Janusz Palikot rozkręca nowy interes. Startuje zbiórka na jego alkoholowy biznes

Po udanej zbiórce w roku 2020 Janusz Palikot nie zwalnia tempa w wykorzystywaniu crowdfundingu jako formy pozyskania kapitału na rozwój swoich biznesowych pomysłów. Najbliższa emisja akcji w ramach crowdfundingu udziałowego wystartuje 30 września. Środki mają wesprzeć rozwój sieci restauracji z własnymi destylarniami oraz produkcję wysokogatunkowych alkoholi.

Janusz Palikot; Fot. FORUM/ Maciej Zienkiewicz

To już druga emisja spółki Alembik Polska, której prezesem jest były polityk. Pomysłodawca tym razem celuje w kwotę 4,5 mln zł, która ma zasilić spółkę w środki na dalsze inwestycje w lokale już istniejące oraz otwarcie nowych. Kampania crowdfundingowa realizowana jest na platformie Crowdway.

Rusza druga zbiórka spółki Palikota

Spółka zarządzająca siecią Alkotek, czyli restauracji z własnymi destylarniami, specjalizująca się także w produkcji wysokogatunkowych wódek – opublikowała szczegóły II emisji akcji, zaplanowanej na 30 września 2021. W ramach crowdfundingu udziałowego planuje pozyskać 4,5 mln zł na dalsze inwestycje w lokale Czarcia Łapa i Młoda Polska oraz otwarcie nowej restauracji w Warszawie. Warto przypomnieć, że pierwsza kampania przyniosła spółce 4,2 mln zł finansowania.

Strategia przedsiębiorstwa zakłada realizację projektów finansowanych ze środków własnych oraz pozyskanych w ramach crowdfundingu udziałowego. W 2020 roku ponad 1000 inwestorów społecznościowych zainwestowało w Alembik Polska 4,2 mln zł. Janusz Palikot, pomysłodawca i prezes spółki, zapowiedział niedawno II emisję akcji w tym modelu. Zapisy ruszą 30 września o godz. 9:00. Kampania promowana jest na Crowdway.pl.

Na co potrzebne środki

Środki w kwocie 4,5 mln zł, pozyskane w ramach II emisji akcji, spółka przeznaczy na dalsze inwestycje w sieć Alkotek. 1,6 mln zł wyniesie zakończenie inwestycji w lokal Czarcia Łapa w Lublinie, a 0,7 mln zł dalsza modernizacja lokalu Młoda Polska Bistro&Pianino we Wrocławiu. Blisko 2,2 mln zł zostaną zainwestowane w otwarcie restauracji w Warszawie.

Docelowo powstanie 10 Alkotek. Młoda Polska z Wrocławia otworzy swoją destylarnię w ramach projektu Alembik Polska jeszcze w Q4 2021. Restauracja Czarcia Łapa z Lublina dołączy do sieci Alkotek do roku 2022 po zakończeniu modernizacji.

Według szacunków spółki  prognoza przychodów na najbliższe lata przewiduje dynamiczny wzrost ich wartości w latach 2021 – 2025. Współczynnik CAGR dla przychodów w okresie 2021-2025 wynosi 36%. Już w 2022 roku Alembik Polska SA planuje osiągnąć blisko 70 mln zł przychodów z prowadzonej działalności: restauracje oraz sprzedaż trunków.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*