Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Amerykańskie pączki made in Poland

Hibiskusowy z różowym lukrem, grejpfrutowy, lawendowy czy oreo – to smaki niezwykłych pączków inspirowanych amerykańskim stylem, ale powstających w Warszawie. Dzisiejszy „Pomysł na biznes” będzie wyjątkowo słodki.

– W naszym przypadku wszystko zaczęło się od pączka. Pokochałyśmy ten produkt, nie w Polsce, choć nasz kraj z pączków słynie, ale w Nowym Jorku. Zachwyciły nas ręcznie robione donuty – wspomina Patrycja Jaskólska, współwłaścicielka MOD donuts.

Po powrocie do kraju właśnie za tym smakiem dziewczyny tęskniły najbardziej i postanowiły go odtworzyć. Usmażyły donuty raz, drugi, trzeci i jak same mówią – wpadły w pączkowe szaleństwo.

– Najciekawsze jest to, że przed wyjazdem do Nowego Jorku w ogóle nie lubiłyśmy pączków – śmieje się Kamila Mroczkowska, współwłaścicielka MOD donuts.

Teraz w pracowni codziennie powstaje od 150 do 400 pączków. Rekordowy okazał się jednak tegoroczny tłusty czwartek. W tym dniu dziewczyny sprzedały ponad 10 tys. donutów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
John 25 kwi 2019 (04:04)

Polacy juz zupelnie poglupieli. Majac w zasiegu reki prawdziwe paczki zaczeli produkowac amerykanskie gnioty, ktore sa o niebo gorsze od naszych paczkow