Ranking kont firmowych

Autonomiczny samochód stworzony przez byłych pracowników Google’a

Nuro, czyli auto bez kierowcy, który służy nie do przewożenia ludzi, a towarów. Twórcami tego start-upu byli Jiajun Zhu i Dave Ferguson, którzy także odpowiadali wcześniej za program autonomicznych samochodów Google’a. Postawili jednak na własny biznes i rozpoczęli projektować Nuro w połowie 2016 roku.

Foto: Nuro.ai

Waga pojazdu jest zbliżona do łącznej wagi trzech standardowych samochodów. Zbudowany został dla miejskich i podmiejskich przestrzeni. Nuro to autonomiczny samochód służący do przewożenia towarów. Może dostarczyć zakupy, pizzę, kwiaty, a również niewielki, składany mebel.

Nuro to idealne rozwiązanie dla wielu obecnych start-upów dostarczający zakupy bezpośrednio do klienta. Jednak na pewno nie zobaczymy ich szybko na ulicach zarówno polskich jak i zagranicznych miast. Wynika to z braku regulacji, ale również istnieniu wciąż wielu problemów technicznych. Jednak w momencie rozwiązania tych problemów, dostawa zakupów do domu ulegnie rewolucji. Inwestorzy za pewne również wierzą w taką przyszłość. Zainwestowali oni już do tej pory ponad 92 mln USD.

Foto: Nuro.ai

-Czujemy, że tworząc nową technologię, która umożliwi nam dostarczanie produktów, stworzymy nowe rynki i zrobimy rzeczy, które wcześniej nie były możliwe- powiedział Ferguson w wywiadzie dla CNN Tech. -To nie jest przejęcie obecnych stanowisk pracowników przez roboty, ale tworzenie nowych rynków, które z pewnością stworzą nowe możliwości zatrudnienia – dodaje.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.