Konkurs Start-up Challenge dla pomysłodawców. Zostało kilka dni na zgłoszenie start-upu

Zostało tylko kilka dni dla pomysłodawców, którzy chcą wciąć udział w konkursie Start-up Challenge. Zakwalifikowane start-py staną do rywalizacji w czasie wrześniowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Fot. materiały prasowe

To już szósty raz twórcy start-upów będą rywalizować w czasie katowickiego wydarzenia. W poprzednich naborach organizatorzy otrzymali ponad 1000 zgłoszeń. Tylko najlepsze projekty będą miały szansę zmierzyć się w stolicy śląska. Konkurs daje pomysłodawcom możliwość pozyskania środków na rozwój biznesu, skonfrontowania swojej idei z mentorami i networkingu.

Do tegorocznej edycji organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 30 lipca. Finał oraz spotkanie start-upów i tzw. dojrzałego biznesu odbędą się podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress, 20-22 września 2021 r.). Do pięciu poprzednich edycji konkursu organizowanego w ramach European Tech and Start-up Days aplikowało ponad 1000 start-upów z całego świata.

Konkurs Start-up Challenge daje autorom najlepszych pomysłów na biznes możliwość szybkiego kontaktu, wymiany doświadczeń, czy pozyskania finansowania ze strony korporacji obecnych na największej imprezie biznesowej Europy Centralnej. To także bezpośredni kontakt z uczestniczącymi w wydarzeniu mediami, występ na start-upowej scenie, wsparcie światowych ekspertów i dostęp do wartościowego mentoringu. Zapraszamy do udziału i zgłoszeń! – dodaje.

Do 30 lipca br., do konkursu Start-up Challenge 2021 aplikować mogą się start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych: new industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny);
environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów);
tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo); health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia); business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR); client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Finał konkursu odbędzie się podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (20-22 września br.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Od pierwszej edycji w 2016 r. do konkursu Start-up Challenge zgłosiło się ponad 1000 projektów z całego świata. Tylko w zeszłym roku aplikowało 250 start-upów z Polski, a także m.in. z Czech, Estonii, Francji, Islandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Węgier oraz USA. W finale, na scenach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami 5. European Tech and Start-up Days, a także oglądającymi wydarzenia online, zaprezentowano 18 najciekawszych pomysłów na biznes.

Podczas ubiegłorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 5. European Tech and Start-up Days, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości. Do udziału w wydarzeniach online zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób. Unikalna liczba użytkowników, którzy w dniach 2-4 września 2020 r. obejrzeli debaty online, przekroczyła 100 tys.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu Start-up Challenge są firmy działające z sukcesem w wielu sektorach gospodarki. European Tech and Start-up Days – spotkanie twórców globalnych marek, biznesowych wizjonerów i odkrywców – jest partnerem programu akceleracyjno-mentoringowego Sebastiana Kulczyka „InCredibles”.

Zgłoszenia do Start-up Challenge: https://www.estartupdays.eu/2021/pl/start-up-challenge/829/. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*