Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pomysł zrealizował w garażu. Zamek do butów Polaka podbije świat?

W miejscowości Lubawka na Dolnym Śląsku zrodził się pomysł niecodziennego zamka do butów. 27 letni Adam Tumiński, w przydomowym garażu stworzył ZIPPED – zamek, który pozwala na przerobienie butów sznurowanych na zasuwane zamkiem błyskawicznym.  Oto fragment książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”  , w której znajdziesz więcej takich niezwykłych historii inspirujących do założenia działalności gospodarczej.


foto: wynalazek Adama Tumińskiego podbije świat?

Polski wynalazek ułatwia i przyspiesza proces ściągania i zakładania butów, nie pozbawiając jednocześnie wyglądu i oryginalnego stylu noszonych butów. Istnieje możliwość dobrania odpowiedniej kolorystyki zamka, dzięki czemu w prosty sposób można odświeżyć swoje stare buty.

Pomysł wziął się z irytacji towarzyszącej wiązaniu butów. W pośpiechu często pojawiał się problem z szybkim założeniem bądź ściągnięciem butów. Raz zrobił się supeł, innym razem but był za mocno zawiązany i trzeba było poluzować sznurówki oraz odciągnąć język aby włożyć nogę – opowiada Adam Tumiński. Prototyp powstał z rzeczy, które pomysłodawca mógł znaleźć w domu i kupić lokalnych sklepach. Dużo wycinania, klejenia, pasowania i próbowania różnych rozwiązań – przyznaje Adam. Wiem, że teraz modne są firmy garażowe, ale mój produkt w tej chwili wytwarzany jest naprawdę w garażu – śmieje się Adam.

foto: tak działa zamek ZIPPED

Zanim twórca ZIPPED zajął się biznesem pracował jako szeregowy pracownik na produkcji. Ma za sobą także występ w programie telewizyjnym „Dragon’s Den – Jak Zostać Milionerem”. Z zamkiem ZIPPED udanie zadebiutował na platformie crowdfundingowej Indiegogo.com. Dzięki kampanii pomysłodawcy udało się sprawdzić zainteresowanie produktem i zebrać środki na zakup sprzętu do produkcji.

– Pokazaliśmy się światu, co zaowocowało kontaktem wielu klientów indywidualnych i firm dystrybucyjnych zainteresowanych współpracą – mówi pomysłodawca. Najbliższe plany Adama zakładają intensywną promocję produktu, obniżenie kosztów produkcji oraz rozszerzenie oferty o nowe modele.

To jest fragment książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”. Szukasz pomysłu na własną firmę? Chcesz dowiedzieć się na czym inni zarabiają miliony? Znajdź pomysł i przejdź na swoje. Więcej na stronie 101biznesow.pl

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
udaroska 26 wrz 2016 (09:31)

Chetnie kupie!