Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ten start-up przypomni o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej

Popit to urządzenie, które przypomni kobiecie o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej. Wszystko za sprawą połączenia specjlanej nakładki na opakowanie oraz aplikacji na smartfona. 

Foto: popit.io

Dzięki temu nie ma możliwości o zapomnieniu. Alarm będzie działać dopóki tabletka nie zostanie pobrana. Urządzenie zaciska pigułkę i wykorzystuje opatentowaną technologię. Jego  zasięg Bluetooth wynosi do 30 metrów i jest dostępny w ośmiu kolorach. Start-up Popit aktualnie finansuje się z crowdfunding na Indiegogo, a ceny w przedsprzedaży zaczynają się od 29 USD (w tym w USA i Kanadzie).

Obecnie można umieścić w nim tylko tabletki antykoncepcyjne, jednak w przyszłości start-up zamierza rozbudować swoje urządzenie o możliwość przypominania o innych lekach m. in. na cukrzycę, cholesterol. Sam pomysł został opatentowany.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
mustynia 20 gru 2017 (21:41)

Fajna opcja :D ja kiedys tez mialam problem, zeby pamietac o tabletkach dlatego zdecydowalam sie jednak na zalozenie wkladki levosert. Wczesniej nigdy nie slyszalam o tej opcji, ale pani ginekolog wytlumaczyla mi dokladnie jak dziala wkladka, ze uwalnia hormon bezposrednio do macicy i zageszcza sluz. No ekstra sprawa