Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

E-sklep od kuchni: E-zabawkowo.pl

Polski rynek handlu internetowego warty jest 40 mld zł, a do 2020 roku kwota ta sięgnie 60 mld zł. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób myśli o wyrwaniu z tego tortu własnego kawałka. Na portalu MamBiznes.pl rozpoczynamy cykl „E-sklep od kuchni”, w którym Ci, którzy odnoszą sukcesy w e-handlu uchylą rąbka tajemnicy, jak się to robi. Dziś kwestionariusz wypełnia Marcin Mielczarek, założyciel sklepu E-zabawkowo.pl.

E-handlem zajmuję się od … 2008 roku.

Mój pierwszy sklep internetowy to … e-zabawkowo.pl.

Pierwszemu mojemu klientowi w internecie sprzedałem… Kubuś Puchatek interaktywny z firmy IMC Toys.

Własny e-sklep na autorskim cmsie czy dostępnym płatnym rozwiązaniu? Co lepsze? To zależy jaki mamy duży sklep/biznes i czego potrzebujemy od sklepu.

Jeden klient najwięcej wydał w moim e-sklepie kwotę  … 12 tyś.

Największe obroty mój e-sklep osiąga … 4 kwartał, początek grudnia.

Najlepiej w moim e-sklepie sprzedają się … To zależy to od kilku czynników. Czy produkt jest reklamowany tv, czy jest moda na jakiś produkt oraz od sezonu.  W okresie wakacyjnym w tym roku 2017 jednym z hitów była na przykład ta betoniarka.

Najbardziej efektywnymi metodami pozyskiwania klientów w moim sklepie są … reklama na Facebooku, adwords i pozycjonowanie w Google.

Mój największy błąd przy prowadzeniu sklepu to … było ich kilka. Źle dobrana firma do prowadzenia kampanii reklamowych. Źle dobrany program magazynowy.

Najlepsze książki dla osoby myślącej o własnym e-sklepie to:

Biblia e-biznesu
Produkty i marki w opinii e-konsumentów (B. Kolny, M.Kucia, A.Stolecka)
Polski e-konsument typologia zachowania (M.Jaciow, R.Wolny)
E-commerce proste odpowiedzi na trudne pytania ( T.Karwatka, D. Sadulski)
Marketing (P.Kotler)
+ śłedzić cały czas rynek bo on szybko pędzi do przodu

Zakładając własny e-sklep pamiętaj o… cierpliwości, wytrwałości. Trzeba mieć chęć poznawania i uczenia się.

Uwaga! Prowadzisz e-sklep i chciałbyś się podzielić swoją wiedzą? Napisz na [email protected].

Zebrał Grzegorz Marynowicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.