Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Latające taksówki powstaną do 2026 roku?

Sposoby podróżowania ciągle ulegają zmianom.  Jeszcze nie tak dawno nikt nie wyobrażał sobie autonomicznych pojazdów, a dziś powstaje coraz więcej start-upów zajmujących się tym zagadnieniem. Już wkrótce być może zobaczymy również latające taksówki.

Foto: AirSpaceX

AirSpaceX, firma zajmująca się transportem lotniczym z siedzibą w Detroit, ujawniła prototyp latającej taksówki – nazwaną „MOBi-ONE”. Jest w pełni autonomiczna, zatem nie wymagana obecności pilota i jest wstanie przewieść od 2 do 4 pasażerów, w obrębie 60 mil (około 96,5 km). Jego sterowanie jest bardzo zbliżone do tego, które znajdziemy w helikopterze, a jego prędkość maksymalna, którą może osiągnąć wynosi ponad 250 MPH (ok. 400 km/h).

Sposób zamawiania będzie zbliżony do tego, który można zaobserwować w przypadku UBERA. Zatem dzięki aplikacji w telefonie będzie można zlecić przewóz.

– MOBi-ONE zaoferuje ekologiczne, ciche i dostosowane do potrzeb podróżnych połączenia lotnicze za rozsądną cenę – powiedział Jon Rimanelli, założyciel i CEO AirSpaceX. Jednak nie zostały ujawnione potencjalne opłaty za skorzystanie z takich usług.

JP Yorro, dyrektor ds. Handlowych w AirSpaceX, mówi że usługa MOBi-ONE powinna być dostępna najpóźniej do 2026 r. Na początku spółka zamierza rozlokować ponad 2 500 samolotów w 50 największych miastach w Stanach Zjednoczonych.

MOBi-ONE może być wykorzystywana nie tylko jako taksówka. Dzięki swym właściwościom może służyć także do celów medycznych i ewakuacyjnych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
maaciekw 8 lut 2018 (10:50)

ciekawe jak rozwiążą problem z parkowaniem