Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Drukarka skóry. Niezwykła innowacja w medycynie

Nastąpił niezwykły przełom w innowacjach medycznych. Zespół prowadzony przez doktora Hakida Hakimiego pod kierunkiem profesora Axela Guenthera z Uniwersytetu w Toronto opracował małe urządzenie, które drukuje skórę.

Fot. Uniwersytet Toronto

Urządzenie działa jak dozownik taśmy, z tym wyjątkiem, że zamiast nakładać taśmę, kładzie arkusze na bazie alginianu. Na spodniej stronie każdego arkusza znajdują się paski bioaktywnego atramentu zawierające materiały biologiczne, takie jak komórki skóry i kolagen. Dzięki temu rana goi się bardzo szybko. Jednak jego największą zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia i fakt, że mieści się w jednej dłoni.

To innowacyjne rozwiązanie waży mniej niż kilogram. Urządzenie, według zapowiedzi, wymaga niewielkiego treningu i może pokryć ranę skórną w ciągu dwóch minut lub krócej. Naukowcy planują obecnie zwiększenie rozmiarów obszarów ran, na których przeprowadzają testy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.