Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mikrofirma otrzymuje średnio 84 tys. zł pomocy z PFR. Maksymalna kwota wsparcia to 324 tys. zł

Mikrofirma otrzymuje średnio 84 tys. zł subwencji z tytułu tarczy finansowej 2.0. Taką informację przekazał w mediach społecznościowych Bartosz Marczuk z Polskiego Funduszu Rozwoju. Maksymalna wysokość wsparcia dla pojedynczej firmy zatrudniającej do 9 pracowników to 324 tys. zł.

Fot. FORUM/ Szymon Laszewski

Tarczę Finansową 2.0 premier Mateusz Morawiecki ogłosił pod koniec listopada. Wsparcie przeznaczone jest dla wybranych branż najmocniej poobijanych przez obostrzenia związane z koronawirusem. Kto może ubiegać się o tą pomoc i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać zastrzyk gotówki na przetrwanie najtrudniejszego okresu.

Średnie subwencje z tarczy finansowej dla firm

84 tys. zł – tyle otrzymuje średnio mikrofirma (do 9 zatrudnionych osób) z Tarczy Finansowej 2.0. 575 tys. zł – tyle otrzymuje średnio MSP (10-249 osób) – poinformował w mediach społecznościowych Bartosz Marczuk z Polskiego Funduszu Rozwoju. W sumie od startu przyjmowania wniosków do osób prowadzących działalność gospodarczą trafiło już ponad 5,2 mld zł.

Wsparcie w przypadku firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników tarcza finansowa z PFR zakłada udzielanie pomocy podmiotów, które za rok 2019 wykażą przychody bądź sumę bilansową nie przekraczające 2 mln euro. Jednocześnie przedsiębiorstwo musi zanotować w 2020 roku spadek obrotów spowodowany koronawirusem o minimum 30 proc. Na jednego pracownika firma może otrzymać od 18 do 36 tys. zł subwencji. Poziom wsparcia uzależniony jest od spadku obrotów, który zanotowała dana firma. Maksymalnie przedsiębiorstwo może uzyskać 324 tys. zł subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Początkowo o subwencję w ramach tarczy finansowej 2.0 mogły się ubiegać firmy z 38 kodów PKD. Po apelach przedstawicieli pozostałych sektorów gospodarki listę działalności uprawniających do otrzymania pomocy z PFR rozbudowano m.in. o sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, branżę pralniczą czy działalność klubów sportowych. Wnioski o subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju przyjmowane są do 28 lutego.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.