Amerykańskie pączki made in Poland

Hibiskusowy z różowym lukrem, grejpfrutowy, lawendowy czy oreo – to smaki niezwykłych pączków inspirowanych amerykańskim stylem, ale powstających w Warszawie. Dzisiejszy „Pomysł na biznes” będzie wyjątkowo słodki.

– W naszym przypadku wszystko zaczęło się od pączka. Pokochałyśmy ten produkt, nie w Polsce, choć nasz kraj z pączków słynie, ale w Nowym Jorku. Zachwyciły nas ręcznie robione donuty – wspomina Patrycja Jaskólska, współwłaścicielka MOD donuts.

Po powrocie do kraju właśnie za tym smakiem dziewczyny tęskniły najbardziej i postanowiły go odtworzyć. Usmażyły donuty raz, drugi, trzeci i jak same mówią – wpadły w pączkowe szaleństwo.

– Najciekawsze jest to, że przed wyjazdem do Nowego Jorku w ogóle nie lubiłyśmy pączków – śmieje się Kamila Mroczkowska, współwłaścicielka MOD donuts.

Teraz w pracowni codziennie powstaje od 150 do 400 pączków. Rekordowy okazał się jednak tegoroczny tłusty czwartek. W tym dniu dziewczyny sprzedały ponad 10 tys. donutów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Komentarze

Avatar

John

25 kwietnia 2019 Odpowiedz

Polacy juz zupelnie poglupieli. Majac w zasiegu reki prawdziwe paczki zaczeli produkowac amerykanskie gnioty, ktore sa o niebo gorsze od naszych paczkow

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*