Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rewolucjonizują branżę meblarską. Startup Tylko pozyskuje kluczowe finansowanie od Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Meble Tylko

Startup Tylko powstał w 2015 roku i rewolucjonizuje branże meblarską. Firma podpisała umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na kwotę 7,5 mln EUR. Finansowanie zostało udzielone w ramach wsparcia technologii przyszłości.

Polski startup od kilku lat rewolucjonizuje branżę meblarską na rynku europejskim, umożliwiając swoim klientom personalizację mebli. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie, aby w prostu sposób samemu zaprojektować wyposażenie. Od 2015 roku, czyli od początku istnienia Tylko, sprzedano już ponad 200 tys. mebli na rynkach Europy Zachodniej.

Firmie udało się osiągnąć kolejny kamień milowy w swojej działalności, ponieważ podpisała umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. EBI przeznaczy 7,5 mln EUR na dalszy rozwój polskiej startupu. Tylko zamierza wykorzystać finansowanie na dalsze prace nad innowacyjnym oprogramowaniem do projektowania i wizualizacji mebli.

„Długoterminowe wsparcie EBI, czyli największego inwestora w Europie to dla TYLKO kolejny kamień milowy w 9-letniej historii firmy, a także szansa na zbudowanie globalnego biznesu, który będzie zgodny z naszymi wartościami. Przede wszystkim pozwoli nam przyspieszyć prace nad nowymi technologiami, a także wprowadzeniem kolejnych produktów do oferty. Zyskujemy też możliwość korzystania z ekspertyz i sieci kontaktów EBI” – wskazuje Mikołaj Molenda, współzałożyciel TYLKO.

Warto przeczytać: Medyczny Whatsapp od Doctor.One. Rozmowa z Maciejem Malendą, współzałożycielem startupu

Polska rewolucja w branży meblarskiej

Pomysł na nowe podejście do projektowania i produkcji mebli pojawił się w 2015 roku, kiedy Hanna Kokczyńska, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda i Benjamin Kuna założyli startup Tylko. Ich celem była rewolucja w podejściu do tradycyjnego sposobu produkcji czy dystrybucji mebli. Po ponad 8 lat działalności, spółka ma już na swoim koncie ponad 200 tys. sprzedanych mebli na rynkach Europy Zachodniej.

Co oferuje Tylko? Personalizację wyposażenia. Klient dzięki innowacyjnym technologiom oferowanym przez startup może w łatwy i szybki sposób zaprojektować swoje wymarzone meble. Ma również możliwość dopasowania ich do konkretnego pomieszczenia w swoim mieszkaniu czy biurze. Dodatkowo meble są wyposażone w system „click”, dzięki czemu można je łatwo złożyć, a później zdemontować.

Firma podkreśla, że w przypadku uszkodzeń mebli, szybko reaguje, ponieważ w ciągu kilku dni produkuje i wysyła uszkodzone elementy. Każdy sprzedany mebel posiada kopię cyfrową.

„Według dostępnych danych co roku w Europie jest wyrzucanych około 11 mln ton mebli, a w USA nawet 60 mln ton. TYLKO ma inne podejście. Chcemy, by nasze meble podróżowały z ich właścicielem po kolejnych domach, a nawet były przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli tak, jak to robiono dawniej. Rozwiązania, które proponujemy są zgodne z proekologicznymi wartościami. Nasza firma również prowadzona jest wg strategii zrównoważonego rozwoju (…)” – mówi Hanna Kokczyńska, współzałożycielka TYLKO.

Meble Tylko z kluczowym finansowaniem

Meble Tylko są dostępne na polskim rynku dopiero od jesieni tego roku. Wcześniej firma skupiała się na sprzedaży na rynkach Europy Zachodniej. Warto podkreślić, że blisko 95% zaprojektowanych mebli to unikatowe egzemplarze. Polski startup chce iść o krok dalej i myśli już o kolejnych zagranicznych rynkach. Jest to możliwe dzięki podpisanej umowie z EBI na 7,5 mln EUR. Finansowanie zostanie przeznaczone na kolejne prace nad innowacyjnym oprogramowaniem do projektowania i wizualizacji mebli. Spółka zainwestuje również w aplikację umożliwiającą ich wizualizację 3D w pomieszczeniu.

Rewolucja Tylko to nie tylko personalizacja mebli, ale również ich wykonanie. Dzięki wspomnianemu systemowi „click” nie wymagają one śrubokrętów czy innych narzędzi do montażu. A jak wiadomo jest to najczęstsza zmora dla osób, które kupują meble.

Warto przeczytać: Santander Bank Polska przyznał nagrody w ramach pierwszej edycji konkursu dla startupów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.