Ranking kont firmowych

Białoruś zapowiada ułatwienia dla prowadzących biznes

Pakiet aktów prawnych, które mają ułatwić funkcjonowanie białoruskim przedsiębiorcom, będzie gotowy 1 października – zapowiedział we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka. Wprowadzenie ułatwień dla biznesu anonsował on już na początku roku.

Wszystkie niepotrzebne bariery administracyjne i procedury, które przeszkadzają w pracy, należy zlikwidować. Niestety, jest ich niemało – powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas narady poświęconej poprawie klimatu dla białoruskiego biznesu.

W czasie tego spotkania, o przebiegu którego informują służby prasowe prezydenta, Łukaszenka wysłuchał sprawozdania na temat działań mających na celu stymulowanie inicjatywy biznesowej i usunięcie zbędnych wymagań wobec przedsiębiorców. Przygotowaniem pakietu aktów prawnych zajmuje się powołana w styczniu międzyresortowa grupa robocza.

1 października powinniśmy zaprezentować społeczeństwu i przedsiębiorcom te dokumenty – oświadczył Łukaszenka.

Chodzi m.in. o zlikwidowanie lub zmniejszenie liczby państwowych kontroli, przejście od zasady licencjonowania różnego rodzaju działalności do modelu, w którym przedsiębiorca po prostu informuje o rozpoczęciu działalności odpowiednie władze, a także zlikwidowanie niepotrzebnych wymogów i zbędnych procedur administracyjnych.

Zapowiadając ułatwienia dla przedsiębiorców, Łukaszenka podkreślił, że państwo nie powinno tracić kontroli nad gospodarką. Ludzie by nam tego nie wybaczyli – stwierdził.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ kot/ mc/

Źródło: PAP

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.