Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Blisko 75 proc. przedsiębiorców złożyło wniosek o „mały ZUS”

127,4 tys. – tyle właśnie wpłynęło wniosków od przedsiębiorców ubiegających się o przyznanie „małego ZUSu. Jak szacuje rzecznik MŚP, uprawnionych do złożenia wniosku było 170 tys. firm, co oznacza, że blisko 75 proc. z nich skorzystało z ulgi.

Foto: FORUM/ Marek Kuwak

8 stycznia minął termin do kiedy przedsiębiorcy mogli ubiegać się o obniżkę składek ZUS. Z tej opcji skorzystało 127,4 tys. na 170 tys. uprawnionych. Jednak aby moc skorzystać z ulgi należało spełnić kilka kryteriów. Jednym z nich jest przychód, który nie mógł przekroczyć 63 tys. zł, czyli po ok. 5 tys. zł miesięcznie. Przyczyniło się to do tego, ze m.in. małe sklepy nie mogły ubiegać się o uzyskanie zniżki na składkę ZUS. Wynika to z tego, że ich obroty są bardzo wysokie, jednak dochody już znacznie mniejsze.

Jako rzecznik MŚP mam nadzieję, że mały ZUS to dopiero dobry początek regulacji, podejmowanych przez rząd z myślą o poprawie koniunktury całego sektora MŚP, a więc i całej gospodarki – powiedział Adam Abramowicz, rzecznik MŚP

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.