Apple kupił start-up za 100 mln dolarów

Już niebawem iPhone’y staną się terminalami płatniczymi. Wszystko dzięki transakcji, do której doszło przed kilkoma dniami. Apple zakupił kanadyjski start-up Mobeewave za niemal 100 mln USD – informuje Bloomberg.

Apple kupił start-up za 100 mln dolarów; Fot. Reuters/ Vanessa Carvalho

Montrealski start-up opracował technologię, która pozwala na przekształcenie smartfonów w terminale płatnicze.  Dzięki temu sprzedawcy mogą wykorzystać własne telefony, zamiast kupować oddzielne terminale płatnicze. Jest to o tyle istotne, iż przedsiębiorca w ten sposób może nie tylko zaoszczędzić, ale i może posiadać mniej urządzeń w swojej firmie. Aby dokonać transakcję, wystarczy tylko zbliżyć do smartfona kartę płatniczą lub inny telefon.  Jak podaje agencja, system działa z aplikacją i konieczne jest tylko dostęp do technologii NFC.

Apple chcąc zostać liderem na rynku transakcji bezgotówkowych, zdecydował się na zakup kanadyjskiego start-upu. Jak ustalił Bloomberg, amerykański gigant technologiczny na ten cel przeznaczył niemal 100 mln dolarów. Firma jednak nie komentuje przejęcia. Można się jednak spodziewać, przyglądając się poprzednim transakcjom, że przejęta technologia zostanie wykorzystana w urządzeniach Apple.

To przejęcie nie jest pierwszym w tym roku. Apple niedawno nabyło aplikację pogodową Dark Sky i firmę NextVR nadającą treści w wirtualnej rzeczywistości. Jednak na tym nie koniec zakupów, bowiem w koszyku amerykańskiego giganta znalazły się także Voysis, Xnor.ai i Inductiv (mają pomóc w rozwoju Siri) oraz Fleetsmith (służący do zarządzania urządzeniami dla przedsiębiorstw).

Komentarze

Avatar

Hmm

3 sierpnia 2020 Odpowiedz

Mądre chłopaki z tego Apple

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*