Autonomiczny samochód stworzony przez byłych pracowników Google’a
Nuro, czyli auto bez kierowcy, który służy nie do przewożenia ludzi, a towarów. Twórcami tego start-upu byli Jiajun Zhu i Dave Ferguson, którzy także odpowiadali wcześniej za program autonomicznych samochodów Google’a. Postawili jednak na własny biznes i rozpoczęli projektować Nuro w połowie 2016 roku.

Foto: Nuro.ai
Waga pojazdu jest zbliżona do łącznej wagi trzech standardowych samochodów. Zbudowany został dla miejskich i podmiejskich przestrzeni. Nuro to autonomiczny samochód służący do przewożenia towarów. Może dostarczyć zakupy, pizzę, kwiaty, a również niewielki, składany mebel.
Nuro to idealne rozwiązanie dla wielu obecnych start-upów dostarczający zakupy bezpośrednio do klienta. Jednak na pewno nie zobaczymy ich szybko na ulicach zarówno polskich jak i zagranicznych miast. Wynika to z braku regulacji, ale również istnieniu wciąż wielu problemów technicznych. Jednak w momencie rozwiązania tych problemów, dostawa zakupów do domu ulegnie rewolucji. Inwestorzy za pewne również wierzą w taką przyszłość. Zainwestowali oni już do tej pory ponad 92 mln USD.

Foto: Nuro.ai
-Czujemy, że tworząc nową technologię, która umożliwi nam dostarczanie produktów, stworzymy nowe rynki i zrobimy rzeczy, które wcześniej nie były możliwe- powiedział Ferguson w wywiadzie dla CNN Tech. -To nie jest przejęcie obecnych stanowisk pracowników przez roboty, ale tworzenie nowych rynków, które z pewnością stworzą nowe możliwości zatrudnienia – dodaje.
Przeczytaj także na MamBiznes.pl
- Studenci stworzyli ultralekki samochód z buraków cukrowych i lnu
- Studenci i absolwenci PWr skonstruowali robota serwującego posiłki
- Ten start-up przypomni o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej
Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl
MamBiznes.pl
35 500 obserwujących
+ Zaobserwuj nas-
Rynek start-upowy powoli zaczyna odczuwać spowolnienie
-
Finansowy zastrzyk dla początkujących start-upów od UE. W drugim kwartale ’23 ruszą pierwsze konkursy
-
Polska branża medtech rośnie w siłę. Rodzime start-upy zaczynają z sukcesami podbijać zagraniczne rynki
-
Startup Poland bada polskie startupy. Wypełnij ankietę