogła znaczącą zmniejszyć koszt, gdyż nie będzie musiała już kupować po normalnej cenie, zaś druga z osób otrzyma wynagrodzenie. Dzięki temu, nawet zbędny przedmiot, który do tej pory leżał i się kurzył, będzie mógł na siebie zarabiać. W dłuższym okresie czasowym dla właściciela może oznaczać nawet zwrot początkowego nakładu inwestycyjnego.

Gofry w kształcie miski

Kto nie lubi gofrów z owocami? Jednak zawsze pojawia się z nimi pewien problem. Próbując je zjeść, owoce notorycznie zjeżdżają z gofrów. Powoduje to, że bardzo często konsumujemy jedynie połowę z nich. Z pomocą przychodzi belgijski start-up Presto, który wyprodukował urządzenie przygotowujące gofry w kształcie miski. Rozwiązując tym czasem odwieczny problem z rozsypującymi się dodatkami.

Pamietacie drukarkę, która przygotowuje dowolny kształt naleśnika?

Pomoc w urządzaniu mieszkania

Rozszerzona rzeczywistość coraz bardziej ułatwia życie każdemu człowiekowi. Również przy urządzaniu mieszkania. Wybierając się do sklepu, kupujemy dany produkt zachęceni np. wystawą. Później zwykle okazuje się, że nie pasuje zbytnio do całości.

Triple pomaga rozwiązać ten problem. Za pomocą technologii AR, możemy już w domu wybrać i dopasować nowy mebel.

Samomieszająca butelka dla dzieci

PopYum to wynalazek stworzony z myślą o rodzicach. Dzięki niemu będzie można szybko i w łatwy sposób nakarmić dzieci. Wystarczy jedynie wstrząsnąć pojemnikiem i pokarm będzie gotowy. To wszystko jest możliwe dzięki specjalnemu pojemnikowi oraz mieszance. Pojemnik składa się z dwóch części. W dolnej części znajduje się woda. W górnej zaś jest specjalna mieszanka, która wpada do wody po wstrząśnięciu pojemnikiem. Łącząc się, powstaje gotowy pokarm dla dzieci, który ma odpowiednią temperaturę do spożycia. Przeczytaj o innych pomysłach na MamBiznes.pl:

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.