Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Facebook zapłaci 110 mln euro kary

Facebook został ukarany przez Komisję Europejską grzywną w wysokości 110 milionów euro. Bruksela zarzuca popularnemu portalowi społecznemu przekazywanie błędnych informacji na temat przejęcia komunikatora WhatsApp.

Komisja Europejska poinformowała, że podczas oceniania fuzji w 2014 roku pytała czy możliwe jest połączenie kont użytkowników Facebooka i WhatsAppa. Wtedy gigant społecznościowy miał zapewnić, że nie. Tymczasem dwa lata później WhatsApp ogłosił, że użytkownicy mogą łączyć swoje konta z tymi na Facebooku.

Eksperci w Brukseli potwierdzili później, że w 2014 roku taka techniczna możliwość istniała i że portal społecznościowy podał nieprawdziwe informacje. Dlatego dziś Facebook został ukarany. Komisja Europejska podkreśliła, że firmy są zobowiązane do przekazywania precyzyjnych informacji. Bruksela musi je mieć, by prawidłowo ocenić dokonywane fuzje, czy inwestycje. Ta decyzja wysyła jasny sygnał do firm, że muszą one postępować zgodnie z regułami dotyczącymi fuzji, które obowiązują w Unii Europejskiej, włączając w to podawanie prawidłowych informacji – napisała w oświadczeniu unijna komisarz Margrethe Vestager.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/ dw

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.