Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Burger King przechytrzył streamerów gier. Stracili dziesiątki tysięcy dolarów

Marketingowcy Burger Kinga wykorzystali streamowców gier komputerowych do promocji marki. Wydawać by się mogło, nic nadzwyczajnego. Jednak król burgerów płacił 5 dolarów za reklamy warte tysiąc razy więcej. Tym samym została odkryta poważna luka w biznesie streamingowym

Fot. Shutterstock/ Savvapanf Photo

Coraz więcej, szczególnie młodych osób decyduje się na zostanie streamerem. Jak się okazuje to całkiem dobry biznes, bowiem posiadając sporą bazą widzów można zarobić 10 000 zł miesięcznie, streamując codziennie i traktując to jako swoją pracę. Jest to możliwe dzięki systemu donacyjnemu.  Osoby grające na żywo są wspierane drobnymi kwotami przez swoich widzów.  W zamian za wpłaty, mogą oni wysłać krótką wiadomość do streamera, która najczęściej czyta jest przez bota.


Jednak okazało się, że ten system finansowania ma poważny błąd, który wykorzystała agencja PR Ogilvy, odpowiadająca za kampanie marketingowe Burger Kinga. Tradycyjne reklamy kosztują niejednokrotnie wiele tysięcy dolarów z dostępem do bardzo dużej publiczności. Marketingowcy zauważyli jednak, że ten sam efekt mogą osiągnąć dużo mniejszym kosztem, wykorzystując streamerów. Agencja wpłacała każdemu z internetowych celebrytów od 3 do 5 dolarów, jednocześnie informując o promocjach cenowych Burger Kinga. Bot czytał reklamowe hasła na żywo, podczas streamu, co wywołało protesty wielu streamerów.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Piotr 24 sie 2020 (20:01)

Do niech teraz streamerzy przechytrzą tego kinga. Niech zorganizują eventy z torsjami po tych burgerach.