Komisja Europejska pomaga start-upom. Trwa nabór w ramach inicjatywy InvestHorizon

Masz start-up i potrzebujesz fachowego mentoringu oraz przygotowania do rozmów z inwestorem? Trwa nabór w kolejnej edycji akceleratora InvestHorizon. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej młode firmy technologiczne mogą liczyć na bezpłatne wsparcie i mentoring przygotowujący do pozyskania finansowania z funduszy Venture Capita. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 lipca.

Dzięki inicjatywie młodzi przedsiębiorcy zakwalifikowani do programu zyskują dostęp do praktycznej wiedzy przydatnej przy rozwijaniu projektu technologicznego oraz pozyskiwaniu inwestora. To już piąta edycja akceleratora dla start-upów.

Uczestnicy akceleratora uczestniczą w warsztatach, nawiązują kontakty, otrzymują know-how od doświadczonych przedsiębiorców. Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami – przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów. Celem akceleratora jest także przygotowanie start-upów do etapu, w którym możliwe będzie pozyskanie pierwszej rundy finansowania z funduszu Venture Capital. Start-upy zakwalifikowane do programu biorą udział w warsztatach, networkingu, a także mają dostęp do bazy wiedzy oraz kursów online. To także okazja do zebrania feedbacku, wymiany doświadczeń, burzy mózgów oraz budowy relacji, które pomagają w budowie perspektywicznego przedsięwzięcia.

InvestHorizon jest to projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Celem projektu InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do startupów, które:

-psiadają technologię, która może być skalowalna;
– wykażą iż jest realne zapotrzebowanie na jego produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i ich stały wzrost;
– zespół składa się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

Co zyskuje start-up?

– zwiększa gotowość inwestycyjną

– aktywizuje potencjał zwiększania skali

– wydajne finansowanie serii A.

Co zyskuje inwestor?
– zwiększa widoczność i gotowość portfela do dalszych inwestycji

– uzyskuje wyższe wyceny dla swoich firm-

– zapewnia szybsze i wydajniejsze zamknięcie finansowania z Serii A.

Start-upy z Polski mogą składać wnioski o zakwalifikowanie do akceleratora do dnia 30 lipca 2020 roku. Więcej szczegółów na stronie investhorizon.eu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*