Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Branża ślubna, eventowa i solaria czekają na zielone światło. Trwają rozmowy z rządem

Kolejne sektory gospodarki czekają na zielone światło, by ponownie wrócić do działalności i zacząć odrabiać straty wynikające z nagłego zatrzymania biznesu. W czerwcu do „życia” wracają salony fitness i siłownie, ale kiedy odmrożenia działalności doczeka się branża śłubna czy eventowa? Przygotowujemy wytyczne dla 40 branż – informuje resort rozwoju.

Fot. Michał Orłowski

Poniedziałek 18 maja to wejście w życie III etap odmrażania gospodarki. Drzwi dla klientów pod warunkiem spełnienia określonych wymogów sanitarnych otworzyli fryzjerzy oraz branża gastronomiczna. Wcześniej lockdown zniesiono dla galerii handlowych i branży hotelarskiej. Na restart działalności ciągle czeka sporo branż. Zaliczyć do nich można cały sektor związany z organizacją eventów, ale także salony kosmetyczne czy studia tatuaży.

Z przedstawicielami branż, które ciągle czekają na zielone światło rozmowy prowadzi Ministerstwo Rozwoju. Konsultacje mają pomoc w wypracowaniu standardów i wytycznych, które umożliwią powrót do aktywności firmom z branż najmocniej dotkniętych lockdownem. – W tym tygodniu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i wiceszefowa Olga Ewa Semeniuk kontynuują konsultacje ws. wytycznych dla kolejnych branż – brzmi tweet na profilu Ministerstwa Rozwoju.

 

Według kalendarza przedstawionego przez resort wczoraj odbyły się konsultacje z branżą eventową. Dziś pracownicy resortu rozmawiać będą z firmami, które prowadzą działalność związaną z organizacją ślubów. Także dziś konsultacje odbędą się z przedstawicielami studiów tatuażu oraz salonów oferujących usługi piercingu.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.